Yardım Klavyede dokunmatik sorunu

emretas01

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
EMRE TAŞ
Cihazım
Mİ A2 128
Konular
3
Klavyede dokunmatik bozuk çalışıyor, bazen yapıyor bunu. yazmakta zorlanıyorum, birkaç kişi daha yaşamış bu durumu acaba bir çözüm yolu var mıdır ?

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Klavyede dokunmatik bozuk çalışıyor, bazen yapıyor bunu. yazmakta zorlanıyorum, birkaç kişi daha yaşamış bu durumu acaba bir çözüm yolu var mıdır ?

Merhaba, size çözümü anlatmış. Eğer stok rom kullanıyorsanız klavyedeki anlık donmalar cihazın kendi stok romundan kaynaklı. Belli bir hıza yetişemiyor gibi. Önce sekko hocamın dediği gibi fabrika ayarlarına dönüp, yine memnun kalmazsanız farklı bir klavye deneyelim. Örneğin swift keyboard

Oyla:

mustafaeksenofficial

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
gm4g
Konular
0
MIUI 11 Beta Rom V.9.10.24 [ PORT ] kullanıyorum .

1-Gboard klavye güncelleme kaldır fabrika sürümüne dön .
2-Gboard klavye ayarlarından ->> tercihler ->> klavye yüksekliği ->> biraz uzun , yap
3-Gboard klavye ayarlarından ->> tema ->> tema seç ->> klavye kenarlıkları aç ->> uygula tıkla .

Çözümü ben böyle buldum sıkıntı yok şimdi donma falan ortada kalktı . Denerseniz ise yaradiysa ne mutlu . ✅✅☑️☑️

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
MIUI 11 Beta Rom V.9.10.24 [ PORT ] kullanıyorum .

1-Gboard klavye güncelleme kaldır fabrika sürümüne dön .
2-Gboard klavye ayarlarından ->> tercihler ->> klavye yüksekliği ->> biraz uzun , yap
3-Gboard klavye ayarlarından ->> tema ->> tema seç ->> klavye kenarlıkları aç ->> uygula tıkla .

Çözümü ben böyle buldum sıkıntı yok şimdi donma falan ortada kalktı . Denerseniz ise yaradiysa ne mutlu . ✅✅☑☑

Hocam bu yaptığımızla anca göze daha kolay ve keskin görünmesini sağlayabiliriz. İsterseniz Swift Klavyeyi bir deneyiniz. Daha iyidir. Ama konuyu açan arkadaşımız romu belirtmediği için direk stok rom üzerine konuştuk. Aslında bunun nedeni klavye değil. Stok yazılımdaki driver dengesizliği. Çünkü genel olarak ekran tepkimesi çok zayıf. Oysa port miui romu kurarsak daha iyi tepki alıyoruz

Oyla:

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Merhaba, size çözümü anlatmış. Eğer stok rom kullanıyorsanız klavyedeki anlık donmalar cihazın kendi stok romundan kaynaklı. Belli bir hıza yetişemiyor gibi. Önce sekko hocamın dediği gibi fabrika ayarlarına dönüp, yine memnun kalmazsanız farklı bir klavye deneyelim. Örneğin swift keyboard
Hocam stokla alakalı değil miuı portta da aynı donma var9.24 ve 31de başladı vendorle alakalı olabilirmi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bu yaptığımızla anca göze daha kolay ve keskin görünmesini sağlayabiliriz. İsterseniz Swift Klavyeyi bir deneyiniz. Daha iyidir. Ama konuyu açan arkadaşımız romu belirtmediği için direk stok rom üzerine konuştuk. Aslında bunun nedeni klavye değil. Stok yazılımdaki driver dengesizliği. Çünkü genel olarak ekran tepkimesi çok zayıf. Oysa port miui romu kurarsak daha iyi tepki alıyoruz
Hayır port miuı da aynı 9.24 de başladı onda azdı 31 de daha çok miuı 10 ve miuı 11 9.10 da sorun yok

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam stokla alakalı değil miuı portta da aynı donma var9.24 ve 31de başladı vendorle alakalı olabilirmi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hayır port miuı da aynı 9.24 de başladı onda azdı 31 de daha çok miuı 10 ve miuı 11 9.10 da sorun yok

Acikcasi bende sadece stok romda oluyor, belki ben her seferinde full wipe yaptığım icindir.

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Stock rom kullanıyorum bende de arasıra oluyor. Miui 11le alakalı bir durum bana göre. Ama swifkey kuruo da denemedim açıkçası

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Stok rom miui 11 değil ki hocam ?
Doğrudur da ben hangi romu kullandigimi belirtmek icin onu yazdim. Virgül koymayinca yanlis anlasildim herhalde. Kullandigim rom stok rom. Global stable yani. Ama bu sorun miui 11le beraber olmaya basladi.

Oyla:
Üst Alt