Uygulama Klavye tavsiye başlığı

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Uzun zamandır swiftkey kullanan, gboarddan nefret eden biri olarak dün keşfettiğim bir programı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Anysoftkeyboard

9 mb büyüklüğünde olan bu klavye türkçe dil desteği için markette 1.4 mb olan türkçe dil paketini kurmanız ile sade hızlı bir klavye deneyimi ile tanıştırıyor .

Kurulum için sadece başta kişilere izin istese de kurduktan sonra bu izni kapatabileceğinizi zsten kendiside söylüyor.

Reklam veya google hizmetlerine ihtiyaç duymaması akıcılığının yanı sıra cabası. Şuan için tema desteği swiftkey veya muadillerinin çok gerisinde olsa da zamanla gelişeceğini düşünüyorum. Arayüz ayarlamaları olarak iphone klavyesi dizilimi ve çeşitleri ayarlar menüsünde bolca mevcut.

Gizlilik ve güven konusunda /e/ os'un varsayılan klavyesi olarak geldiğini söylemem sanırım yeterlidir. Telemetry yapmaz gboard ve swiftkey gibi.

Yazım hatası konusunda iki günlük kullanımıma rağmen swiftkeyden daha az hata yapıyorum. Bu konuda swiftkeyden daha iyi. Tek sıkıntısı boşluk tuşunun sağında soru işareti veya kesme işaretinin olması boşluk tuşunun yeterince geniş olmamasından dolayı bu tuşlara basmama sebebiyet veriyor. Belkide el boyutum ve mi 6'nın ekran genişliğinden dolayıdır. Yinede arayüz özelleştirmesinde ilerdeki güncellemelerle bu konu düzeltilirse daha güzel olur.

Fazla uzatmadan bu ücretsiz programın gayet memnun ettiğini söylemek isterim. Tepkime hızı konusunda özellikle bayıldığımıda son olarak eklemek istiyorum. Bir şans verip kullanın eksik gördüğünüz yerleri mümkünse ingilizce olarak playden geliştiriciye iletin. Böyle uygulamalara gerçekten ihtiyacımız var, bilgi hırsızı isim yapmış çokça uygulamanın piyasada kol gezdiği zamanlarda..

Sizinde kullandığınız klavye uygulamaları var ise bu şekilde lütfen bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
Sesle yazma var mı? Sıkça kullandığım bir özellik :)

Bucketheadland

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5 AI
Konular
9

sinilker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilker
Cihazım
huawei p20
Meslek
Bankacı
Konular
17
fleksy klavye alıştım başka kullanamıyorum.

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Senelerdir SwiftKey'e alışmışım. Daha iyisine henüz denk gelmedim kendi açımdan. Ama yerine oturması ve sizi tanıması için klavye ye 15 gün zaman vermek gerekiyor sonra zaten bırakamazsınız :)

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
bir ara qtürkçe diye klavye kullandım redrice da.. sonra flexy filan kullandım.. xperia nın apk sını kaybedince netde swift i buldum.. özellikle boyut ve munaratör ayarı olması çok büyük avantaj. tema desteği var ama default beyaz- siyah olan bana yeterli.

Üst Alt