Soru (Kısmen Çözüldü-Kaynak Tespit Edildi) Redmi Note 8 Pro Wireless Sorunu (Akıllı saati/bilekliği olanlar bir el atabilir mi :) )

DiKMeN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Merhaba

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Sabah yardım bölümünde açmıştım ama orada 8 Pro kullanıcısı pek bulunmuyor sanırım. Bu nedenle burada da mecburen bir konu açayım dedim.

8 Pro kullanan arkadaşlar Wireless bağlantısının Bluetooth açık ve Kapalı konumda iken test edebilirler mi acaba ?

Videodaki gibi bir dalgalanma oluyor mu? Cihazların hepsinde mi var bu sorun yoksa bir kısmında mı var çözmek istiyorum.

Videoda test Bluetooth kapalı iken başlayıp sonra açıyorum, sonra tekrar kapıyorum ve tekrar açıyorum. Buna göre takip edebilirsiniz.

Bluetooth açıkken Wireless bağlantısı resmen dengesizleşiyor.

Teşekkürler deneyip sonuç yazan arkadaşlara şimdiden.

Güncelleme: Cihazı sıfırladım, sıfırladıktan sonra kurar kurmaz test ettim problem yoktu. Kulaklığı ekledim yine sorun yoktu, ta ki ne zaman Huawei Band 5 bilekliği ekledim aynı sorun geri döndü. Aklıma gelip bilekliği kapatarak denemiştim daha önce fark etmemişti ama şu anda bilekliği "Eşleştirmeyi Kaldır" demediğim sürece bu sorunu yapıyor. Denemek için Redmi Note 7 ye tekrar ekledim onda sorun yok. Ama Pro 8 de eşleştirdiğim anda bu sorun başlıyor.

Aynı sorunu yaşayan olursa bluetooth cihazlarını tek tek denesinler, eşleştirme kaldırarak.

EDIT: Kulaklık vs. neredeyse tüm cihazlar hemen olmasa bile bir süre sonra wifi bağlantısının içine ediyor :) Modem kanallarını denemekten başlayıp neredeyse denenebilecek herşeyi denedim bir sonuç yok :)

İyi akşamlar

Son düzenleme:

alierenekerim

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ali eren
Cihazım
X.RedmiNote8Pro
Konular
1
Xiaomi redmi note 8 pro larda bluetooth -5.0 bağlantılarını kontrol etmesi ve güncellemesi gerekiyor herkes Bluetooth cihazıyla ilgili sorun yaşamış.
Bende de Bluetooth kulaklık ile müzik dinleniyor ama telefon görüşmesi yapılmıyor.

Telefon bluetooth bağlandığında saçmalıyor.

Aynı şeyler xiaomi mi max telefonunda kusursuz çalışıyor.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

alierenekerim

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ali eren
Cihazım
X.RedmiNote8Pro
Konular
1
Arkadaşlar sanırım Bluetooth sorununu buldum.
Ayarlar-Ek Ayarlar-Geliştirici seçenekler- Bluetooth avrcp sürümü 1.6 yı seçin

Telefonda 1.4 varsayılan sanırım o yüzden di ben Bluetooth kulaklık sorununu çözdüm çok mutluyum

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Arkadaşlar sanırım Bluetooth sorununu buldum.
Ayarlar-Ek Ayarlar-Geliştirici seçenekler- Bluetooth avrcp sürümü 1.6 yı seçin

Telefonda 1.4 varsayılan sanırım o yüzden di ben Bluetooth kulaklık sorununu çözdüm çok mutluyum

Aynen bu yöntem de işe yarıyor ama bazı kişilerde

Oyla:

strong

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kadir
Cihazım
mı 6
Konular
14
Bende mi6 kullanıyorum Jbl go kullanıyorum wifi açıkken sürekli takıla takıla çalıyor wifi yi kapattigimda ise çok iyi kalite saçma sapan sorunlar

Oyla:

Tucasa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Turan Çağlar
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
0
Günaydın Arkadaşlar,

Bluetooth ile ilgili olduğunu ilk etapta tespit ettiğim (yabancı forumlarda da aynı tespitler var), daha sonrasında sıfırlama sonrasında adım adım test yaparak sorun kaynağını "Akıllı Saat Eklenmesine" kadar düşürdüğüm sorunum için "Akıllı Saat" kullananlardan ufak bir ricam olacak.

Akıllı saat bağlantısı varken Wireless dengesizleşmesi mevcut mu ? Akıllı saat/bileklik markanız nedir ?

Benim bilekliğim Honor Band 5.

Bunu niye istiyorum, sadece benim bilekliğimle ilgili bir sorun mu ? Bileklik değiştirirsem sorunu aşabilir miyim :) Şimdi bu telefonu servise göndersem sıfırlayıp test ettikleri anda sorun göremeyecekler. Dolayısı ile bu bir sorun değil. Tüm bilekliklerde yapıyor ise bunu ispatlayabilirim ama sadece bir model veya bir markada yapıyor ise saat veya bileklikte sorun var denir ve yine bir sonuç çıkmaz.

Not: Aynı bileklik Redmi Note 7 de en ufak bir soruna yol açmıyor. Huawei kulaklıkta bir sorun yaratmıyor.

Not2: Bilekliği telefonu sıfırlamadan önce "Kapatarak" aslında denemiştim. O zaman bir değişiklik fark etmemiştim. Şimdi de Huawei Sağlık uygulamasından eşleştirme kaldırırsam Wireless e olan etkisi yok oluyor.

Not3: 24 Megabit internet olan yerde, başka bir telefonun Hotspotunda, ve 10 Megabitlik farklı bir internet hattı üzerinde denedim. 10 megabitlik hat üzerinde sorun tespit edecek bir oynama göremediğim halde diğer iki yüksek hızlı hatta anormal değişiklikler oluştu. Bilgi olarak bunu da ekleyeyim dedim.

Ben nperf uygulamasını test için kullanıp test süresini ayarlardan 30 saniye ila 60 saniye arasında uzatarak test ediyorum. Sorunu görmek rahat oluyor.

Çok bilinmeyenli bir denklem gibi sorun :)

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba ben yaklaşık olarak 4-5 aydır Note 8 pro kullanıyorum ve herhangi bir kopma sorunu yaşamıyordum ancak 1 hafta önce Mi Band 4 aldım ve bağlantıyı kurduğum günden beridir bağlantım neredeyse sıfırları gördü sorunun modemden kaynaklı olduğunu düşünerek türlü türlü şeyler denedim ancak sorun çözülmedi. En sonunda bluetooth bağlantısını kapattım ve bu şekilde hız testi yaptım ve hızımın normale döndüğünü gördüm. Sorunun çözümüne dair yardımcı olabilecek kimse yok mudur??

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Merhaba ben yaklaşık olarak 4-5 aydır Note 8 pro kullanıyorum ve herhangi bir kopma sorunu yaşamıyordum ancak 1 hafta önce Mi Band 4 aldım ve bağlantıyı kurduğum günden beridir bağlantım neredeyse sıfırları gördü sorunun modemden kaynaklı olduğunu düşünerek türlü türlü şeyler denedim ancak sorun çözülmedi. En sonunda bluetooth bağlantısını kapattım ve bu şekilde hız testi yaptım ve hızımın normale döndüğünü gördüm. Sorunun çözümüne dair yardımcı olabilecek kimse yok mudur??
Geliştirici seçeneklerinden bluetooth AVRCP sürümünü 1.6 olarak değiştirin olmaz ise bu konuyu deneyin

Oyla:

silindi20943

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
55
Geliştirici seçeneklerinden bluetooth AVRCP sürümünü 1.6 olarak değiştirin olmaz ise bu konuyu deneyin
kral bu 1.6 olayı işe yarıyor mu mi bandı kullanamıyorum bu yüzden :D

Oyla:

strong

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kadir
Cihazım
mı 6
Konular
14
kral bu 1.6 olayı işe yarıyor mu mi bandı kullanamıyorum bu yüzden :D
bende işe yaramadi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

root yaparak bazı arkadaşlar çözmüş ama benim gibi root dan uzak isen malesef çözemezsin

Oyla:

amidore

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yaşar
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Memur
Konular
1
Yaklaşık bir aydır Distribütör (TR) garantili (global versiyon) RN8Pro kullanıyorum. Cihaz elime geçtiği an BL kilit açmak için başvuruda bulundum 168 saat (1 hafta) süre verdi. Zamanı gelince hemen BL kilidini açtım ve fastboot tan V10.4.2.0.PGGIDXM romu yükledim.
Akıllı saat olarak Huawei Watch GT kullanıyorum BL kilidi açılmasını beklerken " bluetooth AVRCP sürüm 1.6" yöntemini denedim olmadı.
Sonra BL açtıktan sonra Twrp ve root yaptım telefonu ve BU konuda anlatılan root gerektiren yöntemi de denedim ama maalesef hiçbiri çözüm olmadı.
Şİmdi ise internet açık iken bluetooth u kapatıyorum, arada bir bluetooth açarak saat ile senkron olmasından sonra tekrar kapatıyorum.
Çok sıkıcı bir durum ama böyle :@

Oyla:

silindi20943

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
55
Modem de 5ghz yoksa evde telefonu 4.5 g den 3 g ye alın sorun düzelecektir. demiş donanım haberde birisi eğer işe yarıyorsa

Oyla:
Üst Alt