Soru (Kısmen Çözüldü-Kaynak Tespit Edildi) Redmi Note 8 Pro Wireless Sorunu (Akıllı saati/bilekliği olanlar bir el atabilir mi :) )

DiKMeN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Merhaba

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Sabah yardım bölümünde açmıştım ama orada 8 Pro kullanıcısı pek bulunmuyor sanırım. Bu nedenle burada da mecburen bir konu açayım dedim.

8 Pro kullanan arkadaşlar Wireless bağlantısının Bluetooth açık ve Kapalı konumda iken test edebilirler mi acaba ?

Videodaki gibi bir dalgalanma oluyor mu? Cihazların hepsinde mi var bu sorun yoksa bir kısmında mı var çözmek istiyorum.

Videoda test Bluetooth kapalı iken başlayıp sonra açıyorum, sonra tekrar kapıyorum ve tekrar açıyorum. Buna göre takip edebilirsiniz.

Bluetooth açıkken Wireless bağlantısı resmen dengesizleşiyor.

Teşekkürler deneyip sonuç yazan arkadaşlara şimdiden.

Güncelleme: Cihazı sıfırladım, sıfırladıktan sonra kurar kurmaz test ettim problem yoktu. Kulaklığı ekledim yine sorun yoktu, ta ki ne zaman Huawei Band 5 bilekliği ekledim aynı sorun geri döndü. Aklıma gelip bilekliği kapatarak denemiştim daha önce fark etmemişti ama şu anda bilekliği "Eşleştirmeyi Kaldır" demediğim sürece bu sorunu yapıyor. Denemek için Redmi Note 7 ye tekrar ekledim onda sorun yok. Ama Pro 8 de eşleştirdiğim anda bu sorun başlıyor.

Aynı sorunu yaşayan olursa bluetooth cihazlarını tek tek denesinler, eşleştirme kaldırarak.

EDIT: Kulaklık vs. neredeyse tüm cihazlar hemen olmasa bile bir süre sonra wifi bağlantısının içine ediyor :) Modem kanallarını denemekten başlayıp neredeyse denenebilecek herşeyi denedim bir sonuç yok :)

İyi akşamlar

Son düzenleme:

cemturan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Note 8 pro
Konular
18
Çözemediler, çözemeyecekler :)

Oyla:

tualtuana

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
11
Redmi note 8 pro (china) miui12 yüklü.. aynı anda honor watch gt2 ve mi airdots kulakluk bağlı bi sorun yok. Bazen kulaklık ve amazfit verge lite saati bağlıyorum onda da sorun olmuyor

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Redmi note 8 pro (china) miui12 yüklü.. aynı anda honor watch gt2 ve mi airdots kulakluk bağlı bi sorun yok. Bazen kulaklık ve amazfit verge lite saati bağlıyorum onda da sorun olmuyor
5 ghz ağa baglisiniz muhtemelen

Oyla:

telatkaya

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sami Hypya
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
Merhabalar, ben de sorunu telefonda hız ölçümü yaparken farkettim. Pc de hız dalgalanması olmuyordu ama telefon aşırı derecede dalgalanma gösteriyordu. Bluetooth u kapatmak çözüm olmadı maalesef. Root hariç diğer tüm çözümleri denedim fayda etmedi, yukarılarda bir arkadaşın da bahsettiği şekilde uygulamalardan Bluetooth u durdurmaya zorladım sorun düzeldi. Instagram, Twitter da gezinirken videolar takılıyordu. Şimdi su gibi akıyor. Sorun şu ki araçta Bluetooth açıp spotify den müzik dinliyordum, o zevkimizden mahrum olacaz ya da devamlı uygulamayı durdurmaya zorlayacaz. Acaba bu işlemi kısayol yapabilir miyiz?

Oyla:

nedimvtnsvr

Bursaspor
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nedim
Cihazım
mi5s
Meslek
MAKİNA OPERATORU
Konular
28
Arkadaşlar sanırım Bluetooth sorununu buldum.
Ayarlar-Ek Ayarlar-Geliştirici seçenekler- Bluetooth avrcp sürümü 1.6 yı seçin

Telefonda 1.4 varsayılan sanırım o yüzden di ben Bluetooth kulaklık sorununu çözdüm çok mutluyum

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Geliştirici açıp 1.6 yaptık ama amazfit bip saat ve haylou t15 kulaklık bluetooth bağlı iken wifi gerçek mermiler ile tatbikat yapıyormuş gibi tam siper sürünme yapıyor.

Oyla:

Larya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
2
Bende bu sorunu yaşıyordum. 80 mb hızında ev interneti varken bluetooth açınca 40 mb hıza düşüyordu. 5 ghz destekli modem aldım ve 5 ghz wifiye bağlanınca sorun olmuyor.

Oyla:

napolyonparasi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
Xiaomi mi6
Meslek
Ögrenci
Konular
20
Arkadaşlar merhaba. Mesajların çoğunu okumaya çalıştım. Sanırım Benim sorunum da sizlerle aynı. Redmi note 8 pro kullanıyorum ve gerçekten nefret ettim xiaomiden artık. Whatsappta yazışırken mesajlar gitmiyor bazen. Wifi ağına bağlıyken İnternet gerçekten çok kötü oluyor. Uygulamalar ara ara veriyi çekemiyor. Bütün uygulamalar aynı şekilde. Airdots kullanıyorum bende. Yorumları okudum cihazımı 5g wifi ağına bağladım biraz da böyle denicem. Gerçekten de problem bluetooth ile eşleşme yaptığımız için olabilir mi ya. Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir

Oyla:

napolyonparasi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
Xiaomi mi6
Meslek
Ögrenci
Konular
20
Çözüme hala ulaşamadım. Yaşadığım sorunlar devam ediyor.

Oyla:
Üst Alt