Yardım Kırmızı Işık ve Telefon Açılmama Sorunu

erecene

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
Mi4
Konular
2
Merhaba arkadaşlar. Telefonum yaklaşık 2 hafta önce kapandı ve açılmadı. Şarja taktığımdaysa sürekli titriyordu şarj soketinde sorun vardır diye uğraşmadım kapadım koydum. Bu sabah tekrar bi bakayım dedim ve açtım telefonu tam anlamıyla söktüm batarya dahil klasik üfleme hareketlerinden sonra şarja taktım ve kırmızı ışık hiç sönmeden yanıyor. hiçbir şekilde güç tuşu ve kombinasyonlarına tepki vermiyor. Bir iki kez pcye bağladım ve klasik bağlantı sesini verdi ama sonrasında o da kayboldu. Şimdi şarjda kırmızı ışıkla bekliyor. Sorun sizce ne olabilir?Ne yapmamı önerirsiniz? Vakit ayıran herkese teşekkürler.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Bilgisayara bağladığınızda aygıt yönrticisinde com portlar altında görünüyor mu?

Oyla:

erecene

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
Mi4
Konular
2
Bilgisayara bağladığınızda aygıt yönrticisinde com portlar altında görünüyor mu?
Merhaba,gecikme için kusura bakmayın. Şöyle ki arkadaki bağlantıları(batarya) çıkarıp takıyorum duruma göre farklılık gösteriyor. Şarja veya pcye bağladıgımda uzunca titriyor,durmadan. Sonra tekrar bağlantıları söküp takıyorum titreme gidiyor kırmızı ışık yanık vaziyette kalıyor. Tekrar aynı işlemi yapıyorum bilgisayar okuyacak gibi oluyor ama bu bir kez başıma geldi o da yarıda kaldı zaten. Tabi bu dediğim şeyler sırayla olmuyor kafasına göre :D Bazen hiçbir şey olmuyor söküp takınca. Şuanda bilgisayara bağladım kırmızı ışık yanıyor hiç tepki yok.

Düzenleme: Şimdi kendi şarj aletiyle bağladım kırmızı ışık da gitti. Kesinlikle adaptörun çalıştığına eminim.

Son düzenleme:
Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Merhaba,gecikme için kusura bakmayın. Şöyle ki arkadaki bağlantıları(batarya) çıkarıp takıyorum duruma göre farklılık gösteriyor. Şarja veya pcye bağladıgımda uzunca titriyor,durmadan. Sonra tekrar bağlantıları söküp takıyorum titreme gidiyor kırmızı ışık yanık vaziyette kalıyor. Tekrar aynı işlemi yapıyorum bilgisayar okuyacak gibi oluyor ama bu bir kez başıma geldi o da yarıda kaldı zaten. Tabi bu dediğim şeyler sırayla olmuyor kafasına göre :D Bazen hiçbir şey olmuyor söküp takınca. Şuanda bilgisayara bağladım kırmızı ışık yanıyor hiç tepki yok.

Düzenleme: Şimdi kendi şarj aletiyle bağladım kırmızı ışık da gitti. Kesinlikle adaptörun çalıştığına eminim.
Hocam power çipi ölmüş durumda görünüyor anlattıklarınıza bakarak bunu söyleyebilirim. Özel mesaj bırakın isterseniz oradan konuşalım.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

teknisyen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
adem
Cihazım
redmi note3 pro
Konular
1
Hocam power çipi ölmüş durumda görünüyor anlattıklarınıza bakarak bunu söyleyebilirim. Özel mesaj bırakın isterseniz oradan konuşalım.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

selamün aleyküm zenex hocam benimde RN3 PRO da şarj modülü arızalı diye telefoncudan değiştirdim ama orjinali bulamadığı için muadili taktı şimdi aşırı yavaş şarj oluyor.(8-10 saat)bi fikir, çözüm,öneri verebilirseniz srvinirim ALLAH'A emanet olun.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Şarj modülünden kasıt ne? Power ıc mi? Usb board mı?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Anladım hocam, orjinal olmadığından ötürü yavaş şarj oluyordur, o şekilde kullanmamanızı tavsiye ederim. Orjinal board bulup takmanız daha doğru olur.

Oyla:

teknisyen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
adem
Cihazım
redmi note3 pro
Konular
1
Anladım hocam, orjinal olmadığından ötürü yavaş şarj oluyordur, o şekilde kullanmamanızı tavsiye ederim. Orjinal board bulup takmanız daha doğru olur.

hocam varmı bildiğiniz tavsiye edeceğiniz bir yer ben bursadayım bayağı aradım ama bulamadım orjinal.gittigidiyorda var ama orjinalmi şüpeli.

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt