Araçlar KernelSU - Kernel tabanlı ROOT ve modül yönetim sistemi

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
arkadaşlar son kullanımda a-patch mı kernelsu mu tavsiye edersiniz? sizler hangi yöntemi kullanıyorsunuz?

Çveneburi

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Kernelsu son sürüm ile artık boot / init_boot patch ile root yapılıyor kernelsu kullanıyorum

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
67
Kernelsu son sürüm ile artık boot / init_boot patch ile root yapılıyor kernelsu kullanıyorum
Ben note 10 Pro ya eu rom üstüne custom kernel kurdum sonrada KernelSU kurdum ama Wifi sapıtıyor ve NFC çalışmıyor acaba bu sorunlar giderildi mi teşekkürler

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
kernelsu kullanıp su komutunu çalıştırabilen var mı?

emrebzk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
civil aviation
Konular
5
evet çalıştırabiliyorum. Termux uygulamasını google play den indir. Kernel su dan yetki ver. Gerekeni yaparsın. Özellikle reklam engelleme konusunda aşırı iyi. Çok memmunum.

rastalgun

This is the way
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
34
Öncelikle Termux'a süper kullanıcı yetkisi verip ardından
Bash:
pkg update && pkg upgrade -y
bu komutu girip paketleri güncelleyin hocam.

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8

njlos53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Njlos78
Cihazım
Poco x4 pro 5g
Konular
9
arkadaşlar merhaba. uzun zamandır forumda bu konunun açılması gerektiğini düşünüyordum.

kernelsu; android cihazlar için, magisk benzeri, kernel tabanlı bir root ve modül çözümü. üzerinden projeyi görebilirsiniz. ayrıca hem github sayfasının hem de yönetici (manager) uygulamasının türkçeleştirmesini kendim yapıyorum.

kernelsu'yu kullanabilmek için her şeyden önce kernelsu destekleyen bir kernel'in cihazınızda kurulu olması gerekiyor. şu sıralar hemen hemen bütün kernel ve custo m rom geliştiricileri kernel'lerine kernelsu desteği ekliyorlar. kernel'i cihazınıza yükledikten sonra modül yüklemek, güncellemek, kaldırmak için ve hangi uygulamaların root erişimine sahip olabileceğini ayarlamak için manager uygulamasını cihazınıza kurmanız gerekiyor.

gelelim magisk sisteminden farklarına... magisk userspace bir sisteme sahip, kernelsu ise kernel seviyesinde çalışıyor. dolayısıyla diğer yazılımlarca ve safetynet, selinux gibi sistemlerce tanınması mümkün olmuyor. ayrıca root gerektiren bir uygulama da doğrudan root erişimi izni isteyemiyor. siz manager uygulamasında uygulamaya root yetkisi vermediğiniz sürece, o program cihazda root olduğunu anlayamıyor. bu sayede de magisk'ten farklı olarak daha da farkedilmez oluyor. kernelsu'da her şey o kadar kernel seviyesindeki, magisk'ten farklı olarak, manager uygulamasını kaldırdıktan sonra bile modülleriniz ve root yetkisi vermiş olduğunuz uygulamalar çalışmaya devam ediyor.

kernelsu, magisk modül desteği ile geliyor. magisk modüllerinizi hiç bir değişiklik yapmadan doğrudan manager uygulamasından yükleyebiliyor ve kaldırabiliyorsunuz. yine bu modüllere güncelleme geldiği zaman da manager uygulamasında güncelle butonu beliriyor ve modülü hızlıca güncelleyebiliyorsunuz. ayrıca manager'in kendisine de güncelleme geldiğinde yine size uyarı veriyor. güncellemenizi bu uyarı üzerinden yapabiliyorsunuz.

sistemi kullanan arkadaşlar deneyimlerini anlatırsa, magisk sistemi ile detaylıca bir kıyas yaparsak fena olmaz.
Hocam, aşağıdaki linkte örnek olarak KernelSU kurulumu ve deneyimler ile ilgili bilgiler var, yararlanılabilir. Öneririm.

rastalgun

This is the way
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
34
Hocam, aşağıdaki linkte örnek olarak KernelSU kurulumu ve deneyimler ile ilgili bilgiler var, yararlanılabilir. Öneririm.

symbuzzer hocamız kendisi apatch ve ksu geliştiricilerinden 😅

Üst Alt