Mod [KERNEL] Android 11 - 12 (AOSP OSS Vendor) Soviet Stabil [K20 Pro | 9T Pro] 20.05.2022

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Hocam duruma göre avantajları değişebiliyor.

xda konusunun bir kesiti:

Kaynak :
Hocam bu durumda maç berabere. Geliştiriciler bir yandan bizim kafamızı da geliştiriyor. Walt, Pelt öğreniyoruz şimdi de. 😀

(Ek soru: Syberia v4.9 sürümünden devam mı ediyorsunuz?)

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam bu durumda maç berabere. Geliştiriciler bir yandan bizim kafamızı da geliştiriyor. Walt, Pelt öğreniyoruz şimdi de. 😀

(Ek soru: Syberia v4.9 sürümünden devam mı ediyorsunuz?)
Öyle hocam, her geçen gün yeni bilgiler ve kavramlar öğreniyoruz.

SyberiaOS 4.9'u bıraktım hocam (◔‿◔)
2 aya yakındır OxygenOS Android 11 Evelyn Port kullanıyorum, memnunum...
Rom - [GSI] OxygenOS Android 11 Evelyn Port [9T Pro | K20 Pro] 19.11.2021

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Yeni sürüm v3.4 yayınlandı, arkadaşlar...

Changelog
* Updated UFS driver
* Improvements to SCHED
* Moved power management framework to s2idle
* Moved Memory management back to LMKD & PSI
* Merged Code Linaro tag LA.UM.9.1.r1-11900-SMxxx0.0
* Merged Linux 4.14.280
* Upstreamed F2FS
* Improved fuse passthrough
* Improved block I/O drivers
* Upstreamed srandom to 1.41.0
* Moved Standalone version to PELT scheduler

Use SYB version for Syberia or any other form that uses libpergmr or pelt (if you don't know if your ROM uses it ask your maintainer)
Use standalone for all other ROM since it uses static stune configuration & simple_thermal

# Imp: Soviet Gulag has been discontinued

Allamr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi 9t pro
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Soviet, oyunculara yönelik performans odaklı (GULAG versiyonu) ve günlük kullanıcılara pil odaklı (STAR versiyonu) genel UX'i iyileştirmelerini hedefleyen 2 farklı versiyonu bulunan çekirdektir. Hem Android 11 hem de Android 12 OSS Vendor kullanan AOSP tabanlı romları destekler, MIUI desteği yok.

Yükleme Yönergeleri
>>Magisk v23 yüklü olmalıdır.
>>Herhangi bir memnuniyetsizliği giderebilmek adına BOOT ve DTBO yedeğini mutlaka alınız.
>>İndirmiş olduğunuz zip dosyasını TWRP / Orange Fox ile hiçbir şey silmeden flaşlayınız.
>>Cihazı yeniden başlatınız.
İşlem tamamdır hayırlı olsun.
*** Kernel Ekran OC desteklidir, tavsiye edilmez. Fakat denemek/kullanmak isterseniz indirdiğimiz dosyanın adına .zip ten önce "-66hz","-69hz","-72hz" eklersek, eklediğimiz hz değerine yükseltilir.

Default yani "60hz" için herhangi bir yeniden adlandırmaya gerek yoktur. Direk orijinal indirdiğimiz dosyayı kullanabiliriz.
Hz değerlerini linkten öğrenebiliriz.

Son/Güncel Sürüm
GULAG : Oyuncular için performans odaklı

STAR : Günlük kullanıcılar için pil odaklı

Tüm Sürümler

Magisk

Telegram @sovietunnion
DİPNOT: Sorumluluk size aittir. Ben veya MiuiTürkiye.Net Ailesi yapılan işlemlerden doğacak problemlerden sorumlu tutulamaz.
Hocam bana yardim edebilirmisiniz ben oyun meraklisiyim ve mukemmel bir rom arayişi içindeyim fkm maneger kullanarak hizi ve pili oyun oynama durumu ve isinma durumuna göre de-ğiştirmek istiyorum yardim edermisiniz ?

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam bana yardim edebilirmisiniz ben oyun meraklisiyim ve mukemmel bir rom arayişi içindeyim fkm maneger kullanarak hizi ve pili oyun oynama durumu ve isinma durumuna göre de-ğiştirmek istiyorum yardim edermisiniz ?
Hocam ben oyun oynayan biri değilim. Oyun oynayanlar OC deneyerek kademe kademe ilerledikleri için daha tercübeli olabilirler.
Belki yazışmamızı takip eden bir hocamız oyun için tavsiyelerde bulunabilir.

Gördüğüm kadarıyla, üzülerek söylemek isterim ki mükemmel bir rom diye bir şey yok. Hangi romu kullanıyorsunuz bilmiyorum. Linkteki romu deneyebilirsiniz. Termal profil ayarları var, işinize yarayabilir.

Kernel olarak rom ile birlikte gelen stok kernel, performans yönünden yeterli gelmezse bu konudaki kernelin GULAG versiyonunu kurabilirsiniz. Tavsiye etmiyorum lakin ekran OC yaparsanız daha akıcı bir deneyim oluşur. Hem performans hem de pil verimliliği bir arada düşünülemez. Birinden vazgeçmeniz lazım (◔‿◔)

Rom - [AOSP | CAF] SyberiaOS v4.9 (Special Edition) Android 11 Final [9T Pro | K20 Pro]

Allamr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi 9t pro
Konular
1
Hocam ben oyun oynayan biri değilim. Oyun oynayanlar OC deneyerek kademe kademe ilerledikleri için daha tercübeli olabilirler.
Belki yazışmamızı takip eden bir hocamız oyun için tavsiyelerde bulunabilir.

Gördüğüm kadarıyla, üzülerek söylemek isterim ki mükemmel bir rom diye bir şey yok. Hangi romu kullanıyorsunuz bilmiyorum. Linkteki romu deneyebilirsiniz. Termal profil ayarları var, işinize yarayabilir.

Kernel olarak rom ile birlikte gelen stok kernel, performans yönünden yeterli gelmezse bu konudaki kernelin GULAG versiyonunu kurabilirsiniz. Tavsiye etmiyorum lakin ekran OC yaparsanız daha akıcı bir deneyim oluşur. Hem performans hem de pil verimliliği bir arada düşünülemez. Birinden vazgeçmeniz lazım (◔‿◔)

Rom - [AOSP | CAF] SyberiaOS v4.9 (Special Edition) Android 11 Final [9T Pro | K20 Pro]
Tesekkurler

Samet Can Erzurum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
K20 Pro
Meslek
Yazılım öğrencisi
Konular
11
Selam UnlnViTeD 2 sorum olacak sizlere. İlk olarak magisk zorunlu mu zorunlu ise neden ? (kurulumla ilgili birşey göremedim) ikinci sorum günlük kullanım için rom önerir misiniz en az hata ve stabilite ve pil performansı istiyorum pixel , corvus , evulation , nusantara denedim. Öneri ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Samet Can Erzurum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet Can
Cihazım
K20 Pro
Meslek
Yazılım öğrencisi
Konular
11
Selam UnlnViTeD 2 sorum olacak sizlere. İlk olarak magisk zorunlu mu zorunlu ise neden ? (kurulumla ilgili birşey göremedim) ikinci sorum günlük kullanım için rom önerir misiniz en az hata ve stabilite ve pil performansı istiyorum pixel , corvus , evulation , nusantara denedim. Öneri ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba pixel experience 12 plus ile çalışıyor 72hz. Çok teşekkürler. Rom önerilerinizi bekliyorum.happy~~happy~~

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam Magisk zorunlu, kök erişimi gerekli. Rom konusu ise karmakarışık bir durum, kişi günlük kullanımına en uygun romu kendi deneyimlerine göre belirlemeli. Gördüğüm kadarıyla bir kaç rom denemişsiniz. Android 12 için öneride bulunamam, pek denemedim.

Android 11 için
>>SparkOS 8.1 Ignite (3 Temmuz dan beri aktif kullanıyorum)

Kurulumu aynı SyberiaOS gibi bakabilirsiniz. Bu arada romun bütün özelleştirme ayarları ingilizce bilginiz olsun hocam.

>>SyberiaOS

>>OxygenOS
Rom - [GSI] OxygenOS Android 11 Evelyn Port [9T Pro | K20 Pro] 19.11.2021

>>ArrowOS (MIUI vendor varyantı pil için daha verimli, konuda bir yerlerde vardı.)
Rom - [AOSP] ArrowOS OFFICIAL Android 11 OSS Vendor [9T Pro | K20 Pro] 23.01.2022

Üst Alt