Mod [KERNEL] Android 10 [MIUI] Marisa Kernel Stabil [K20 Pro | 9T Pro] 25.08.2020

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
hocam romu üzerine yazdırdım sonra tekrar yedeği aldım. rom dosyasının içinden boot u bulamadım anca tekrar yükleyip öyle yedekledim hocam.

bu kernelde telefon twrpye geçmiyor takılıyor . haberiniz olsun arkadaslar..

Herhangi bir sıkıntı yaşamadım ben twrp konusunda.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
BİLGİLENDİRME: Telegram Grubunda 3.0R1 ile ilgili 3 sorundan bahsedilmiş:

1.Hızlı şarj stok değere nazaran düşük watt'ta çalışıyormuş.
>>Yanıt olarak pili koruma amaçlı olduğunu, böylelikle pilin şarj esnasında daha fazla ısınmasını engellediğini anlatılmış.(şarjın dolması normalden biraz daha uzun sürüyor eksi tek yanı)

2.Kernel güncellemesini Kirli flaş(direk önceki sürümün üstüne) ile yapıldığında sorun yaşayanlar oluyormuş.
>>Yanıt olarak önce stok Kernel'e dönmeli ardından güncelleme yapılmalı şekilde anlatılmış.

3.Sim veri hesaplamada aktarım hız ve kullanım tutarsızlığından bahsedilmiş.
>>Yanıt olarak WiFi ile sorun yaşayan olmamış, çözüm olarak bir sonraki güncelleme olabilir.(Kullanıcı bilgileri ve dosyalarının çalındığında dair bir ifade yok)

Kernel'in 3.0R2 sürümünü deneme imkanım olmadı. Deneyen arkadaşlarımız varsa üst tarafta bahsettiğim sorunlar devam ediyor mu? Çözülmüş mü? Bilgilendirirlerse çok faydalı olur, şimdiden teşekkürler...

DİPNOT: Konuyu kapatmaya niyetliydim, Marisa Kernel Telegram Gruplarında 1000 kullanıcıdan fazla var bu sorunların çok önemli olmadığını, güncelleme ile çözülebilecek durumlar olduğu kanaatine vardım ve vazgeçtim. Takipteyim olumlu/ olumsuz durumları sizlerle paylaşacam iyi forumlar...

Son düzenleme:

serkaon

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Ortodontist
Konular
6
R2 yükledikten sonra anlamsız takılmalar donmalar yaşadım. Mortal r13 üzerine kurmuştum. Kullanılamaz hale gelmişti telefon. Eve geldiğim gibi stock globali çaktım. Bir süre böyle gitmeyi hedefliyorum.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
R2'yi de direk R1 üstüne kurdum, herhangi bir problem kasma yok. Gayet güzel bir kernel olmuş.

R2 yükledikten sonra anlamsız takılmalar donmalar yaşadım. Mortal r13 üzerine kurmuştum. Kullanılamaz hale gelmişti telefon. Eve geldiğim gibi stock globali çaktım. Bir süre böyle gitmeyi hedefliyorum.

Hocam R2'yi R1'in üzerine kurmuşsunuz, problemin kaynağı olabilir.

mahmutuloz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mahmut
Cihazım
gm elite
Konular
3
Bende de upload birden 8 mb a cikti, normalde internetimin destekledigi 300 kb falan, sonra wifiyi kapatip actim, duzeldi, bu durum korkutmuyor degil, sonucta telefondan kredi karti bilgilerim falan var
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

R1 uzerine R2 kurmustum, wipe dalvik cache, cache yaparak

Apoly

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
MI 9T Pro
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
27
Arkadaşlar ben 75hz olarak kullanıyorum, herhangi bir ısınma vs sorun ile karşılaşmadım fakat gelecekte sorun yaşama konusunda endişeliyim. Deneyimleyen veya fikri olan yazarsa çok sevinirim.

Weyis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Veyis Keskin
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
1
72 hz olarak kullanıyorum. Takılma donma olmadı. Şarj konusu stock kernel den daha iyi. Upload olayına nasıl bakılır bilmiyorum. Biri tarif ederse ona da bakarım. Bunlar 3.0r1 için yorumlar. Bugün r2 yi stock kernel üzerine kurdum ona da bakalım biraz

#Yıldız

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Meslek
Cnc Freze Operatör
Konular
22
i kullanıyorum kaç gürdür bi sıkıntı yaşamadım sıkıntı yaşamayan tek benmiyim acaba :D

mahmutuloz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mahmut
Cihazım
gm elite
Konular
3
i kullanıyorum kaç gürdür bi sıkıntı yaşamadım sıkıntı yaşamayan tek benmiyim acaba :D
Bende boyle diyordum, sonra sikinti yasadim :D

Arkadaşlar ben 75hz olarak kullanıyorum, herhangi bir ısınma vs sorun ile karşılaşmadım fakat gelecekte sorun yaşama konusunda endişeliyim. Deneyimleyen veya fikri olan yazarsa çok sevinirim.
Hocam cidden aradaki farki anliyorsan kullanabilirsin, ben pek anlamamistim, yani aida64 deki 75hz mutlu ediyordu o kadar :D oyunlarda ekran paneli muthis isiniyordu, onun icin kullanmama karari aldim, sonucta ekrana bi sikinti gelse en az 1000 tl diye biliyorum, yani bence gunluk kullanimda 60hz ile 75 hz arasindaki fark ne kadar onemli tartisilir, rekabetci oyunlarda o 15 hertzin onemi olur ama suan bir iki oyun haricinde 60 herz ustunu destekleyen oyun yok,(onlar da cok populer oyunlar degil) onun icin tavsiye etmiyorum

bizim cihaz icin boyle bir kernel de var, sadece miui destekli, denemedim, cunku sunum islerim var, denemek isteyen olursa diye linki biraktim.( Raphael olan indirilcek, digerleri hep mi9 icin

Son düzenleme:

#Yıldız

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Meslek
Cnc Freze Operatör
Konular
22
Bende boyle diyordum, sonra sikinti yasadim :D

valla ustam çıktığından beri aynı şekilde çalışıyor maşallah diyelim nazar deymesin :D

Üst Alt