Haber Kendi Romumuzu Geliştiriyoruz! (Redmi Note 8 Pro)

KaanCK

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Çabuk
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Yazarlık/Editörlük
Konular
30
Cevabınızı bekliyorum hocam. DM/PM üzerinden iletişim bilgilerini yolladım.

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Vallahi konuyu gördüğümden beri düşünüyordum, aldım bir tane note 8 pro gitti. Garantili aldık tabi 2 sene pek bi yere kıpırdayamacağız ama bu 2 sene içerisinde proje çıkarsa artık daha stabili nasip olur bize diye düşünmekteyim. Bence böyle bir düşünceyi kesinlikle daha önceki yorumlarımda da belirttiğim gibi devam ettirin, sadece konuyu açıp bir fikirle kalmasın, gerçekten ben iyi şeyler çıkacağına inanıyorum.

KaanCK

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Çabuk
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Yazarlık/Editörlük
Konular
30
Vallahi konuyu gördüğümden beri düşünüyordum, aldım bir tane note 8 pro gitti. Garantili aldık tabi 2 sene pek bi yere kıpırdayamacağız ama bu 2 sene içerisinde proje çıkarsa artık daha stabili nasip olur bize diye düşünmekteyim. Bence böyle bir düşünceyi kesinlikle daha önceki yorumlarımda da belirttiğim gibi devam ettirin, sadece konuyu açıp bir fikirle kalmasın, gerçekten ben iyi şeyler çıkacağına inanıyorum.
Hocamız uygun görürse ekibe katılmayı düşünüyorum belirttiğim gibi. Hocam sizinde durumunuz varsa hocamıza yazabilirsiniz bence.

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Bildiğim kadarıyla -en azından github da gördüğüm kadarıyla- 3 ten fazla dil kullanılıyor.Makefile(en çok kullanılan dil),C,C++,Shell,Java,Python,Go,Assembly,Objective-C gibi bir çok dil.Bundan dolayı zaten romları öyle tek kişinin yaptığını göremezsiniz.Piyasada tek kişi adına çıkar(örn.MSMXtended) ancak en az tek konusu için bile 30 dan fazla kişi yardımcı olur.Bu yüzden,yurtdışında bir sürü kişi ile iletişimde olmalısınız,Türkiye'den öyle aman aman rom çıkmıyor.Bir tane var,MiuiTR.Bunun forumu var oradan neler olduğuna da bakabilirsiniz.Örnek olarak incelemenizi istediğim bir rom,konu:

Son düzenleme:

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Hocamız uygun görürse ekibe katılmayı düşünüyorum belirttiğim gibi. Hocam sizinde durumunuz varsa hocamıza yazabilirsiniz bence.

Keşke olsada bu güzel ekibe şimdiden katılabilsem, çünkü çok keyifli işler çıkacağına inancım tam ancak yazılımsal alanda böyle bir rom geliştirecek kadar bilgim yok ne yazık ki. Dükkanı var akrabamın karınca kararınca ufak şeyler yapıp öğrenmeye çalışıyorum bir heves ile ama daha kırk fırın ekmek yemem lazım. Ben sadece geri planda destek olup tanıtım yaparım sıradan, maddi yönden de el imkan verdikçe birşeyler yapmayada çalışırım elimden gel en fazla bu olur.

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Çoğu geliştirici yapıp bırakıyor sorunda o en azından ben note 8 pro kullanıyorum direkt olarak note 8 proya çıkaracağım ve ilgileneceğim :) Eksikleri hataları sürekli olarak düzeltmeye çalışacağım ama dediğim gibi 3 5 kişi lazım ve tabi bunları test etmek için yine buradaki kullanıcılara ihtiyaç olacak :)
Bu arada gerçekten çok özgüvenli görünüyorsunuz,ROM'lar konusunda az önceki yazdığım mesajdaki gibi bir bilgiye sahip misiniz?

KaanCK

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Çabuk
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Yazarlık/Editörlük
Konular
30
Keşke olsada bu güzel ekibe şimdiden katılabilsem, çünkü çok keyifli işler çıkacağına inancım tam ancak yazılımsal alanda böyle bir rom geliştirecek kadar bilgim yok ne yazık ki. Dükkanı var akrabamın karınca kararınca ufak şeyler yapıp öğrenmeye çalışıyorum bir heves ile ama daha kırk fırın ekmek yemem lazım.
Anladım hocam. Sağlık olsun. Vallahi bende çok iyi işler çıkacağına inanıyorum. Aslında ülkede katılmak isteyen bir çok kişi olacaktır ama okuyupta yapamayanlarda var.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Çoğu geliştirici yapıp bırakıyor sorunda o en azından ben note 8 pro kullanıyorum direkt olarak note 8 proya çıkaracağım ve ilgileneceğim :) Eksikleri hataları sürekli olarak düzeltmeye çalışacağım ama dediğim gibi 3 5 kişi lazım ve tabi bunları test etmek için yine buradaki kullanıcılara ihtiyaç olacak :)
Başarılar hocam, umarım istediğiniz sonuca ulaşırsınız..

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Anladım hocam. Sağlık olsun. Vallahi bende çok iyi işler çıkacağına inanıyorum. Aslında ülkede katılmak isteyen bir çok kişi olacaktır ama okuyupta yapamayanlarda var.
Note 9 Pro olsaydı bende ekipte olmak isterdim. Uzun zamandır rom portlamaya, dosyaları çıkarıp tekrar birleştirmeye vs. vs. uğraşıyorum. Pek çıkar yol bulamadım. Şahsen sıfırdan yazmak bayağı zahmetli olacak. O yüzden işin biraz kolayına kaçıyorum da pek bir yöntem bulamadım.

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Evet MıuıTR yi biliyorum, yanılmıyor isem oradaki geliştirici arkadaşın bu forumda da hesabı vardı. O romda güzel şeyler çıktı gerçekten ama bir yerlerden başlamak gerek tabiki. El yapıyor da bizim insanın neyi eksik buradan çıkar gerçekten yazılım alanında iyi işler yapacak kapasitede kişiler biz de elin romuna güvenmek yerine kendi romumuzu kullanırız zamanla belki gönüllü olupta cihaz gönderen arkadaşlar bile çıkar güven oldukça cihazlar test edilirde o cihazlar içinde rom çıkartılır. Tatlı olur..

Üst Alt