Yardım Kendi kendine param gidiyor!

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Benim de faturalı hattım var ve tarifem 23 liralık olmasına rağmen 30-40 lira arası geliyor.
Müşteri hizmetlerini aradığımda ise yurt dışına arama vs sms gözüküyor diyor fakat sms'e kapalı dememe rağmen hala atılmış ve alınmış diyor. Ben hâlâ anlam veremiyorum bu duruma.
Size de geçmiş olsun hocam :)

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Sağolun sizede g.o umarım bi daha olmaz

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Reserve, link koyulacak.

Birkaç tane konuda anlatım yapmıştım, şimdilik bunu buldum. Temel aynı olduğu için buradaki yönergeleri de izleyerek hangi uygulamanın veri harcadığını görebilirsiniz.

http://forum.miuiturkiye.net/index.php?threads/6516/

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

Son düzenleme:

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
Reserve, link koyulacak.

Birkaç tane konuda anlatım yapmıştım, şimdilik bunu buldum. Temel aynı olduğu için buradaki yönergeleri de izleyerek hangi uygulamanın veri harcadığını görebilirsiniz.

http://forum.miuiturkiye.net/index.php?threads/6516/

Analytics ile alakalı olabilir. Bende türkcell kullanıyorm aynı sıkıntı var yada bu sadece türkcele özel bi durum TT kullanırken böyle birşey yoktu.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Sağolun hocam anlatım ve link için ama herhangi bir kullanım görünmüyor ve biraz önce gene gitti 1 Tl daha

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Operator ile konuşun hocam o zaman. Miui 1byte bile olsa bu istatistiklerde bunu gösteriyor. Yok diyorsa yoktur.
Ama biraz üzerine bastırmanız gerekiyor. Mutlaka sizi sallayıp telefonunuz çekiyor diyeceklerdir. Miui'nin özellikle bi konularda oldukça gelişmiş olduğunu 1byte bile olsa harcanan veriyi gösterdiğini defalarca söyleyin.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Operator ile konuşun hocam o zaman. Miui 1byte bile olsa bu istatistiklerde bunu gösteriyor. Yok diyorsa yoktur.
Ama biraz üzerine bastırmanız gerekiyor. Mutlaka sizi sallayıp telefonunuz çekiyor diyeceklerdir. Miui'nin özellikle bi konularda oldukça gelişmiş olduğunu 1byte bile olsa harcanan veriyi gösterdiğini defalarca söyleyin.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Biraz önce gene 2 Tl param gitti. Aradım Turkcell i
Aynen dediğiniz gibi oldu. Hattınızdan mobil veri kullanılmış Facebook a girilmiş dedi dalga geciyorlar sanki delirtecekler ya illa. Kadına telefonun istatistiklerine bakıyorum kullanim yok, mobil veriyi açmiyorum bile diyorum ama yok hala ısrar ediyor. Kadına diyorum ki turkcell bana 5 tl üzeri internet kullanımı yaptığım için 100 mb verdi fakat 200 - 300 byte için 1 Tl kesiyor diyorum. Diyor ki 100 mb yi aşmışsınızdir diyor şaka mı la bu. Peki ücretlendirme nedir diyorum 100 kb/1 Tl dedi. 1.70 kb kullanıma neden 2 Tl kesiliyor o zaman dedim diyor ki mobil veriyi açıp kapatsaniz bilene 1 tl gider dedi. 2 tl ise iki defa kullanım yapılmış dedi ikisi birlikte bildirim gelmiştir dedi ben gülmeye başladım. Bir insan 3 5 kuruş için bu kadar yalan söyler mi ya ?Kapattım hattımın internetini zaten sürekli kullanmıyorum fakat lazim olursa diye baştan böyle bir şeye girismemistim. Eğer bidaha kesilsin o giden parayı alana kadar bırakmayacam peşlerini. Şerefsizliğin de bir sınırı var.

Düzenleme: Turkcell forumunda dönen muhabbet de ayrı bir ilginç. Neymiş efendim 4G olan cihazlarla alakaliymis. Ne yani 4g var diye paramız mi gidecek ? Şuana kadar bir sorun yoktu da şimdi mi çıktı ?

Son düzenleme:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
1.7kb 2TL. Yazacak birşey bulamadım. Bir de bu facebook ha! Facebook'un ikonu bile kimbilir kaç kb hatta mb'tır. Resmen dalga geçmiş. Facebook kullanmıyorum deseniz ne diyecekti acaba, merak ettim şimdi :D

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
1.7kb 2TL. Yazacak birşey bulamadım. Bir de bu facebook ha! Facebook'un ikonu bile kimbilir kaç kb hatta mb'tır. Resmen dalga geçmiş. Facebook kullanmıyorum deseniz ne diyecekti acaba, merak ettim şimdi :D

Sacmalardi birşeyler hep yaptığı gibi :D

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Telsiz kullanım ücreti kesmiş olabilir genelde uzun süre sonra kontör yükleyince 5-10 tl arası ücret alabiliyor operatörler

Üst Alt