Yardım Kendi kendine param gidiyor!

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Ya 19 Tl küsür param vardı kendi kendine gidiyor param. 5 Tl den fazla harcama yapıldığı için Turkcell 100 mb internet verdi fakat bu internet paketi olduğu halde 1 Tl kesti gene. Mobil veri kapali. Wifi açık. Wifi ve mobil veri arasında geçiş yap kapali. Volte acik. Neden acaba bitti yav para kendi kendine gidip duruyor. Forumda böyle bir başlığı ne diye ararim bilemiyorum. Eğer başka böyle bir konu var ise link atarsanız sevinirim.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Son düzenleme:

retchop

Ağlayabilseydiniz, anlayabilirdiniz.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Redmi note 3
Konular
8
mi hesabı kurduysan, mi mesaj ve mi bul servisleri ara ara aktif olmak için sana bildirimde bulunur. Onayladıysan uluslararası mesaj gönderme ücreti yansıtır sana. Ondan gitmiştir.

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
mi hesabı kurduysan, mi mesaj ve mi bul servisleri ara ara aktif olmak için sana bildirimde bulunur. Onayladıysan uluslararası mesaj gönderme ücreti yansıtır sana. Ondan gitmiştir.
Sorun şu ki ne mi hesabı ile giriş yaptım ne de mi mesajı aktiflestirdim :(
Bu arada parayı internet kullanımı olarak kesiyor. Ama 5 Tl den fazla kullanım yaptığım için Turkcell 100 mb verdi ama gene internet olarak para kesiyor. 7 tl ye yaklaşık para gitti ve kalan 13 Tl nin gitmesinden korkuyorum

retchop

Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Redmi note 3
Konular
8
mobil veri kapalı olduğu halde kesmesi ilginç. Benim başıma hiç gelmemişti böyle bir şey.

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
mobil veri kapalı olduğu halde kesmesi ilginç. Benim başıma hiç gelmemişti böyle bir şey.
Mi5 e geçtiğimden bu yana Tl yuklememistim 0.30 kr vardi. Bi paket yapayım dedim 20 lira yukledim pişman etti beni ya :D

retchop

Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Redmi note 3
Konular
8
Geçmiş olsun ne diyim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocam geçmiş olsun... Sorunun kaynağını bulmak için bir internet paketi alıp test yapmanızı öneririm. Veri kullanımı uygulaması cihazınızdaki hangi uygulamanın ne kadar veri kullandığını gösterecektir. Buradan sizden habersiz internete bağlann uygulamayı bulup o uygulamanın izinlerinden mobil veri kullanımını sınırlayabilirsiniz.

Eğer telefonumda hiç mobil internet kullanmam derseniz bu durumda en mantıklı çözüm APN ayarlarını silmek olacaktır.

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Hocam geçmiş olsun... Sorunun kaynağını bulmak için bir internet paketi alıp test yapmanızı öneririm. Veri kullanımı uygulaması cihazınızdaki hangi uygulamanın ne kadar veri kullandığını gösterecektir. Buradan sizden habersiz internete bağlann uygulamayı bulup o uygulamanın izinlerinden mobil veri kullanımını sınırlayabilirsiniz.

Eğer telefonumda hiç mobil internet kullanmam derseniz bu durumda en mantıklı çözüm APN ayarlarını silmek olacaktır.
Sağolun. Ama sorunun sadece telefon ile alakalı birşey olduğunu zannetmiyorum. İlk 20 Tl yukledim. Birisi ile konuştum 60 krs gitti. Ondan sonra para yavaş yavaş azaldı. Daha sonra şöyle bir mesaj geldi.

Yani 100 mb internet paketi hediye etti. Ama daha sonrasinda tekrardan internet kullanımı olarak 1 Tl kesti mobil veri kapali olmasına rağmen.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
654 byte için 1TL kesmiş... Müşteri hizmetleri ile bir görüşün isterseniz hocam. Cihazın sizden habersiz veri transferi yapması normal değil ama bu kadar veri için 1TL alınması gerçekten olağandışı.

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
654 byte için 1TL kesmiş... Müşteri hizmetleri ile bir görüşün isterseniz hocam. Cihazın sizden habersiz veri transferi yapması normal değil ama bu kadar veri için 1TL alınması gerçekten olağandışı.
sağolun önerileriniz için hocam müsait olursam aramaya çalışacağım. Umarım bir daha olmaz bugün bir sıkıntı çıkmadı bakalım.

Üst Alt