Yardım Kayıtsız IMEI süresi

Jahn_Star

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil Emre
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI GLOBAL 12.5.6
Telefon Modeli
Redmi Note 9 Pro Max
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar, 2 IMEI'sinde süresi dolan yurtdışı Redmi Note 9 Pro cihazımda SIM2 için IMEI repair yaptım, aynı işlemi kardeşimin cihazına da yapacaktım fakat bootloader kilidini açmamış. Mobil data açılamadığı için BL kilitli durumda yani edl ve eng rom atılmadan IMEI repair işlemi yapamıyorum. Sorum şu ki: yaklaşık 1 ay sonra Kıbrıs'a gideceğim ve orada KKTC SIM ile hesap eşleştirmesi yapıp bootloader 168 saat süresini başlatsam, sonrasında BL kilidini açmak için SIM'e ihtiyaç duyar mı? Bir de sanırım her sene ocak ayında kayıt hakları sıfırlanıyormuş, ocak ayından sonra IMEI'lerin süresi 2*4 ay süresince açılır mı tekrar?

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
Merhabalar, 2 IMEI'sinde süresi dolan yurtdışı Redmi Note 9 Pro cihazımda SIM2 için IMEI repair yaptım, aynı işlemi kardeşimin cihazına da yapacaktım fakat bootloader kilidini açmamış. Mobil data açılamadığı için BL kilitli durumda yani edl ve eng rom atılmadan IMEI repair işlemi yapamıyorum. Sorum şu ki: yaklaşık 1 ay sonra Kıbrıs'a gideceğim ve orada KKTC SIM ile hesap eşleştirmesi yapıp bootloader 168 saat süresini başlatsam, sonrasında BL kilidini açmak için SIM'e ihtiyaç duyar mı? Bir de sanırım her sene ocak ayında kayıt hakları sıfırlanıyormuş, ocak ayından sonra IMEI'lerin süresi 2*4 ay süresince açılır mı tekrar?
Sim karta ihtiyaç duyar çünkü bl kilit başvuru yaparken mobil veri açık olması zorunlu.Ve evet sene başında sürelwr sıfırlanıyor

Oyla:

Jahn_Star

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil Emre
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
1
Başvuru yaparken SIM takacağım 168 saatin sonunda SIM'e ihtiyaç duyar mı bunu merak ediyorum.

Oyla:

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Başvuru yaparken SIM takacağım 168 saatin sonunda SIM'e ihtiyaç duyar mı bunu merak ediyorum.
Sim kart çıkartıp takmalarda süre sıfırlanması gibi sorunlar oluşabiliyor.
Kapanan imeiler ocak ayında hemen açılmayabiliyor kapanmadan sim kart çıkarıldığı zaman genellikle daha erken açılıyor.
Benim tavsiyem tanıdığınız var ise kıbrısta cihazı orda bırakın süre dolduktan sonra bootloader açıp kargo ile size göndersinler cihazı en garanti yöntem bu şekilde olur

Oyla:

Jahn_Star

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil Emre
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
1
Kapanan imeiler ocak ayında hemen açılmayabiliyor kapanmadan sim kart çıkarıldığı zaman genellikle daha erken açılıyor.
Benim tavsiyem tanıdığınız var ise kıbrısta cihazı orda bırakın süre dolduktan sonra bootloader açıp kargo ile size göndersinler cihazı en garanti yöntem bu şekilde olur
Muhtemelen en garanti çözüm bu gibi duruyor. Ne güzel geçici uzatma getirmişlerdi, öyle hallederiz diyordum tam kaldırıldığı gün kapandı cihazlar.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Bu cihazlar için yeni bir sistem çıktı düşük maliyetle halledilebilecek yetkili hesap olmadan. Bugün yarın netleşir. şuanda cihazlar deneniyor, başarı raporları oluşuyor..

Oyla:

Jahn_Star

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halil Emre
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
1
Bu cihazlar için yeni bir sistem çıktı düşük maliyetle halledilebilecek yetkili hesap olmadan. Bugün yarın netleşir. şuanda cihazlar deneniyor, başarı raporları oluşuyor..
Hocam çok kötü bir zamana denk geldi. Yetkili hesap işi de maliyetli oluyor, mobil şebeke zorunluluğu olmasa veya fastboot modunda bypass yöntemi olsa keşke.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynı SIM'i aynı gün 2 cihazda BL başvurusunda kullanabilir miyiz? 168 saat süresi uzar mı bu durumda?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam sizinle iletişime geçebilir miyim?

Oyla:

ysf34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
redmi note 10 p
Konular
0
hocam ne yaptınız ?

Oyla:

utkubrs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Utku
Cihazım
Redmi S2
Konular
14
Bursa'ya yolun düşerse kktc hattim var takarız.

Oyla:
Üst Alt