Soru kayıtlı garantisiz telefon sorun çıkarır mı?

cagataypala

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Quatro M1453
Konular
2
xiaomi redmi note 8 pro 128 modelini almayı düşünüyorum fakat alışveriş sitelerinde garantili 2250 TL altında bulamazken, sahibinden'de 1600 TL ye kayıtlı global halini bulabiliyorum. yazılımsal sorun olursa 6 ay destek vereceklerini de söylüyorlar ancak aklıma takılan bir şey var. birkaç ay önce gelen yasa ile yurtdışından gelen cihazlar için imei kaydı sorunsalı vs görmüştüm internette. acaba kayıtlı olmasına rağmen 9-10 ay sonra herhangi bir imei, ceza ya da kapanma durumu ile karşılaşabilir miyim? arada 650 TL fark var ve öğrenci olduğum için ciddi bir fark bu benim için. önceki telefonlarımda garantilik bir durum ile karşılaşmadım hiç o yüzden çok da ihtiyacım olacağını düşünmüyorum. şimdiden teşekkür ederim

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
xiaomi redmi note 8 pro 128 modelini almayı düşünüyorum fakat alışveriş sitelerinde garantili 2250 TL altında bulamazken, sahibinden'de 1600 TL ye kayıtlı global halini bulabiliyorum. yazılımsal sorun olursa 6 ay destek vereceklerini de söylüyorlar ancak aklıma takılan bir şey var. birkaç ay önce gelen yasa ile yurtdışından gelen cihazlar için imei kaydı sorunsalı vs görmüştüm internette. acaba kayıtlı olmasına rağmen 9-10 ay sonra herhangi bir imei, ceza ya da kapanma durumu ile karşılaşabilir miyim? arada 650 TL fark var ve öğrenci olduğum için ciddi bir fark bu benim için. önceki telefonlarımda garantilik bir durum ile karşılaşmadım hiç o yüzden çok da ihtiyacım olacağını düşünmüyorum. şimdiden teşekkür ederim
1 yıldır malum yollu telefon kullanıyorum garantisiz şükür bir sıkıntı olmadı şuana kadar, devlet öyle bir şey çıkarsa bile kapatır yenileri atılır.

Oyla:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Forumun yarısı dediğiniz şekilde hocam :)

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Şu konulari okuyun hocam sonra pişman olmayın

Oyla:

cagataypala

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Quatro M1453
Konular
2
1 yıldır malum yollu telefon kullanıyorum garantisiz şükür bir sıkıntı olmadı şuana kadar, devlet öyle bir şey çıkarsa bile kapatır yenileri atılır.
Forumun yarısı dediğiniz şekilde hocam :)
Bende kullanıyorum 2 ayı geçti hiç bir sıkıntısını görmedim

öncelikle çok teşekkür ederim abilerim, benim takıldığım nokta telefonun kapanma durumu.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

videoda bahsedilen yasal güncelleme

Oyla:
Üst Alt