Haber Katlanabilir Telefon Öyle Değil Böyle Yapılır! | Huawei Mate X Tanıtıldı!

Huawei MWC kapsamında düzenlediği etkinlikte katlanabilir ekranlı cihazı Mate X modelini gösterdi. Daha önce Samsung Galaxy Fold ve royole flexpai cihazlarını görmüş ve katlanabilir ekranlı cihazların ilk örnekleriyle heyecanlanmıştık. İşte Huawei bugün bu heyecanımızı tavana vurdurdu.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son zamanlarda Amerika ve Avrupa'da casuslukla suçlanarak yaralanmaya çalışan Huawei siz vurursunuz dikiş atarlar ben vururum toprak atarlar hadi eyvallah " dercesine bombayı ortaya bırakıp çekildi. Gerçekten gerek tasarım gerek işlevsellik olarak muhteşem bir cihaz ile karşı karşıyayız. İsterseniz biraz özelliklerinden bahsedeyim.

Açık hali 8.05 inç boyutunda bir tablet olan cihaz katlandığında ise iki adet ekrana sahip oluyor. Bu ekranlardan bir tanesi 6.6 diğeri ise 6.38 inç boyutunda. İlk örneklerden bir tanesi olmasına rağmen ince çerçeveleriyle dikkat çeken telefon bir sonraki adım için bizleri heyecanlandırmayı başarıyor. Açık durumdayken cihazın kalınlığı 5.4mm olurken katlandığında ise 11mm oluyor. Günümüzde bazı Sony modellerinin bu kalınlıkta olduğunu düşünürsek Huawei Mühendisleri tebrik etmek gerekir.

Şirketin ilk 5G destekli cihazı olan Mate X Mate 20 Pro modelinde olduğu gibi Kirin 980 işlemcisinden gücünü alıyor. Cihazın içerisinde Huawei tarafından geliştirilen Balong 5000 modemi bulunuyor ve Şirket şuan en hızlı 5G modemin kendilerinde olduğunu iddia ediyor. Cihazda 3 adet arka kamera bulunuyor ve katlanabilir ekran sayesinde bu kameraları ön kamera gibi de kullanabiliyorsunuz. Dünyanın en iyi ön kamerasına sahip telefon diyebilmek mümkün gibi görünüyor şu aşamada.

Pil kısmına geldiğimizde ise cihazda iki tarafa bölünmüş toplam 4500 mAh büyüklüğünde pil bulunuyor. Bu pili şarj etmek ise gerçekten inanılmaz hızlı gerçekleşiyor. Huawei Mate modelinin kutu içeriğinden tam 55W şarj adaptörü çıkıyor. Bu adaptör ile 30 dakikalık bir şarj ile cihazın pilinin yüzde seksen beşi dolabiliyor.

Cihaz 8GB Ram 512GB depolama ile piyasaya çıkacak ve fiyatı tam 2299 Euro olacak.

Sizler bu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz. Ayak üstü hızlı bir şekilde lansmanda izlediğim detayları haber yaptım. Hadi biraz bu cihaz hakkında konuşalım :)

Cihazın videosu için :
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Açık söylemek gerekirse inanılmaz heyecanlandım. Muhteşem bir cihaz olmuş. Huawei cidden inanılmaz bir firma. Apple ve Samsung'u geçer diyordum ama ehh geçemezse de şaşırmam modundaydım ama şuan inanıyorum ki 2 3 seneye kalmaz Samsung beyaz bayrak çeker diz çöküp tövbe ister haha--haha--

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Evet hocam, ben yazana kadar araya başka mesaj gelmiş, normalde sizi alıntılamam lazımdı, kusura bakmayın lütfen

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk
Hocam eline alınmadan iyi kötü algısı yapılmamalı bence. Katlanabilirlik olayında huawei daha iyide olabilir buna itirazım yok ama 2 sene sonra beyaz bayrak açmasını beklemek Samsungtan çok gerçekçi bir yaklaşım olmaz.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam eline alınmadan iyi kötü algısı yapılmamalı bence. Katlanabilirlik olayında huawei daha iyide olabilir buna itirazım yok ama 2 sene sonra beyaz bayrak açmasını beklemek Samsungtan çok gerçekçi bir yaklaşım olmaz.
Ben yazılanlara bir şey demiyorum, sadece Huawei in tanıttığı cihaz şu an için diğer ikisinden de daha iyi olduğunu düşünüyorum, herkes aynı fikirde olmak zorunda değil

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Bu cihazların ekranların kim üretiyor ben onu merak ettim bu teknoloji her firmada yok. Samsung ise üretici tasarım dersi vermişler. Çok güzel olmuş tablet ve telefon aynı anda müthiş cidden

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Apple 2 sene sonra iPhone 13 de katlanır özellikli ekran ile gelince , bütün dünyadaki insanların tepkisine göre ahir zamanın ne kadar yaklaştığını anlayabilirsiniz. Zira Samsung ve sony den 2 sene sonra 4k çekim koyup yeni icad gibi reklam girmişlerdi yanlış hatırlamıyorsam.....

Bu Steve amcanın itirafı da benim ispatım olsun bari ..

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2

Bu Steve amcanın itirafı da benim ispatım olsun bari ..
Gec kaldi da önemli degil. Ne zaman apple katlanan telefonu piyasaya surer ondan sonra butun markalar uretmeye baslar ve herkesin elinde gezmeye baslarlar. Her ne kadar apple i sevmesemde piyasaya yon veren onlar

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Gec kaldi da önemli degil. Ne zaman apple katlanan telefonu piyasaya surer ondan sonra butun markalar uretmeye baslar ve herkesin elinde gezmeye baslarlar. Her ne kadar apple i sevmesemde piyasaya yon veren onlar
Piyasaya yön veren derken, para ve mali çerçeveyi belirleyen demek istediniz galiba. Hatta belirleyendi. Huawei, vivo, Xiaomi gibi firmalarla baş etmek için artık Apple , bir zamanlar harddisk ve anakart firmalarının yaptığı gibi küçükleri bünyesine katmaya başlar. Hepsini tek lokmada yiyemez. Bugüne kadar böyle oldu. Bknz. Amd ati, quantum,maxtor, vs. Yazılım konusunda yazmaya gerek yok , o konuda da örnek çok.
Nacizane böyle bir ön sezim var, tekerrüre bakaraktan..

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Piyasaya yön veren derken, para ve mali çerçeveyi belirleyen demek istediniz galiba. Hatta belirleyendi. Huawei, vivo, Xiaomi gibi firmalarla baş etmek için artık Apple , bir zamanlar harddisk ve anakart firmalarının yaptığı gibi küçükleri bünyesine katmaya başlar. Hepsini tek lokmada yiyemez. Bugüne kadar böyle oldu. Bknz. Amd ati, quantum,maxtor, vs. Yazılım konusunda yazmaya gerek yok , o konuda da örnek çok.
Nacizane böyle bir ön sezim var, tekerrüre bakaraktan..
Yok onu demek istemedim. Misal centik olayi daha once yapilmisti ve lg nin degisik centikleri vardi ama tutulmadi. Ne zaman apple yapti simdi centiksiz telefon yok. gibi...

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Yok onu demek istemedim. Misal centik olayi daha once yapilmisti ve lg nin degisik centikleri vardi ama tutulmadi. Ne zaman apple yapti simdi centiksiz telefon yok. gibi...
Şimdi anlaşıldı. Aynı fikirdeyiz.....

Üst Alt