Haber Katlanabilir Telefon Öyle Değil Böyle Yapılır! | Huawei Mate X Tanıtıldı!

Huawei MWC kapsamında düzenlediği etkinlikte katlanabilir ekranlı cihazı Mate X modelini gösterdi. Daha önce Samsung Galaxy Fold ve royole flexpai cihazlarını görmüş ve katlanabilir ekranlı cihazların ilk örnekleriyle heyecanlanmıştık. İşte Huawei bugün bu heyecanımızı tavana vurdurdu.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son zamanlarda Amerika ve Avrupa'da casuslukla suçlanarak yaralanmaya çalışan Huawei siz vurursunuz dikiş atarlar ben vururum toprak atarlar hadi eyvallah " dercesine bombayı ortaya bırakıp çekildi. Gerçekten gerek tasarım gerek işlevsellik olarak muhteşem bir cihaz ile karşı karşıyayız. İsterseniz biraz özelliklerinden bahsedeyim.

Açık hali 8.05 inç boyutunda bir tablet olan cihaz katlandığında ise iki adet ekrana sahip oluyor. Bu ekranlardan bir tanesi 6.6 diğeri ise 6.38 inç boyutunda. İlk örneklerden bir tanesi olmasına rağmen ince çerçeveleriyle dikkat çeken telefon bir sonraki adım için bizleri heyecanlandırmayı başarıyor. Açık durumdayken cihazın kalınlığı 5.4mm olurken katlandığında ise 11mm oluyor. Günümüzde bazı Sony modellerinin bu kalınlıkta olduğunu düşünürsek Huawei Mühendisleri tebrik etmek gerekir.

Şirketin ilk 5G destekli cihazı olan Mate X Mate 20 Pro modelinde olduğu gibi Kirin 980 işlemcisinden gücünü alıyor. Cihazın içerisinde Huawei tarafından geliştirilen Balong 5000 modemi bulunuyor ve Şirket şuan en hızlı 5G modemin kendilerinde olduğunu iddia ediyor. Cihazda 3 adet arka kamera bulunuyor ve katlanabilir ekran sayesinde bu kameraları ön kamera gibi de kullanabiliyorsunuz. Dünyanın en iyi ön kamerasına sahip telefon diyebilmek mümkün gibi görünüyor şu aşamada.

Pil kısmına geldiğimizde ise cihazda iki tarafa bölünmüş toplam 4500 mAh büyüklüğünde pil bulunuyor. Bu pili şarj etmek ise gerçekten inanılmaz hızlı gerçekleşiyor. Huawei Mate modelinin kutu içeriğinden tam 55W şarj adaptörü çıkıyor. Bu adaptör ile 30 dakikalık bir şarj ile cihazın pilinin yüzde seksen beşi dolabiliyor.

Cihaz 8GB Ram 512GB depolama ile piyasaya çıkacak ve fiyatı tam 2299 Euro olacak.

Sizler bu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz. Ayak üstü hızlı bir şekilde lansmanda izlediğim detayları haber yaptım. Hadi biraz bu cihaz hakkında konuşalım :)

Cihazın videosu için :
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Açık söylemek gerekirse inanılmaz heyecanlandım. Muhteşem bir cihaz olmuş. Huawei cidden inanılmaz bir firma. Apple ve Samsung'u geçer diyordum ama ehh geçemezse de şaşırmam modundaydım ama şuan inanıyorum ki 2 3 seneye kalmaz Samsung beyaz bayrak çeker diz çöküp tövbe ister haha--haha--

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Apple 2 sene sonra iPhone 13 de katlanır özellikli ekran ile gelince , bütün dünyadaki insanların tepkisine göre ahir zamanın ne kadar yaklaştığını anlayabilirsiniz. Zira Samsung ve sony den 2 sene sonra 4k çekim koyup yeni icad gibi reklam girmişlerdi yanlış hatırlamıyorsam.....

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Ben Xiaomi'den umutlu değilim açıkcası ama bakalım şu cihazı gördükten sonra uçan telefon hariç bir telefona heyecanlanmam.
Bende değilim ama herkes şimdi ben daha iyisini yapayım yarışına girecek, önemli olan bu şu an

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

serkan_esk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Sagit
Konular
9
Düştü gitti. Riske bak

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Galaxy Fold'a GF diyelim Mate X e ise MX diyelim
Donanımsal açıdan GF +1
Ekran dayanıklılığından GF +1
İncelik açısından MX +1
Telefona benzeme açısından GF +1
Arka kapak şıklığı ve kamera görünüşü GF +1
Taşınırabilirlik MX +1
Ağırlıktan MX +1
Absürd duruştan uzaklık GF +1
Mavi Işık Açısından GF +1
Kolay Katlanabilirlik MX +1
Yandan bakıldığında hot dog anımsatması yapmamak ( yani katlandığından katlama arasındaki boşluğun olmaması) GF +1
Ekran gövde MX +1
Güvenli taşıma ve dayanıklılık GF +1
Kamera GF=MX
Fotoğrafların orjinal renk ve güzelliği GF +1
GF=8 MX=5

Eklemek istediğiniz madde varmı?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Şike var... Mate X e zoraki puan verilmiş... Taraflı yorum olmuş

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Şike var... Mate X e zoraki puan verilmiş... Taraflı yorum olmuş

Hocam taraflı değil aslında galaxy foldun katlanmış halinin ekranı çok küçük ve çentik var kocaman. Ekran gövde puanı prdan geliyor. 11mm kalınlık puanı da ordan geliyor. Kolay katlanabilirlikten kastığım direk açmak böyle samsung gibi ağır bir katlanma değil ordan MXe de puan geliyor.
Mate X daha ağır evet ama 8 nçlik cihazın ağırlığa oranı 7 inçlk Folda göre düşük ağırlıktan ordan da puan kazandı mate x
Dediğim gibi cepte ağır ve kalın olfuğu için fold çok da taşınabilir değil mate xe ordan puan geliyor. Zoraki değil hiçbiri. Hmm eksik maddemiz olmuştur affola siz ekleyin ve ona göre puanlayon sevgilerimle... <3

Üst Alt