Haber Katlanabilir Telefon Öyle Değil Böyle Yapılır! | Huawei Mate X Tanıtıldı!

Huawei MWC kapsamında düzenlediği etkinlikte katlanabilir ekranlı cihazı Mate X modelini gösterdi. Daha önce Samsung Galaxy Fold ve royole flexpai cihazlarını görmüş ve katlanabilir ekranlı cihazların ilk örnekleriyle heyecanlanmıştık. İşte Huawei bugün bu heyecanımızı tavana vurdurdu.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son zamanlarda Amerika ve Avrupa'da casuslukla suçlanarak yaralanmaya çalışan Huawei siz vurursunuz dikiş atarlar ben vururum toprak atarlar hadi eyvallah " dercesine bombayı ortaya bırakıp çekildi. Gerçekten gerek tasarım gerek işlevsellik olarak muhteşem bir cihaz ile karşı karşıyayız. İsterseniz biraz özelliklerinden bahsedeyim.

Açık hali 8.05 inç boyutunda bir tablet olan cihaz katlandığında ise iki adet ekrana sahip oluyor. Bu ekranlardan bir tanesi 6.6 diğeri ise 6.38 inç boyutunda. İlk örneklerden bir tanesi olmasına rağmen ince çerçeveleriyle dikkat çeken telefon bir sonraki adım için bizleri heyecanlandırmayı başarıyor. Açık durumdayken cihazın kalınlığı 5.4mm olurken katlandığında ise 11mm oluyor. Günümüzde bazı Sony modellerinin bu kalınlıkta olduğunu düşünürsek Huawei Mühendisleri tebrik etmek gerekir.

Şirketin ilk 5G destekli cihazı olan Mate X Mate 20 Pro modelinde olduğu gibi Kirin 980 işlemcisinden gücünü alıyor. Cihazın içerisinde Huawei tarafından geliştirilen Balong 5000 modemi bulunuyor ve Şirket şuan en hızlı 5G modemin kendilerinde olduğunu iddia ediyor. Cihazda 3 adet arka kamera bulunuyor ve katlanabilir ekran sayesinde bu kameraları ön kamera gibi de kullanabiliyorsunuz. Dünyanın en iyi ön kamerasına sahip telefon diyebilmek mümkün gibi görünüyor şu aşamada.

Pil kısmına geldiğimizde ise cihazda iki tarafa bölünmüş toplam 4500 mAh büyüklüğünde pil bulunuyor. Bu pili şarj etmek ise gerçekten inanılmaz hızlı gerçekleşiyor. Huawei Mate modelinin kutu içeriğinden tam 55W şarj adaptörü çıkıyor. Bu adaptör ile 30 dakikalık bir şarj ile cihazın pilinin yüzde seksen beşi dolabiliyor.

Cihaz 8GB Ram 512GB depolama ile piyasaya çıkacak ve fiyatı tam 2299 Euro olacak.

Sizler bu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz. Ayak üstü hızlı bir şekilde lansmanda izlediğim detayları haber yaptım. Hadi biraz bu cihaz hakkında konuşalım :)

Cihazın videosu için :
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Açık söylemek gerekirse inanılmaz heyecanlandım. Muhteşem bir cihaz olmuş. Huawei cidden inanılmaz bir firma. Apple ve Samsung'u geçer diyordum ama ehh geçemezse de şaşırmam modundaydım ama şuan inanıyorum ki 2 3 seneye kalmaz Samsung beyaz bayrak çeker diz çöküp tövbe ister haha--haha--

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Mundar işte....

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Buda Xiaomiden gelsin ozaman;
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Samsung şu durumda 2 yıl içinde beyaz bayrak çekmesi tamamen hurafe sadece mobil pazarda değil teknolojinin bulunduğu her yerde nerdeyse Samsung var. Samsung piyasada akıllı oynuyor. Ne Lg ne sony ne de htc gibi bir firma asla değil asla da olmayacak.Çini şirketlerin son dönemde ucuz fiyat yüksek donanım algısı olduğu için Samsung dışındaki diğer saydığım firmaları etkiler sadece. Samsung kolay kolay yabana atılacak bir firma değil.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Xiaomi nin ki daha hoşuma gitmişti benim :)

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bu, Huawei in katlanabilir telefonun daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmez

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Benim yazdığıma istinaden mi yazdınız ?
Evet hocam, ben yazana kadar araya başka mesaj gelmiş, normalde sizi alıntılamam lazımdı, kusura bakmayın lütfen

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

Üst Alt