Sohbet Kaş almak caiz midir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hayro56

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hayrettin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
5
Kendi kızı babasına helaldir, tokilerde faiz helaldir diyen diyanete güvenmeyin. Kitaplardan veya gerçek alimlerden öğrenmenizi tavsiye ederim
hocam hangi diyanet kız çocuğunu nezaman babasına helal kılmış yapmayın lütfen

Burak00

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Not 8 Pro
Konular
17
aynen kardeşim aldırmak haramdır ilk önce tövbe edip bir daha tekrarlamayıp bırakırsın İnşaAllah

Didaskalia

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
10
eğer inanıyorsan kaynağın daima kur'an olsun derim ben. hadisler dahil hiçbiri allah'ın korumayı garanti ettiği şeyler değildir. Allah sadece bakara 23 ve hicr 9'da kur'an'ı koruyacağının garantisini veriyor. dinin kılavuzu kur'an'dır. gerisi kültürel yozlaşma olabilir, yalan olabilir, uydurma olabilir.

sorunuzun cevabı için de kur'an'da herhangi bir ifade yoktur. dolayısıyla vicdanınızın rahat olması yeterli bence.

yazdıklarım tamamen benim görüşümdür. doğruluğunu garanti edemem ama allah kur'an'da 800 ayette insanlara "düşünün" diyor. ben de tavsiye ederim.

Kelimesi kelimesine katılıyorum, imzamı da atarım altına. Hemen hemen aynı şeyleri yazacaktım gerek kalmadı. Çok yerinde bir yazı olmuş kardeşim dimağına sağlık.

mustafaatess

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi 9 se
Konular
3
Jehdjslskjskks güleceğim yoktu

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burak00

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Not 8 Pro
Konular
17
eğer inanıyorsan kaynağın daima kur'an olsun derim ben. hadisler dahil hiçbiri allah'ın korumayı garanti ettiği şeyler değildir. Allah sadece bakara 23 ve hicr 9'da kur'an'ı koruyacağının garantisini veriyor. dinin kılavuzu kur'an'dır. gerisi kültürel yozlaşma olabilir, yalan olabilir, uydurma olabilir.

sorunuzun cevabı için de kur'an'da herhangi bir ifade yoktur. dolayısıyla vicdanınızın rahat olması yeterli bence.

yazdıklarım tamamen benim görüşümdür. doğruluğunu garanti edemem ama allah kur'an'da 800 ayette insanlara "düşünün" diyor. ben de tavsiye ederim.
bu yorumun çok yanlış oldu kardeşim.

hayro56

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hayrettin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
5
Kelimesi kelimesine katılıyorum, imzamı da atarım altına. Hemen hemen aynı şeyleri yazacaktım gerek kalmadı. Çok yerinde bir yazı olmuş kardeşim dimağına sağlık.
hocam sahi hadislerdemi yozlaşmış küllüyat ?

Alperenscs

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi note 6pro
Meslek
9 Eylül Hukuk Fak.
Konular
59
Emoji kullanalım, boşuna eklememişler onu oraya.
Hocam yani dini soru sordum diye gereksiz mi oldum ve konuyu açtığım yere bakın GENEL VE KONU DIŞI SOHBET başta belirttiğim gibi foruma uygun değilse kaldırabilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt