Sohbet Kaş almak caiz midir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
eğer inanıyorsan kaynağın daima kur'an olsun derim ben. hadisler dahil hiçbiri allah'ın korumayı garanti ettiği şeyler değildir. Allah sadece bakara 23 ve hicr 9'da kur'an'ı koruyacağının garantisini veriyor. dinin kılavuzu kur'an'dır. gerisi kültürel yozlaşma olabilir, yalan olabilir, uydurma olabilir.

sorunuzun cevabı için de kur'an'da herhangi bir ifade yoktur. dolayısıyla vicdanınızın rahat olması yeterli bence.

yazdıklarım tamamen benim görüşümdür. doğruluğunu garanti edemem ama allah kur'an'da 800 ayette insanlara "düşünün" diyor. ben de tavsiye ederim.

muratttsannn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
mi note 3
Konular
17
Samimi ve güvenilir bir hoca. Kuran ve sunnet ışığında cevap ariyorsan cevap budur . Ayrıca arkadaşların dediği gibi bu tür konularda işin ehline sormak en doğrusu burada herkez kendi inancina göre cevap verecektir. Dikkatli olalım

Alperenscs

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi note 6pro
Meslek
9 Eylül Hukuk Fak.
Konular
59
elalem uzay çağını yaşıyor, yapay zeka ile uğraşıyor, bilim ve teknolojide son sürat ilerlerken ülkemiz insanının böyle basit şeylere cevap bulamaması çok üzücü.

müslüman toplumların neden bu kadar geri kaldıklarının basit bir göstergesi arkadaşın sorusu (arkadaşı tenzih ediyorum).
Efendim hocam yani soru sordum diye geri mi kalmış oluyoruz. Dini açıdan soru soruyorum sakıncası varsa cevap yazmayın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

eğer inanıyorsan kaynağın daima kur'an olsun derim ben. hadisler dahil hiçbiri allah'ın korumayı garanti ettiği şeyler değildir. Allah sadece bakara 23 ve hicr 9'da kur'an'ı koruyacağının garantisini veriyor. dinin kılavuzu kur'an'dır. gerisi kültürel yozlaşma olabilir, yalan olabilir, uydurma olabilir.

sorunuzun cevabı için de kur'an'da herhangi bir ifade yoktur. dolayısıyla vicdanınızın rahat olması yeterli bence.

yazdıklarım tamamen benim görüşümdür. doğruluğunu garanti edemem ama allah kur'an'da 800 ayette insanlara "düşünün" diyor. ben de tavsiye ederim.
Hocam peygamber efendimiz bu konuda bir şey demiş net bilmiyorum yalan olmasın

Özelden yazdım.
Teşekkürler hocam

Son düzenleme:

Burak00

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Not 8 Pro
Konular
17
Öncelikle nereye açacağımı bilmediğim için konuyu buraya açıyorum. Forum kurallarına aykırı ise kaldırabilirim. Benim için önemli bir soru soracam.. Erkeklerde kas ortasını almak günah mıdır. Birisi bana Allah tarafından lanetlenmiştir dedi....
Esselamu Aleykum kardeşim bir erkeğin ve kadının kaşını alması caiz değildir yani kaşlarını incelten incelttiren lanetlenmiştir peygamber efendimiz s.a.v bunu men etmiştir yasaklamıştır..
Hadis --
"İğreti saç takan, taktıran; kaşları incelten, kaşlarını incelttiren, dövme yapan ve dövme yaptıran lanetlenmiştir." (Kütübü Sitte, Hadis No : 2155, Ravi: İbnu Abbas)

Son düzenleme:

Alperenscs

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi note 6pro
Meslek
9 Eylül Hukuk Fak.
Konular
59
Esselamu Aleykum kardeşim kaş almak caiz değildir kaş aldıran alanda lanetlenmiştir peygamber efendimiz s.a.v bunu men etmiştir yasaklamıştır..
Hadis --
Hem erkeklerin hem de kadınların kaşlarını almaları caiz değildir."İğreti saç takan, taktıran; kaşları incelten, kaşlarını incelttiren, dövme yapan ve dövme yaptıran lanetlenmiştir." (Kütübü Sitte, Hadis No : 2155, Ravi: İbnu Abbas)
Aleyküm selam hocam bir şey diyecem her türlü caiz değildir mi

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
Efendim hocam yani soru sordum diye geri mi kalmış oluyoruz. Dini açıdan soru soruyorum sakıncası varsa cevap yazmayın

Hocam peygamber efendimiz bu konuda bir şey demiş net bilmiyorum yalan olmasın

Teşekkürler hocam

"demiş." işte sorun da bu. yine de keyfiniz bilir tabii.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt