Yardım Karşıya Ses Gitmiyor ?

knnsz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lg g2
Konular
5
Birini aradığımda veye beni aradığında karşı tarafa sesim gitmiyor. Konuşmayı kapatıp tekrar aradığımda ses gidiyor sıkıntı ne olabilir. (Bu sıkıntı telefonu sıfırladıktan sonra olmaya başladı.)

knnsz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lg g2
Konular
5
Bir akıllı cep telefonunda karşı tarafa ses gitmemesinin iki sebebi bulunmaktadır. Bunlardan ilki mikrofonun içi kir, toz, elbise pamuğu ve benzeri partiküller ile tıkanmasıdır. Mikrofon soketi temizliği yapılarak giderilebilir. İkinci sebep ise mikrofon soketinin arızalanmasıdır. Mikrofon soketi ise darbe alınması sonucu kırılabilir, çatlayabilir. Ya da sıvı veya nem teması sebebi ile oksitlenebilir. Böyle biri durumda yapılması gereken işlem mikrofon soketi değişimidir.
Formattan sonra donanimsal arıza olmaz diye düşünüyorum

Oyla:

KutayKaraman

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutay
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
19
Formattan sonra donanimsal arıza olmaz diye düşünüyorum
Hocam sıfırlarsanız aynı yazılım devam edicek.miflash ile temiz kurulum yapın.yedekleme yapın yapmadan önce 1 saat içinde bütün uygulamarınız galeriniz vs vs geri gelir

Oyla:

knnsz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lg g2
Konular
5
Hocam sıfırlarsanız aynı yazılım devam edicek.miflash ile temiz kurulum yapın.yedekleme yapın yapmadan önce 1 saat içinde bütün uygulamarınız galeriniz vs vs geri gelir
Askeriye de olduğum için flash lama yapamam güncelleyiciden başka bir rom yükleme şansim varmi

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
knnsz
Hangi telefonu kullanıyorsanız o telefona ait 8.8.30 numaralı Global Beta' yı telefonunuzun Download kitaplığına yükleyin..
Ardından da
Ayarlar > Telefon Hakkında >Sistem Güncelleme
Sağ üst yerde üç nokta'ya giriniz ve çıkan menüden Güncelleme Paketini Seçin'i tıklayın ve ROM'un bulunduğu yeri seçin ve yükleyin.

Bazı telefonlar bu şekilde yüklemeye izin veriyor, bazıları vermiyor denemenizde yarar var.
Bir de yükleme yapmadan hemen önce Telefon Hakkında > Miui Sürüm'üzerine bir kaç kez tıklayın.. Artık geliştiricisiniz denilene kadar..

Oyla:

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
Telefonu sıfırladıktan sonra, ahizenin ses düzeyi de sıfırlanır. Görüşme esnasında ahizenin sesini arttırmayı denedin mi?

Oyla:
Üst Alt