Yardım Karşıya Ses Gitmiyor ?

knnsz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
Lg g2
Birini aradığımda veye beni aradığında karşı tarafa sesim gitmiyor. Konuşmayı kapatıp tekrar aradığımda ses gidiyor sıkıntı ne olabilir. (Bu sıkıntı telefonu sıfırladıktan sonra olmaya başladı.)

heathrow

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Candaş
Cihazım
S8
Yazılımsal bir soruna benziyor. Stock rom kullanıyorsanız, fastboot yöntemi ile tekrar rom yükleyim. Custom rom kullanıyorsanız, farklı bir rom deneyin.

knnsz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
Lg g2
Yazılımsal bir soruna benziyor. Stock rom kullanıyorsanız, fastboot yöntemi ile tekrar rom yükleyim. Custom rom kullanıyorsanız, farklı bir rom deneyin.
Stock rom kullanıyorum. Askeriyede olduğum için rom flashlayamam tekrar sıfırlasam sıkıntı çözülürmü acaba

heathrow

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Candaş
Cihazım
S8
Stock rom kullanıyorum. Askeriyede olduğum için rom flashlayamam tekrar sıfırlasam sıkıntı çözülürmü acaba
Deneyin. Hatta, telefonu kapatın. Ses açma ve güç tuşuna basılı tutun. Menüden cihaz hafızasını wipe edin(temizleyin). Bir de öyle deneyin.

Delta Servis 1

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Delta Servis
Cihazım
Xiaomi
Bir akıllı cep telefonunda karşı tarafa ses gitmemesinin iki sebebi bulunmaktadır. Bunlardan ilki mikrofonun içi kir, toz, elbise pamuğu ve benzeri partiküller ile tıkanmasıdır. Mikrofon soketi temizliği yapılarak giderilebilir. İkinci sebep ise mikrofon soketinin arızalanmasıdır. Mikrofon soketi ise darbe alınması sonucu kırılabilir, çatlayabilir. Ya da sıvı veya nem teması sebebi ile oksitlenebilir. Böyle biri durumda yapılması gereken işlem mikrofon soketi değişimidir.

heathrow

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Candaş
Cihazım
S8
Bir akıllı cep telefonunda karşı tarafa ses gitmemesinin iki sebebi bulunmaktadır. Bunlardan ilki mikrofonun içi kir, toz, elbise pamuğu ve benzeri partiküller ile tıkanmasıdır. Mikrofon soketi temizliği yapılarak giderilebilir. İkinci sebep ise mikrofon soketinin arızalanmasıdır. Mikrofon soketi ise darbe alınması sonucu kırılabilir, çatlayabilir. Ya da sıvı veya nem teması sebebi ile oksitlenebilir. Böyle biri durumda yapılması gereken işlem mikrofon soketi değişimidir.
iki sebep dediniz, üç sebep saydınız

Delta Servis 1

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Delta Servis
Cihazım
Xiaomi
1 kir sebebiyle
2 soket arızaları (darbe ve sıvı teması)

knnsz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
Lg g2
Deneyin. Hatta, telefonu kapatın. Ses açma ve güç tuşuna basılı tutun. Menüden cihaz hafızasını wipe edin(temizleyin). Bir de öyle deneyin.
Bu işlem fabrika ayarlarina cevirmenin aynisi degilmi

knnsz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
Lg g2
Formattan sonra donanimsal arıza olmaz diye düşünüyorum

knnsz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mustafa
Cihazım
Lg g2
Hocam sıfırlarsanız aynı yazılım devam edicek.miflash ile temiz kurulum yapın.yedekleme yapın yapmadan önce 1 saat içinde bütün uygulamarınız galeriniz vs vs geri gelir
Askeriye de olduğum için flash lama yapamam güncelleyiciden başka bir rom yükleme şansim varmi

MANUPLE

WP App. And Computer Software Expert
Uzman Üye
MIUI Sever
__İF__
Cihazım
Mi Mix 2
knnsz
Hangi telefonu kullanıyorsanız o telefona ait 8.8.30 numaralı Global Beta' yı telefonunuzun Download kitaplığına yükleyin..
Ardından da
Ayarlar > Telefon Hakkında >Sistem Güncelleme
Sağ üst yerde üç nokta'ya giriniz ve çıkan menüden Güncelleme Paketini Seçin'i tıklayın ve ROM'un bulunduğu yeri seçin ve yükleyin.

Bazı telefonlar bu şekilde yüklemeye izin veriyor, bazıları vermiyor denemenizde yarar var.
Bir de yükleme yapmadan hemen önce Telefon Hakkında > Miui Sürüm'üzerine bir kaç kez tıklayın.. Artık geliştiricisiniz denilene kadar..

heathrow

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Candaş
Cihazım
S8
Telefonu sıfırladıktan sonra, ahizenin ses düzeyi de sıfırlanır. Görüşme esnasında ahizenin sesini arttırmayı denedin mi?

Üst Alt