Yardım kare hızı düşmesi

• Konbuyu başlatan JrRoxy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 15
  • Görüntüleme 1K

JrRoxy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
3nes
Cihazım
Poco
Konular
3
arkadaşlar bu sorunu nasıl düzeltirim

Ekli dosyalar

• Screenrecorder-2022-10-03-01-33-44-584.mp4
    11 MB · Görüntüleme: 2

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Siz o ayarı 120hz yaptığınızda her uygulamada ve telefonunuzdaki her ekranda 120hz olacak anlamına gelmiyor maalesef. Her uygulamanın desteklediği bir değer var,. Uygulama başlatıcısı ve sistem ayarları sizin cihazınızda 60hz'ye kadar destekliyor demek ki.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Siz o ayarı 120hz yaptığınızda her uygulamada ve telefonunuzdaki her ekranda 120hz olacak anlamına gelmiyor maalesef. Her uygulamanın desteklediği bir değer var,. Uygulama başlatıcısı ve sistem ayarları sizin cihazınızda 60hz'ye kadar destekliyor demek ki.
O zaman bangır bangır 120hz ekran diye reklam yapmasınlar YouTubeda 60hz düşmesi çok normal mesela ama ana menüde her yerde 60hz çalışıyorsa ne anlamı var 120hz seçeneği süs gibi duruyor orda kusura bakmayın ama söylediğiniz çok mantıksız. Bu yazılımsal bi hata bariz bi şekilde 120hz işlevsiz hale gelmiş.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
O zaman bangır bangır 120hz ekran diye reklam yapmasınlar YouTubeda 60hz düşmesi çok normal mesela ama ana menüde her yerde 60hz çalışıyorsa ne anlamı var 120hz seçeneği süs gibi duruyor orda kusura bakmayın ama söylediğiniz çok mantıksız. Bu yazılımsal bi hata bariz bi şekilde 120hz işlevsiz hale gelmiş.

Evet katılıyorum işlevsiz hale gelmiş de bana neden tepki verdiniz anlamadım, reklamı yapan da, saçma salak güncellemeyle uygulamayı bozan da ben değilim :D

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
evet oyuzden xioami kullanacak root ile kullansin 😁 bu sorunlar 2 dk da hallediliyor

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Evet katılıyorum işlevsiz hale gelmiş de bana neden tepki verdiniz anlamadım, reklamı yapan da, saçma salak güncellemeyle uygulamayı bozan da ben değilim :D
Yorumunuzu tekrar okuyun o zaman biz tüketici olarak ses çıkarmazsak bunlar böyle devam eder siz mi 11t proya "Uygulama başlatıcısı ve sistem ayarları sizin cihazınızda 60hz'ye kadar destekliyor" demişsiniz yani cihaz ana ekranda ayarlarda hiç bi yerde 120hz desteklemiyor ama ayarlarda öyle bi seçenek var ilginç... xiaomi malesef çinde deli gibi satmaya devam ediyor global pazarada değer vermiyor miui arayüzünü tüm android arayüzlerinden daha çok beğeniyorum şu sorunlar olmasa xiaomiyi kimse tutamaz

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Yorumunuzu tekrar okuyun o zaman biz tüketici olarak ses çıkarmazsak bunlar böyle devam eder siz mi 11t proya "Uygulama başlatıcısı ve sistem ayarları sizin cihazınızda 60hz'ye kadar destekliyor" demişsiniz yani cihaz ana ekranda ayarlarda hiç bi yerde 120hz desteklemiyor ama ayarlarda öyle bi seçenek var ilginç... xiaomi malesef çinde deli gibi satmaya devam ediyor global pazarada değer vermiyor miui arayüzünü tüm android arayüzlerinden daha çok beğeniyorum şu sorunlar olmasa xiaomiyi kimse tutamaz
Ne yazdığımı biliyorum hocam ve sizi kırmayayım diye tekrar okudum ama halen "bana" vermiş olduğunuz tepkiyi anlamlandıramadım. Uygulama başlatıcısı ve sistem ayarları sizin cihazınızda 60hz'ye kadar destekliyor" cümlesinin neresinden bana karşı tavır almanıza neden olacak bir bahane ürettiniz anlayamadım. İsterseniz cümleyi olması gerektiği gibi siz yazın ki hatamı anlayabileyim...

Her neyse madem bu kadar ısrar ediyorsunuz söz Lei Jun'u ilk gördüğümde bu yazdıklarınızı aynen aktaracağım kendisine ve ek olarak çok ayıp ettiğini de söyleyeceğim flower~~

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
Arkadaşlar ben mi yanlış anladım bilmiyorum da o açtığınız ayar ekranın anlık FPS ni göstermiyor yani her yer de 60 demek değil.

120 hz yi desteklediği yerler de 120 hz alırsın ama stabil değil her uygulamanın kendi optimizesine göredir . O fps göstergesi ile de bakmayın yani .

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
Cihazım da aynı testi yaptım ana ekran ve ayarlarda 120fps aldım.

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
arkadaşlar bu sorunu nasıl düzeltirim
Buradaki adimlari uygulayin root gerektirmez.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

YouTube ve video oynaticilar genelde 60 hz'de çalışır bu xiamionun sorunu değil geliştirici öyle ayarlıyor çünkü izlediğin videonun fps degeri zaten 20-60 fps arasi napican 120 hz i deyip kapatıyor 😁 fakat illa YouTube da 120 hz olsun diyorsan onun içinde ayar var

Son düzenleme:
Üst Alt