Soru Karar Verdim Redmi Note 10 Pro Alıyorum

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Yok zaten 865 ile yarışamaz illaki.
Şu an 865 ile 120 fps oynuyorum 144 hz ekranda.
865 bile kasıyordu derken sorunun oyunda olduğunu belirtmek istedim.
Burada anlatmak istediğim aslında 10 proda kullanılan işlemcinin 8 pro ile denk hatta daha geride oluşuydu ki bariz daha geride.
865e laf söylenmez o benim canım şu ara. :D
Valla hocam ben pek G90T tercih etmezdim. Bence 732G genel olarak G90T'den daha iyi bir işlemci. Çünkü işlemci denilince sadece GPU gelmemeli akla, içinde daha bir sürü birim var. En basitinden görüntü işleme birimi (ISP) çok daha iyi MTK'ye göre. :)

Bu siteye göre de G90T fark atıyor diyemem. X3 NFC'de kasma yaşıyorsanız MIUI yüzünden, cihaza özel bir durum da olabilir, bunu da düşünmek gerek. :)

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Valla hocam ben pek G90T tercih etmezdim. Bence 732G genel olarak G90T'den daha iyi bir işlemci. Çünkü işlemci denilince sadece GPU gelmemeli akla, içinde daha bir sürü birim var. En basitinden görüntü işleme birimi (ISP) çok daha iyi MTK'ye göre. :)

Bu siteye göre de G90T fark atıyor diyemem. X3 NFC'de kasma yaşıyorsanız MIUI yüzünden, cihaza özel bir durum da olabilir, bunu da düşünmek gerek. :)
Daha önce 10 pro da inceledim.
12 nm çok ısınıyor gibi klavyeden gelişi güzel yazılan hurafeleri geçip cihazı bir eline almak lazım bence. Arada 2 yıl var ve en fazla başa baş duruma geliyorlar ki totalde yine 8 pro önde.
Note 8 Pro çıktığı yıl dönemin amiral gemisi modellerle yarışıyordu ki çoğunu geçiyordu.
Bugün çıkardıkları model 2 yıl önceki modelden bile öteye gidemiyor. Pazarlama amaçlı olarak aynı seviyedeki işlemciyi sürekli ısıtıp ısıtıp sunuyorlar.

Fiyatı da ona göre koymuşlar zaten aralarında 500-600 TL fark var sadece. Redmi Note serisini bu seviyeden yukarı çıkarmak istemedikleri aşikar 2 senedir birbirinin tekrarı cihazlar geliyor. Seneye ne gelecek bakalım.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Daha önce 10 pro da inceledim.
12 nm çok ısınıyor gibi klavyeden gelişi güzel yazılan hurafeleri geçip cihazı bir eline almak lazım bence. Arada 2 yıl var ve en fazla başa baş duruma geliyorlar ki totalde yine 8 pro önde.
Note 8 Pro çıktığı yıl dönemin amiral gemisi modellerle yarışıyordu ki çoğunu geçiyordu.
Bugün çıkardıkları model 2 yıl önceki modelden bile öteye gidemiyor. Pazarlama amaçlı olarak aynı seviyedeki işlemciyi sürekli ısıtıp ısıtıp sunuyorlar.

Fiyatı da ona göre koymuşlar zaten aralarında 500-600 TL fark var sadece. Redmi Note serisini bu seviyeden yukarı çıkarmak istemedikleri aşikar 2 senedir birbirinin tekrarı cihazlar geliyor. Seneye ne gelecek bakalım.
Zaten Redmi serisi 6 ayda bir yenileniyor hocam. Birkaç özellik ekleyip yeni diye sunuyorlar, sonra 6 ay sonra yeniden birkaç özellik ekliyorlar. Yılda 1 olarak düşünsek 2 cihazda bir cihazı geliştiriyorlar. Ki yine çok şükür ki Note 9S/Pro ve Note 10/Pro serisi gelişim gösterdi bence. Note 7 ile 8 arasında fark pek yok zira. :)

Ben yine G90T'yi çok tercih etmezdim hocam. Note 8 Pro'yu kullanıyor ablam, kamera kalitesi ilk çıktığında yerlerdeydi, güncellemelerle ile toparladılar. Çünkü ISP'si geride kalan bir işlemci. SD işlemcileri GPU'da geri kalsa da geri kalan çoğu yönde daha da ileride. Zaten hepsi bir olsa daha pahalı olurdu. :D

emRu11aH

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrullah
Cihazım
Mi 12t pro
Meslek
Üretim,Alım,Satım
Konular
19
Bu basit bir antutu testi, redmi note 10 pro foto kamerası, ekranı ve yenileme hızı ile tercih edilesi bir cihazdır, ha işlemcide iyidir SD lar batarya konusunda iyiler en azından, adam oyuncu telefonu almak istiyorum demiyor dikkat ettiyseniz, ben şahsen cihazları görmeden bile ne alacağımı bilebiliyorum, güncel cihaz herzaman iyidir, daha premiumdur. (6gb'lı versiyonu hemde)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

sipahiysn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
47
Yorumlar için teşekkürler.

Cihazı garantili istiyorum 4000 lira maksimum bütçem var.

Fotoğraf kalitesi benim için çok ama çok önemli.

Telefondan oyun hiç oynamıyorum. Benim için önemli olan menü geçişleri, googleda gezinme, sosyal medya yağ gibi aksın.

Batarya konusunda da üzmesin.

Beni 3 yıl en aşağı götürsün. Özellikle Kamera anlamında, fotoğraf çekimi anlamında. Bu kriterlerimi karşılıyor mu?

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Seni tenzi ederim redmi cihazları niçin bu kadar küçümsüyorsun parası olan var olmayan var.daha duyarlı olmanı beklerim pozisyonun gereği!!!!!
"Redmi cihazlar" dediğiniz cihazlar çok kalitesiz. Toplama telefonun adını "Redmi" koyup satışa çıkarmışlar. Burada parası olmayanlarla dalga geçme gibi bir durum yok. Ortada bir telefon var ve bu konu hakkında konuşuluyor. Benim telefonumda(Note 6 Pro) 2 farklı ekran paneli kullanılmış. Scenhao ve Tianma. 4 farklı emmc çipi kullanılmış Hynix-Samsung-Sandisk-Micron. Micron marka kullananlar 30mb/s yazma hızını geçemezken samsung hynix marka kullananlar 150 160mb/s yazma hızlarını görüyor. Scenhao ekran kullananlar ghost nedir bilmezken tianma kullananlar ilk senesi dolmadan ghost screen ile ghost touch ile uğraşıyor. Böyle saçma bir seriye 4000tl vermek "bence" saçma, daha dün gibi hatırlıyorum note 9slerde a11 geldiğinde saçma buglarla uğraşıyorlardı insanlar. Üstelik garantili cihaz olduğu için rom değiştirmeyi bırak bootloader kilidi bile açamıyorsun. Güncelleme gelene kadar ohoooo. Bekle bekle bekle. Tavsiyem yurtdışı 10T Pro. İlla garantili cihaz alınacaksa yapacak bir şey yok o fiyata en iyi RN 10 pro alınabilir. Ama bir düşünün derim.

Son düzenleme:

İ_acrr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 10T Pro 256G
Konular
23
"Redmi cihazlar" dediğiniz cihazlar çok kalitesiz. Toplama telefonun adını "Redmi" koyup satışa çıkarmışlar. Burada parası olmayanlarla dalga geçme gibi bir durum yok. Ortada bir telefon var ve bu konu hakkında konuşuluyor. Benim telefonumda(Note 6 Pro) 2 farklı ekran paneli kullanılmış. Scenhao ve Tianma. 4 farklı emmc çipi kullanılmış Hynix-Samsung-Sandisk-Micron. Micron marka kullananlar 30mb/s yazma hızını geçemezken samsung hynix marka kullananlar 150 160mb/s yazma hızlarını görüyor. Scenhao ekran kullananlar ghost nedir bilmezken tianma kullananlar ilk senesi dolmadan ghost screen ile ghost touch ile uğraşıyor. Böyle saçma bir seriye 4000tl vermek "bence" saçma, daha dün gibi hatırlıyorum note 9slerde a11 geldiğinde saçma buglarla uğraşıyorlardı insanlar. Üstelik garantili cihaz olduğu için rom değiştirmeyi bırak bootloader kilidi bile açamıyorsun. Güncelleme gelene kadar ohoooo. Bekle bekle bekle. Tavsiyem yurtdışı 10T Pro. İlla garantili cihaz alınacaksa yapacak bir şey yok RN 10 pro alınabilir. Ama bir düşünün derim.
Kesinlikle katılıyorum çok fazla anlamama rağmen panel mis çip miş alınacak fiyat belli en iyisi neyse onu almaya çalışırım daha iyisini almak varken vermem o parayı ona
10 T Pro almak için nedenler
1 işlemci farkı
2 ekran yenileme hızı
3 ois
4 kamera
5 hafiza
6 kullanılan malzeme
7 dâhili soğutma mutlaka daha bilmediğim yada aklıma gelmeyen artilari vardır aklina gelen eklesin :)

Son düzenleme:

sipahiysn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
47
Ekranın dokunmatiğinde algılama problemi var deniliyor gerçekten var mı öyle bir durum?

Anonym0us

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Anon
Cihazım
POCO F3
Konular
9
Oyun falan oynayacaksan o telefon seni götürmez ancak kamera günlük işler için ideal bir telefon

Üst Alt