Yardım Karanlık Mod - Pasifleştirme Sorunu

viospit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
iPhone 5s
Konular
2
Merhaba arkadaşlar, Xiaomi Mi Mix 2 model telefon kullanıyorum. Son güncellemeden sonra telefon otomatik olarak karanlık mod'a girdi. Geliştirici seçeneklerinden bakıyorum bulamıyorum. Bu sorunun başka bir çözümü var mı ? Bildirim kısmı çok karanlık ve bildirimden mesaj yazıldığında hatalar oluşuyor ve göz yoruyor. Güncelleme öncesi - Güncelleme sonrası olarak 2 görsel ekledim, bakabilirsiniz.

Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 56531150_860371344315573_6634291576740773888_n.jpg
    56531150_860371344315573_6634291576740773888_n.jpg
    33,9 KB · Görüntüleme: 82
  • 56764584_860371394315568_1574712517416976384_n.jpg
    56764584_860371394315568_1574712517416976384_n.jpg
    15,1 KB · Görüntüleme: 91

viospit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
iPhone 5s
Konular
2
en son paketi indirmek ile indirdiğinizi kurmak farklı şeyler. cihazınız rootlu ve bl kilidi açıkmı. twrp ile rom kurulumu nasıl yapılır veya mi flash ile rom kurulumu nasıl yapılır olarak forumda veya googlede aratabilirsiniz. ancak dikkatli olmanızda fayda var aksi halde cihazınızı kullanamaz hale getirebilirsiniz. ehil kişilerden fiilen destek almanızda fayda var. en son çare olarak (cihaz imeisinin silinmesi riski var, eğer imei sonradan yazdırdıysanız) yedekle ve sıfırla yaparak formatlayabilirsiniz. bunlar ile sorununuz çözülebilir diye düşünüyorum.

Rootlu değil ve bl kapalı, dedikleriniz hakkında çok fazla bilgim olmasa da biraz bilgim var ama dediğim gibi kurcalayıp telefonun orjinalliğiyle oynamak istemiyorum. Mecburen güncelleme bekleyeceğim.

Oyla:

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
Rootlu değil ve bl kapalı, dedikleriniz hakkında çok fazla bilgim olmasa da biraz bilgim var ama dediğim gibi kurcalayıp telefonun orjinalliğiyle oynamak istemiyorum. Mecburen güncelleme bekleyeceğim.
imei sonradan yazdırmadıysanız bence fabrika ayarlarına sıfırlayarak sorunu çözersiniz.

Oyla:

Cakabox

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Caku
Cihazım
iPhone X
Konular
4
Kullandığınız herhangi bir uygulamada gece modu varsa ondandır. Eksi sözlük uygulamasında gece modunu kapatınca düzeliyordu mesela.

Oyla:

viospit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
iPhone 5s
Konular
2
Kullandığınız herhangi bir uygulamada gece modu varsa ondandır. Eksi sözlük uygulamasında gece modunu kapatınca düzeliyordu mesela.

bi kontrol edeyim uygulamaları, teşekkürler
edit: sık kullandığım uygulamalara baktım ama çözemedim

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

imei sonradan yazdırmadıysanız bence fabrika ayarlarına sıfırlayarak sorunu çözersiniz.
fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce hangi yedekleri almam gerekiyor ? bir sürü program, whatsapp konuşmaları, mesajlar notlar vs. var

Son düzenleme:
Oyla:

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
Tamamen full yedek almanizi tavsiye ederim. Mi cloud a sms lerinizi rehberinizi vs yedekleyebiliyorsunuz. Fakat WhatsApp sohbetleri icin yerel yedek almalisiniz. Bu arada uygulama tercihlerini sifirlamayi denedinizmi. Belki o sekilde de duzelebilir.

Oyla:

viospit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
iPhone 5s
Konular
2
Tamamen full yedek almanizi tavsiye ederim. Mi cloud a sms lerinizi rehberinizi vs yedekleyebiliyorsunuz. Fakat WhatsApp sohbetleri icin yerel yedek almalisiniz. Bu arada uygulama tercihlerini sifirlamayi denedinizmi. Belki o sekilde de duzelebilir.
Evet hocam sıfırladım yine aynı gözüküyor, karanlık modu bir türlü kapatamadım. Ek güncelleme bekleyeceğim gibi gözüküyor maalesef.

Son düzenleme:
Oyla:

kuzey.karayel

I <3 Xiaomi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi mix 2
Meslek
insan kaynakları
Konular
15
Evet hocam sıfırladım yine aynı gözüküyor, karanlık modu bir türlü kapatamadım. Ek güncelleme bekleyeceğim gibi gözüküyor maalesef.
İlginç olan aynı cihazi ve ayni romu kullaniyoruz sizinle fakat bende o problem yok. Ustelik sizin cihat rootsuz bl kapali. Sorun yasanacaksa asil bende cikmasi gerekir :) talihsizlik diyelim artik.

Oyla:

BerkaySengü

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkay
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 2
Konular
3
Bende guncelledim bendede ayni sorun mevcut kapatamiyorum karanlık modu

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Oceanizm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özcan
Cihazım
Mi mix 2
Konular
0
Merhaba arkadaşlar, Xiaomi Mi Mix 2 model telefon kullanıyorum. Son güncellemeden sonra telefon otomatik olarak karanlık mod'a girdi. Geliştirici seçeneklerinden bakıyorum bulamıyorum. Bu sorunun başka bir çözümü var mı ? Bildirim kısmı çok karanlık ve bildirimden mesaj yazıldığında hatalar oluşuyor ve göz yoruyor. Güncelleme öncesi - Güncelleme sonrası olarak 2 görsel ekledim, bakabilirsiniz.

Şimdiden teşekkür ederim.

Ayni sorun bende de var.bundle uygulamasinin gece modunu kapatinca düzeldi. Sizin telinizde gece modu olan bir uygulama var ise kapali konuma getirip denemenizi tavsiye ederim.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı