Soru Kamera Ve Performans Cihaz Tavsiyesi İstiyorum

Başkentli Müdür

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi 13T Pro
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
35
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 14
Telefon Modeli
10t pro
Bootloader Kilidi
Açık
Kendime ve eşim için yeni bir cihaz alacağım oyun vs ile işimiz yok önemli olan kamera ve performans aklımda 11 ve 12 serileri var bunlardan hangisini veya başka ne tavsiye edersiniz.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
13 serisi aklımda fakat kredi ile alacağım için mediamrkt vs gibi yerlerde cihaz yok en azından internette gözükmüyor
Cihazı yurtiçinde şu sıralar faturalı ve imei kayıtlı bulamazsınız sanırım. Belki önümüzdeki aylarda ya da önümüzdeki yıl yurtiçi faturalı ve imei kayıtlı satılabilir. Gerçi yurtiçi satışı olsaydı, fiyatı 30 bin TL'nin epeyce üzerinde olurdu. 45 - 50 bin TL gibi... Malum ithalatçı - perakendeci derken, cihazların üzerine bindirdikçe bindiriyorlar.

Yalnız şurasından emin olun ki, kamera kesinlikle memnun eder. Iphone 14 pro max'ın kamerası ile aynı performansı alırsınız. İşlemcisi ise, 2023 itibariyle en performanslı işlemcilerden biri.

Kameradan taviz verebilirim derseniz, Poco F5 Pro modelini, yurtiçinde kredili şartlarda 28 - 32 bin TL arasında satanlar olabileceğini tahmin etmekteyim. F5 Pro'nun işlemci performansı da iyi düzeyde...

Oyla:

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
bütçeniz çok yüksek değilse samsung galaxy S20FE Snapdragon alabilirsiniz. Realme GT2 ya da GT2 pro alabilirsiniz. güncel amiral gemisi telefon alabilme imkanınız varsa samsung s23 öneririrm

Oyla:

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
30k civarı bütçe varsa , yurtdışı en tepe modeller almanız iyi olur . Bu mi 13 olur s23 plus/ultra olur kayıt derdi sıkıntı olmasa ip 14 serisi de olurdu 😓

Oyla:

Başkentli Müdür

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi 13T Pro
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
35
30k civarı bütçe varsa , yurtdışı en tepe modeller almanız iyi olur . Bu mi 13 olur s23 plus/ultra olur kayıt derdi sıkıntı olmasa ip 14 serisi de olurdu 😓
İşin doğrusu aklımda yurtdışı cihaz var ama 10t pro ilk çıktığında yurtdışı alıp imei attırdım sorunsuz kullanıyordum fakat 1 sene sonra kendiliğinden sessize almaya başladı telefon kendini bazen arka arkaya yapıyor bazen takılıyor bazende aylarca yapmıyordu bundan dolayı yurtdışı biraz soğuttu beni ayrıca bu telefonda yaşadığım olay dedim tuş basılı kaldığını vs düşündüm ama değildi yazılımsal dedim o da çıkmadı kimse bunu çözemedi ankarada xiaomi teknik servisi fabrikasyon hata olduğunu söyledi

Oyla:

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
İşin doğrusu aklımda yurtdışı cihaz var ama 10t pro ilk çıktığında yurtdışı alıp imei attırdım sorunsuz kullanıyordum fakat 1 sene sonra kendiliğinden sessize almaya başladı telefon kendini bazen arka arkaya yapıyor bazen takılıyor bazende aylarca yapmıyordu bundan dolayı yurtdışı biraz soğuttu beni ayrıca bu telefonda yaşadığım olay dedim tuş basılı kaldığını vs düşündüm ama değildi yazılımsal dedim o da çıkmadı kimse bunu çözemedi ankarada xiaomi teknik servisi fabrikasyon hata olduğunu söyledi
Aynı cihazı bende kullandım bir sorun yoktu bu biraz sizin şansınıza olmuş, garanti desteği istiyorsanız tabiki bir şey diyemem ama benim önerim yurt dışı olurdu

Oyla:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Bu cihazları yurtiçinde kullanacaksanız, mutlak imei kayıtlı kullanmak durumundasınız.

Mutlak imei kayıtlı kullanmak için, cihazın arka kapağını açtırıp direnç işlemi yaptırmak gerekiyor.

Direnç işlemi yapılınca, sıfır alınan cihaz, sakatlanmış oluyor. Kendi adıma konuşmam gerekirse; direnç işlemi yapılmış cihazı şahsen satın almam.

Yani anlatmaya çalıştığım husus; bütçe dahilinde yurtiçi kaydı bulunan başka cihazlara yönelmek daha mantıklıdır. Tabi bana göre...

Oyla:
Üst Alt