Yardım Kamera kalitesizliği

kayaoffizziel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kaya
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Hemşire
Konular
6
X3 pro için hangi sürümü indirmeliyiz ve ayarı nedir söyler misin:)
aynı hocam aynı link ve aynı ayarlar :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

X3 pro için hangi sürümü indirmeliyiz ve ayarı nedir söyler misin:)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

şu 2 yerde de interface kısmınıpixel 7 pro yapın yeterli tabi ekstra olarak ayarları bi kurcalayın derim ayarlara video için eis desteği mevcut açıp bakmanız lazım

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
108 megapixel muhabbeti tamamen hikaye yazılımsal bi kandırmaca pixel binning yapılıyor telefonun gerçek megapixel değeri 12 :) Samsung sensörleri 4 in 1 pixel veya 9 in 1 pixel binning işlemi yaparak sözde 108 mp oluyor farkındaysanız kamerada özellikle yazılımsal 108 mp modunu seçmeniz gerekiyo yoksa normalde 12 mp çekiyor.
Ayni olay ön kameralar içinde geçerli 32 mp selfie diyolar fakat gerçekte 8 mp :)

kayaoffizziel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kaya
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Hemşire
Konular
6
108 megapixel muhabbeti tamamen hikaye yazılımsal bi kandırmaca pixel binning yapılıyor telefonun gerçek megapixel değeri 12 :) Samsung sensörleri 4 in 1 pixel veya 9 in 1 pixel binning işlemi yaparak sözde 108 mp oluyor farkındaysanız kamerada özellikle yazılımsal 108 mp modunu seçmeniz gerekiyo yoksa normalde 12 mp çekiyor.
Ayni olay ön kameralar içinde geçerli 32 mp selfie diyolar fakat gerçekte 8 mp :)
aynen öyle saygıdeğer hocam tam açıklamasını yaptınız resmen :)

utkubrs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Utku
Cihazım
Redmi S2
Konular
14
Donanımsal veya yazılımsal bir hata olmasın? Çektiğiniz bir fotoğrafı paylaşın da ona göre yorum yapalım.

İlyas GS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Poco x4 pro
Cihazım
Poco x4 pro
Konular
1
aynı hocam aynı link ve aynı ayarlar :)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

şu 2 yerde de interface kısmınıpixel 7 pro yapın yeterli tabi ekstra olarak ayarları bi kurcalayın derim ayarlara video için eis desteği mevcut açıp bakmanız lazım
Hocam teşekkür kurdum ancak Kendi kendine kapanıyor

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Megapixel fotoğraf güzelliğini göstermez detayını gösterir. Lensler ve sensörler önemlidir güzellik konusunda. Evet ortada bir aldatma var mı belki ancak aldatilmanizin sebebi tüm performansın megapixel ile ilgili olduğunu sanmaniz, yani sizinle ilgili bir durum, ancak 10bin lira verdiğiniz telefonu incelemeden almanız da oldukça tuhaf. Ben elimdeki cihazı 2 bucuga aldım ve tonlarca inceleme videosu izledim. YouTube dan performans testlerine vs. Baktım. Kusura bakmayın ama tüm hatayı da markada aramak bana biraz polyannacilik gibi geliyor.

Muhammed6034

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
mi 9t
Konular
130
Megapixel fotoğraf güzelliğini göstermez detayını gösterir. Lensler ve sensörler önemlidir güzellik konusunda. Evet ortada bir aldatma var mı belki ancak aldatilmanizin sebebi tüm performansın megapixel ile ilgili olduğunu sanmaniz, yani sizinle ilgili bir durum, ancak 10bin lira verdiğiniz telefonu incelemeden almanız da oldukça tuhaf. Ben elimdeki cihazı 2 bucuga aldım ve tonlarca inceleme videosu izledim. YouTube dan performans testlerine vs. Baktım. Kusura bakmayın ama tüm hatayı da markada aramak bana biraz polyannacilik gibi geliyor.
Bende cihaz alırken birçok test videosu kamera inceleme videosu izleyerek alıyorum hatta telefondan değilde PC de 4k da izliyorum videoları net sonuca varmak için aldığım hiçbir modelde sorun olmadı kronik olanlar hariç sonradan sorunlar çıkanlar vs bundan dolayı dediğinize hak veriyorum hocam incelemeden cihaz alınmaz

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
60
X4 pro da genel olarak kamerada bu tarz duyum aldım muhtemelen ileride biraz daha iyileşir ama tabi orta seviye cihaz olduğu için iyi bir yazılımda ummayın denildiği gibi 108mp olayı da göz boyama maalesef

Mesela note 11 serisinde de 108mp var ama kalite olarak çoğu kişi note 10 pro dan daha kötü dedi şimdi yeni yeni iyileştirmeye başladılar sizde de bu tarz bir şey olabilir

Üst Alt