Yardım Kamera kalitesizliği

İlyas GS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Poco x4 pro
Cihazım
Poco x4 pro
Konular
1
Arkadaşlar herkese selâm büyük umutlarla bir sürü para verip aldığımız x4pro nun kameranın dehşet derecede kötü oluşu büyük hayal kırıklığı yaratmıştır.. başka markaların başka modellerindeki düşük kapasiteli MP li telefonları bile daha net ve pürüzsüz çekerken maalesef Bizim telefon yakınından bile gecememistir şimdi soruyorum bu nasıl 108 MP li telefon .. sonuç itibari ile gözümden düştü..

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Önemli olan megapikseli değil hocam, kullanılan kamera lensi. Onun için başka telefonun 16 mp kamerası, sizin 108 mpden iyi çekebilir.

İlyas GS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Poco x4 pro
Cihazım
Poco x4 pro
Konular
1
Önemli olan megapikseli değil hocam, kullanılan kamera lensi. Onun için başka telefonun 16 mp kamerası, sizin 108 mpden iyi çekebilir.
Bütün olay bu mu yani o zaman bu bir kandırmaca veya dolandırıcılık dan ibaret birşey zira kim bilir yada Kimin aklına gelir telefon alırken acaba bunun lensi nedir bütün herkes MP olayına bakmıyor mu..

Muhammed6034

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
mi 9t
Konular
130
Lens'ds de değil aslında sensörü önemli içindeki kamera sensörü Samsung ise fotoğraflarda sony'den önde fakat içindeki sensöründe modeline bağlı bu durum genel olarak Samsung sensörlü çok telefon kullandım bariz derecede daha iyi fotoğraf çekiyor

İlyas GS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Poco x4 pro
Cihazım
Poco x4 pro
Konular
1
Lens'ds de değil aslında sensörü önemli içindeki kamera sensörü Samsung ise fotoğraflarda sony'den önde fakat içindeki sensöründe modeline bağlı bu durum genel olarak Samsung sensörlü çok telefon kullandım bariz derecede daha iyi fotoğraf çekiyor
Eyvah eyvah anladığım kadarıyla herkesin ayrı ayrı fikirleri var bu konuda peki şunu sorayım o hâlde herhangi Bir güncelleme ile bu durum düzeltilebilir mi

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
zor hocam güncellemeyle tabiki 1-2 tık daha kaliteli olabilir de bu cihaz fotograf veya video çekmek için çok uygun bir cihaz degil bende poco x4 pro 5g kullanıcısıyım kamera olayı çok farklı bir işlem fiyat performans olan cihazlarda kaliteli video fotograf çeken telefon bulmak aşırı nadir bir durumdur 200-500 mp olması falan sonucu degiştirmiyor ois gibi bir olay var bu özellikler genelde kaliteli en azından kullanıcıyı memnun edecek kadar güzel işler yapan cihazlarda bulunur keşke 108 yerine 16 mp ve geniş açı daha kaliteli bir cihaz çıkartsalardı eski cihazım da bu özellikler mevcuttu bir ara heves mi diyeyim aldım çok az video ve fotograf çektigimi fark ettim ve sattım x4 pro alacak arkadaşlara tavsiyem önceliginiz oyun veya fotograf degilse alın orta ayar bir cihaz diyebilirim x3 pro dan daha düşük bir işlemcisi var daha güçsüz ama ısınma kronik sorun şu anda denk gelmedi inşallahda denk gelmez kaliteli ekranı var pil performansı şu anda gayet yeterli keşke 6000 mah olaydı bataryası benim için daha güzel olurdu gündelik kullanımlar için çok ideal bir cihaz "bir ara mi max 2 kullandım " onu aratmıyor

İlyas GS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Poco x4 pro
Cihazım
Poco x4 pro
Konular
1
zor hocam güncellemeyle tabiki 1-2 tık daha kaliteli olabilir de bu cihaz fotograf veya video çekmek için çok uygun bir cihaz degil bende poco x4 pro 5g kullanıcısıyım kamera olayı çok farklı bir işlem fiyat performans olan cihazlarda kaliteli video fotograf çeken telefon bulmak aşırı nadir bir durumdur 200-500 mp olması falan sonucu degiştirmiyor ois gibi bir olay var bu özellikler genelde kaliteli en azından kullanıcıyı memnun edecek kadar güzel işler yapan cihazlarda bulunur keşke 108 yerine 16 mp ve geniş açı daha kaliteli bir cihaz çıkartsalardı eski cihazım da bu özellikler mevcuttu bir ara heves mi diyeyim aldım çok az video ve fotograf çektigimi fark ettim ve sattım x4 pro alacak arkadaşlara tavsiyem önceliginiz oyun veya fotograf degilse alın orta ayar bir cihaz diyebilirim x3 pro dan daha düşük bir işlemcisi var daha güçsüz ama ısınma kronik sorun şu anda denk gelmedi inşallahda denk gelmez kaliteli ekranı var pil performansı şu anda gayet yeterli keşke 6000 mah olaydı bataryası benim için daha güzel olurdu gündelik kullanımlar için çok ideal bir cihaz "bir ara mi max 2 kullandım " onu aratmıyor
10000 liralık telefon fiyat performans telefonu mu iyide 5-6 Bin liralık telefonlarla kiyasladim zoruma giden de bu zaten onlar daha iyidi... bence bu işte bir iş var yani bu kalitede donanım sahip bir telefona neden bu kadar para verdim diye kendime kızıyorum tâbi beni aldatan 108 MP yazıyor olmasıydı zamanım olsa mahkemeye verirdim markayı insanları dolandırıyorlar diye zira ben bu telefonun 108 olduğuna dahi inanmıyorum

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
10000 liralık telefon fiyat performans telefonu mu iyide 5-6 Bin liralık telefonlarla kiyasladim zoruma giden de bu zaten onlar daha iyidi... bence bu işte bir iş var yani bu kalitede donanım sahip bir telefona neden bu kadar para verdim diye kendime kızıyorum tâbi beni aldatan 108 MP yazıyor olmasıydı zamanım olsa mahkemeye verirdim markayı insanları dolandırıyorlar diye zira ben bu telefonun 108 olduğuna dahi inanmıyorum
yanılmıyorsunuz içindeki kamera sensörü 108 mp fotograf çekebiliyor büyük ihtimalle davayı kaybederdiniz firma yalan söylemiyor sadece bu konuda bilgisiz insanlar mp degerine aldanıp satın alıyor tabi sonuç hüsran firmalar bilerek yapıyor orta seviye cihazlarda bir yerden verirken diger yerden çok fazla alıyor ki sürekli bir yanımız eksik kalsın pahalı cihazlar alalım daha fazla kar etsinler bence bir süre sonra düzelecek bu işler telefon sektörü için söylüyorum tüm firmalar ois koyacak standart olacak

kayaoffizziel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kaya
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Hemşire
Konular
6
Arkadaşlar herkese selâm büyük umutlarla bir sürü para verip aldığımız x4pro nun kameranın dehşet derecede kötü oluşu büyük hayal kırıklığı yaratmıştır.. başka markaların başka modellerindeki düşük kapasiteli MP li telefonları bile daha net ve pürüzsüz çekerken maalesef Bizim telefon yakınından bile gecememistir şimdi soruyorum bu nasıl 108 MP li telefon .. sonuç itibari ile gözümden düştü..
hocam bu google cam in en iyi olan modlu versiyonu bunu bir deneyin derim alltaki qcam3 gibi bir şeyle başlayanı indirin indirip kurduktan sonra ayarlara girip configure modules kısmından cihaz yerini pixel 7 pro olarak seç daha da stabil oluyo ben baştan beri poco x3 pro cihazım için miui camera yerine bunu kullanıyorum size de tavsiye ederim

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
cihazı geri verme gibi bir şansınız yoksa bence herkes gibi gcam modülleri var biraz araştırın fotograf video çekimi daha kaliteli hale geliyor deneyin derim

Üst Alt