Sohbet Kamera ikileminin sonuna geldim bugün

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Kardeşler karşı çıkar mısınız bilmem ama, kararımı net verdim demiştim ben SE 2020 kullanmıştım şuan bakıyorumda cidden pişmanım sattığıma, kamerası S21 FE den bile daha iyiydi ciddi diyorum.

Bilmiyorum belki hata belki değil ama araştırdım kamera SE 2020 ile aynıymış ki SE 2020 kullandığım için iPhone 8 Plus alacam Note 11 Pro Plus satınca neredeyse kafa kafaya çözüyorum bu işi tabi biraz fark vererek 256 GB alacam sanırım 3000₺ kadar

Şimdi diyebilirsiniz o telefonun işi bitti alınır mı vs diye.

Sebeplerini sayayım öyle yada böyle 8 Plus satınca daha az değer kaybedecek, güncelliği hemen hemen SE 2020 ile benzer ios 16 da kalmış ama şuan ülkeye baktığımda, hala tek kameralı iPhone 6 Samsung S7 Redmi Note 8 gibi kullanan insanlar varsa iPhone 8 Plus hayli hayli yetecektir ki pubg falan oynamam bi clash of clans var ki onu kaldırır, kamera desen doğruya doğru özellikle ön kamerada Note 11 Pro Plus ı ezer geçer.

Gelelim kullanacağım süreye benim tüm borcun bitmesine ortalama 16 ay kaldı bu ay aşırı mesai yaptım Mayıs maaşı ile dediğim ek hesap kapanıyor kart borcuda yarıdan az kalıyor.

Sanırım benim borç bitmesine yakın SE 4 çıkar o arada borç bitince 8 Plus ı okutur SE 4 alır geçerim.

Tekrar Apple a geçmek istiyorum açıkçası.
Borç dert için gerekirse nokia 3310 kullanılır birşey diyemem ama normal bir şekilde 8 plus özellik kullanış bakımından tarih oldu diyebiliriz.He illa onu almakta kararlıysan güncellenmemiş versiyonunu bulmalısın ki bari arayüz kasmasın ..Ama iyi kötü sosyal medya vs götürür yinede.Ama ben olsam ne yapar eder üstüne biraz daha ekler ekonomik olarak kendimi zorlaştırmadan ıphone x yada 11 serisine atarım kendimi...Çünkü bu işin satma kısmıda olacak ve x yada 11 i 8 plus a göre daha kolay elden çıkartırsın

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
Borç dert için gerekirse nokia 3310 kullanılır birşey diyemem ama normal bir şekilde 8 plus özellik kullanış bakımından tarih oldu diyebiliriz.He illa onu almakta kararlıysan güncellenmemiş versiyonunu bulmalısın ki bari arayüz kasmasın ..Ama iyi kötü sosyal medya vs götürür yinede.Ama ben olsam ne yapar eder üstüne biraz daha ekler ekonomik olarak kendimi zorlaştırmadan ıphone x yada 11 serisine atarım kendimi...Çünkü bu işin satma kısmıda olacak ve x yada 11 i 8 plus a göre daha kolay elden çıkartırsın
Yarın alıyorum nöbet çıkışı x kronik problemliymiş duyduğum kadarıya özellikle ekran o yüzden 8 plus düşündüm yoksa x te olabilir 👍

Apple olsun çamurdan olsun, se2020 kral telefondu buda zaten se2020 nin aynısı, köpek gibi pişmanım se2020 sattığım için.

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
Ayrıca iphone x veya 11 bizim neyimize arkadaş, devletlilerimiz istakoz yesin yeter ki.

Bizim itibarla ne işimiz olur?

Yeter ki haşmetlilerimiz itibardan tasarruf etmesin, Sözcü TV de haber geçti, haşmetlimizin sofraya getirdiği istakoz 8000₺ imiş yani benim alacağım iPhone fiyatı 🤗🥰

Ben kimim sen o kim?

8 plus adam olana çok bile 🤗

Yapsınlar zammı Apple ürünlerine iphone 13 128gb bile 50.000₺ den başlasın, ama ben iPhone 8 plus aldıktan sonra.

Akşam nöbet var yarın sabah çıkacam eve gidip zıbarırım, kalkınca alırım 8 plus.

Kamerası se2020 ile aynı bu bile yeter bana.

Bu arada se2020 yi 2020 Haziran'da aldım o zamanda gırla borcum vardı ama NAS olmadığı için alım gücü vardı 👍

Hüseyinavni

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin Avni
Cihazım
Xiaomi Mi Max 3
Konular
17
İyi kötü bir telefonunuz var, borçlarınızı henüz bitirmediğinizi, 3 ayınızın olduğunu belirtiyorsunuz, bu durumda neden illaki bir cihaz almayı düşündüğünüzü hala anlayabilmiş değilim...İllaki borçlarıma rağmen bir telefon alacağım diyorsanız, bir yakınızdan borç alın ve bari daha iyi üst bir cihaz alın mı desem, bilemedim...kolay gelsin size

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
İyi kötü bir telefonunuz var, borçlarınızı henüz bitirmediğinizi, 3 ayınızın olduğunu belirtiyorsunuz, bu durumda neden illaki bir cihaz almayı düşündüğünüzü hala anlayabilmiş değilim...İllaki borçlarıma rağmen bir telefon alacağım diyorsanız, bir yakınızdan borç alın ve bari daha iyi üst bir cihaz alın mı desem, bilemedim...kolay gelsin size
Öyle tabi ama androidten sıkıldım bana göre değil, Android kullanıcıları genelde rom vs değişiklik yapıyor o yüzden Apple sevmiyor ben ama fabrika çıkış neyse onu kullanıyorum.

Yarın öğle vakti almış olurum daha bugün arkadaşın iPhone 7 si ile kıyasladım note 11 pro plus ı çok ciddiyim iPhone 7 bile kamerada note 11 pro plus tan daha iyi.

8 plus öyle yada böyle 3-4 sene götürür ondan sonra bakarım çaresine, yarın birgün android para etmeyecek en azından 8 plus bile fiyatı daha sabil kalacak.

Kaç senedir forumdayım hemen hemen herkes rom vs için konu açtı şunu yapmak istiyorum nasıl yaparım diye, benim hiç böyle konu açtığıma şahit oldunuz mu? Olduğu gibi kullandım telefonları.

Keşke ülke ekonomisi iyi olsada 14 yada 15 plus 256GB alsam.

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116

Hocam çok güzel cihaz ama 229 gram ağırlık 6.8inc ekran nedir tablet gibi ağır telefon. En tepe zirve modelleri keşke biraz daha kompakt hafif yapsalar 5600 mah batarya yerine düz 5000 yapsalar bari 200 gram altında olsun ekranıda 6.4 inç olsa tam anlamıyla kusursuz olucak. Ultra ve pro modeller nedense genellikle çok büyük ağır ve elde dengesiz cihazlar oluyor.
Arkadaşlar aldım bu sabah, iPhone 8 plus 256GB note 11 pro plus verdim, kılıf aldım yanına orijinal Apple adaptör ve kablo, şöyle diyim rahatladım kamera stabillik ve değer konusunda, ihtiyacım olan Applemış.

Değer konusunda ben telefonu 4-5 sene ve üzeri kullanan biri değilim max 2 sene bu süreçte en az değer kaybı olacak, ben telefona rom vs atmıyorum oynama yapmıyorum, Apple oynamaya izin vermiyor buda umurumda değil.

Kamera konusuna gelirsek Android'in lensleri ne kadar iyi olsada yazılımdan dolayı pastel boyalaşan kamerası yok.

Bunların tamamı beni Applecı yaptı.

Allah herkese gönlündeki telefonu nasip etsin.

mehmetali026

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet ali
Cihazım
Redmi Note 11pr
Meslek
Emekli
Konular
36
Bende Android den memnun değilim iPhone 13 pro Max düşünüyorum bende inşallah yakın zamanda geçeceğim

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
Bende Android den memnun değilim iPhone 13 pro Max düşünüyorum bende inşallah yakın zamanda geçeceğim
İnşallah kardeşim, gerçi ben ilk defa ios kullanmıyorum bu 3. Androidin özgürlü diyerek aldım ama o özgürlükle işim olmadı, 8 plus benim için se2020 nin plus hali oldu ki bana yetiyor.

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
Arkadaşlar aldım 8 Plus ı birkaç gün oldu kamera note 11 pro Plus ile kıyaslanmaz bile, xiaomi pastel boya yanında, bana iPhone gidiyormuş bunu anladım.

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
28
13T modelinde aklınız kalmasın fiyatını haketmiyor performans ne iyi ne kötü tam sınırda ama kameralar leica falan hikaye ana kamera hariç pekte iyi değil telefoto ve ön kamera zayıf kalıyor.
Ben 13800 yurtdisi aldığım için 13T tercih ettim. Yoksa aklımda S23 vardı fiyatı 19-20 bin TL civarı.
İPhone hakkında yorumunuza tamamen katılıyorum arkadaşımin telefonunda ve Mediamarkta test ettim ön kamerayı Apple fersah fersah önde.
Bence 4 ay bekleyin 14T serisi tanitilacak. Bekleyemem dersen ya İPhone yada Samsung tercih edin derim.
Piyasada bir sacmalik var s20 ultraya millet 15 bin TL istiyor 😀 Allah sagomiden razı olsun sagomi olmasa Samsung'un çöpüne 15 bin vermek zorunda kalicaz valla

Üst Alt