Sohbet Kamera ikileminin sonuna geldim bugün

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
Arkadaşlar diyordum size ön kamera başta olmak üzere kamera önemli diye bugün Media Markt a gittim, S23 FE, S24 Plus, Xiaomi 13 T, ve iPhone 14 baktım, izlenimlerimide paylaşayım.

Sonuç olarak gün ışığı değil kapalı ortam ve ön kamera, S23 FE güzel çekiyor ama çok az bulanık çıkıyor fotoğraflar, S24 Plus daha iyi ama ikisi arasında çok açık ara bir fark yok kapalı ortam etkisi olabilir, Xiaomi 13 T ise gerçekten tahmin ettiğimden iyi çekiyor ama S serisine göre biraz yapay çıkıyor S serisi daha doğal, 13 T yüzü düz beyazımsı gösteriyor, ama yine S serisi ile aşırı fark yok, fiyatı uygun tutsa Xiaomi az daha koyup Samsung alayım diyecek kadar fark yok arada, yazılımı daha iyi yapsa Xiaomi belki S serisinden bile iyi olabilir ön kamerada öyle diyim, arka kamera için birşey diyemem.

Gelelim iPhone 14 e, arkadaşlar size yemin ederim hepsinden, az demiyorum açık ara önde sanırım almam gereken telefon iPhone onu alamıyorsam, Samsung Xiaomide çok ikileme gerek yok hangisine para yetiyorsa o alınır.

Honor 90 diyordum test etmedim tabi ama sanırım baktığım modellerin yanında esamesi okunmaz.

Samsung ve Xiaomi fiyatlarına bakarak S23 FE 21.000₺ küsür fiyatı ile en mantıklı telefon 13 T çok pahalı ona göre 26.000₺, diğer modelde 13 T Pro ve S24 Plus fiyat kıyaslaması yapacak olursak 37.000₺ küsür fiyatı ile 13 T Pro almaktansa, S24 Plus almak daha mantıklı bence.

Xiaomi Türkiye için güzel fiyatlandırma yapması gerekiyor.

Not: hepsi Media Markt içi kapalı tepede beyaz ampullerle çekilmiş fotoğraflar gün ışığı değil, netlik olmuyor gün ışığı gibi.

Belki gün ışığında kıyaslama değişebilir bilmiyorum, bildiğim tek şey iPhone kapalı ortamda bile fersah fersah önde Samsung ve Xiaomiden.

Benim bütçeme göre ya S23 FE veya 13 T bu ikisi arasında S23 FE daha mantıklı bir seçim olacak gibi.

Borçlarım var, bitene kadar S24 FE ve 14 T çıkar.

S24 FE stabil gider ama 14 T ne olur bilinmez bi bakarsın 13 T den daha kötü olabilir.

Bugün cebimde 25.000₺ olsa rahat şekilde kasmadan, 13 T alırdım ama kredi vs işine girince 1000₺ bile değerli olduğu için, S23 FE derim.

Kısaca sonuca bugün geldim arkadaşlar :)

Para olsada iPhone alabilsek 😁

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
13T modelinde aklınız kalmasın fiyatını haketmiyor performans ne iyi ne kötü tam sınırda ama kameralar leica falan hikaye ana kamera hariç pekte iyi değil telefoto ve ön kamera zayıf kalıyor.
Ben 13800 yurtdisi aldığım için 13T tercih ettim. Yoksa aklımda S23 vardı fiyatı 19-20 bin TL civarı.
İPhone hakkında yorumunuza tamamen katılıyorum arkadaşımin telefonunda ve Mediamarkta test ettim ön kamerayı Apple fersah fersah önde.
Bence 4 ay bekleyin 14T serisi tanitilacak. Bekleyemem dersen ya İPhone yada Samsung tercih edin derim.

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
13T modelinde aklınız kalmasın fiyatını haketmiyor performans ne iyi ne kötü tam sınırda ama kameralar leica falan hikaye ana kamera hariç pekte iyi değil telefoto ve ön kamera zayıf kalıyor.
Ben 13800 yurtdisi aldığım için 13T tercih ettim. Yoksa aklımda S23 vardı fiyatı 19-20 bin TL civarı.
İPhone hakkında yorumunuza tamamen katılıyorum arkadaşımin telefonunda ve Mediamarkta test ettim ön kamerayı Apple fersah fersah önde.
Bence 4 ay bekleyin 14T serisi tanitilacak. Bekleyemem dersen ya İPhone yada Samsung tercih edin derim.
Mecbur bekleyecem şuan 17.000₺ ek hesap 25.000₺ kredi kartı kapamam lazım kapamadan imkanı yok, kapattıktan sonra aslında şuan ki borcun toplamı üzerine 43.000₺ kadar bütçe ayırabilirim.

Kapadıktan sonrası için sorayım 43.000₺ üzerine (kapamaya 4 ay var bu arada), iPhone için 13 mü 14 mü o aradaki farkı vermeye değer mi? Android için ise S24 Plus yada 14 T veya T Pro olur, ama 13 T hakkındaki yorumun üzerine kardeşim 14 T de ne gelişme olabilir ki? Kamerada ön olsun arka olsun 14 T de çok değişiklik olabilir mi 13 T nin üzerine?

Bu arada diyeceksin daha konuyu açtığında bütçem FE yada T üzerine şimdi niye arttırdın diye, çok para vermeyim diye düşündüm ama telefon işi başka bir kere alacaksın uzun süre kullanacaksın giriş orta alınca kısa sürede sıkılıyor insan satıp başka alıyor öyle daha fazla para gidiyor, İngiliz atasözü gibi ucuz mal alacak kadar zengin değilim hesabı :)

Vallaha şöyle söyleyim hala öncelikli tercihim iPhone olmazsa S24 veya 14 T alacam duruma göre Plus/Pro modelleri olabilir.

Daha 4 ay var borcu kapamaya oda note 11 pro plus sattığımda, iş yerinden arkadaşa satacam 5 sene önce tanıdım kendisini note 10 pro kullanıyor oda tanıttım benim telefonu maaşı alayım alacam dedi telefonu, ayın 3 ünde falan satmış olurum note 11 pro plus ı.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Honor magic 6 pro al. DXO mark da lider. 😎

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Honor magic 6 pro al. DXO mark da lider. 😎
Ah hocam ah... Bir sene geç geldi bu cihaz. Eğer geçen sene çıksaydı 13 pro yerine bu allâme-i Cihan' ı alıp 6 bine kayıt ettirir tepe tepe kullanırdım. Ne iPhone, ne Samsung ne de Xiaomi... Hepsine nal toplatırdı valla.
Ekranda birinci, kamerada birinci, bataryada birinci, selfie de birinci...
Çok yazık oldu, çok... facepalm~~ 8=)

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
iPhone 14'ün rakipleri bu cihazlar değil hocam. iPhone 12 ve 13 bunların rakibi :)

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Ah hocam ah... Bir sene geç geldi bu cihaz. Eğer geçen sene çıksaydı 13 pro yerine bu allâme-i Cihan' ı alıp 6 bine kayıt ettirir tepe tepe kullanırdım. Ne iPhone, ne Samsung ne de Xiaomi... Hepsine nal toplatırdı valla.
Ekranda birinci, kamerada birinci, bataryada birinci, selfie de birinci...
Çok yazık oldu, çok... facepalm~~ 8=)
Hocam çok güzel cihaz ama 229 gram ağırlık 6.8inc ekran nedir tablet gibi ağır telefon. En tepe zirve modelleri keşke biraz daha kompakt hafif yapsalar 5600 mah batarya yerine düz 5000 yapsalar bari 200 gram altında olsun ekranıda 6.4 inç olsa tam anlamıyla kusursuz olucak. Ultra ve pro modeller nedense genellikle çok büyük ağır ve elde dengesiz cihazlar oluyor.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Hocam çok güzel cihaz ama 229 gram ağırlık 6.8inc ekran nedir tablet gibi ağır telefon. En tepe zirve modelleri keşke biraz daha kompakt hafif yapsalar 5600 mah batarya yerine düz 5000 yapsalar bari 200 gram altında olsun ekranıda 6.4 inç olsa tam anlamıyla kusursuz olucak. Ultra ve pro modeller nedense genellikle çok büyük ağır ve elde dengesiz cihazlar oluyor.
Her güzelin bir kusuru oluyor hocam. Elimdeki 13 pro da 229 gram ve 6.73 ekran. Evet biraz ağır ama insan zamanla alışıyor. Edge ekranda ise 6.73 inç hiç te öyle tablet hissi vermiyor.
Magic 6 pronun tek kötü tarafı fiyatı...

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Aga pahalı filan ama adamlar parasını kuruşu kuruşuna hakediyor.Ayrıca zamlanma olayı türkiye gibi 3.sınıf ülkelerde geçerli.Abd de avrupada avusturalyada japonyada yine baz modeller 1k dolardan satılıyor hep.Ayrıca her sene adamların asgari ücret oranları artarken yine apple ürünlerinin baz modelleri 1k dan satılıyor..Yani zamlanmıyor gibi.Hatta yılın ortasına veya sonuna doğru bazı operatörler pro max ileri bile 900 dolar bazında faturalı hat karşılığında aylık 30-40 dolara satıyor.Genel olarak bir tekefonda kamera dahil her anlamda zirveyi yaşamak istiyorsanız apple ürünleri alın.Yok ben apple bunalırım özgür olamam vs diyorsanız android tarafında samsung ve asus var.Asus tr den çekildi ama gerçekten kamera konusunda zirve işler yapıyorlar.Bundan 10 sene önce asus zenfone 2 telefon almıştım sahil kenarı bir resim çekildim..Gören bunu nasıl çektin prof kamera ilemi çektin diyor..10 sene öncesinin teknolojisi ile bile doğal ,gerçekçi,keskin kaliteli renk veriyordu adamlar..Ki benim aldığım model orta seviye modeliydi..Hadi asus tr de olmadığı için onu çıkaralım listeden.Android kullanılacaksa samsung paran varsa APPLE

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
Her güzelin bir kusuru oluyor hocam. Elimdeki 13 pro da 229 gram ve 6.73 ekran. Evet biraz ağır ama insan zamanla alışıyor. Edge ekranda ise 6.73 inç hiç te öyle tablet hissi vermiyor.
Magic 6 pronun tek kötü tarafı fiyatı...
Aga pahalı filan ama adamlar parasını kuruşu kuruşuna hakediyor.Ayrıca zamlanma olayı türkiye gibi 3.sınıf ülkelerde geçerli.Abd de avrupada avusturalyada japonyada yine baz modeller 1k dolardan satılıyor hep.Ayrıca her sene adamların asgari ücret oranları artarken yine apple ürünlerinin baz modelleri 1k dan satılıyor..Yani zamlanmıyor gibi.Hatta yılın ortasına veya sonuna doğru bazı operatörler pro max ileri bile 900 dolar bazında faturalı hat karşılığında aylık 30-40 dolara satıyor.Genel olarak bir tekefonda kamera dahil her anlamda zirveyi yaşamak istiyorsanız apple ürünleri alın.Yok ben apple bunalırım özgür olamam vs diyorsanız android tarafında samsung ve asus var.Asus tr den çekildi ama gerçekten kamera konusunda zirve işler yapıyorlar.Bundan 10 sene önce asus zenfone 2 telefon almıştım sahil kenarı bir resim çekildim..Gören bunu nasıl çektin prof kamera ilemi çektin diyor..10 sene öncesinin teknolojisi ile bile doğal ,gerçekçi,keskin kaliteli renk veriyordu adamlar..Ki benim aldığım model orta seviye modeliydi..Hadi asus tr de olmadığı için onu çıkaralım listeden.Android kullanılacaksa samsung paran varsa APPLE
Kardeşler karşı çıkar mısınız bilmem ama, kararımı net verdim demiştim ben SE 2020 kullanmıştım şuan bakıyorumda cidden pişmanım sattığıma, kamerası S21 FE den bile daha iyiydi ciddi diyorum.

Bilmiyorum belki hata belki değil ama araştırdım kamera SE 2020 ile aynıymış ki SE 2020 kullandığım için iPhone 8 Plus alacam Note 11 Pro Plus satınca neredeyse kafa kafaya çözüyorum bu işi tabi biraz fark vererek 256 GB alacam sanırım 3000₺ kadar

Şimdi diyebilirsiniz o telefonun işi bitti alınır mı vs diye.

Sebeplerini sayayım öyle yada böyle 8 Plus satınca daha az değer kaybedecek, güncelliği hemen hemen SE 2020 ile benzer ios 16 da kalmış ama şuan ülkeye baktığımda, hala tek kameralı iPhone 6 Samsung S7 Redmi Note 8 gibi kullanan insanlar varsa iPhone 8 Plus hayli hayli yetecektir ki pubg falan oynamam bi clash of clans var ki onu kaldırır, kamera desen doğruya doğru özellikle ön kamerada Note 11 Pro Plus ı ezer geçer.

Gelelim kullanacağım süreye benim tüm borcun bitmesine ortalama 16 ay kaldı bu ay aşırı mesai yaptım Mayıs maaşı ile dediğim ek hesap kapanıyor kart borcuda yarıdan az kalıyor.

Sanırım benim borç bitmesine yakın SE 4 çıkar o arada borç bitince 8 Plus ı okutur SE 4 alır geçerim.

Tekrar Apple a geçmek istiyorum açıkçası.

Üst Alt