Çözüldü Kamera 48 ama kalitesiz fotoğrafları var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
burada xiomiye toz kondurmayan fan ark. redmi note 7 nin 48 mp olan kamerrası gercekte 12 mega piksel olduğunu yazılım ile 48 m.piksele cıktığını neeen söylemiyorsunuz xiominin de camera yazılımı konusunda sınıfta kaldığını bir gcam kurmak içim telefona bın bır turlu trw dir romdur uşrasanları neden soylemıyorsunuz şöyle güzel tel. böyle güzel diye miilete yazıyorsunuz sonra dalga geciyorsunuz
Çünkü söyledikleriniz yok sadece apk kurmak yeterli Gcam için. Snapdragon 660 zaten 48mp desteği yok yani bunu söylemeye gerke yok yazılım olduğunu herkes biliyor. Fakat sonuç olarak bu teleofn 1800₺ bu fiyata satılan en iyi kamera da bunda. Gidip çok istiyorsanız 8000-10000 ₺ verip kamerası her anlamda iyi olan telefonlar alıp geçecek o zaman çok şey bekleyen arkadaşlar.
Yazılım değil. Snapdragon 660 Sony IMX586 sensörü desteklemez. RN7 de bulunan 48mp lens Sony IMX586 değil Samsung ISOCELL GM1 dir. Araştırmadan yorum yapmayınız lütfen.

aliytrklkmz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Note 7
Konular
24
Yazılım değil. Snapdragon 660 Sony IMX586 sensörü desteklemez. RN7 de bulunan 48mp lens Sony IMX586 değil Samsung ISOCELL GM1 dir. Araştırmadan yorum yapmayınız lütfen.
Bilmeyen sensin güzel kardeşim. O sensör kendi kendine mi işliyor sanıyorsun görüntüyü? İşlemci desteklemesi lazım ki işleyebilsin. 660'da bunun gibi iki kameralı (hatta önle 3) 48mp desteklemiyor. Bence de çok haklısın ARAŞTIRMADAN YORUM YAPMA BENCE.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Gereksiz yanıtların silinmesi gerekiyor, ne bu sinir böyle?

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Vaziyet alın. Burası karışacak :D

Ferit45

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferit
Cihazım
Redmi note 7
Konular
5
merhaba arkadaslar gcam da ayar ne yapayım ?

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134

musti1961

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mustafa
Cihazım
note7
Konular
0
youtube de note7 kamerasıyla ilgili bir sürü karsilastirma ve teknik bilgi var isteyen onlara bakar sonra cebine bakar gider alır. Olay megapikselde bitseydi 20000tl Canon Nikon vb.pro fotoğraf makinaları satılmazdı..mercimek kadar mercege yakında 100mp sensör koyacaklar mi mix e..satın alan elemanlar da hava atacaklar benim telefonum şöyle böyle diye..fotoğraf çekecek olan doğru dürüst bir makina alır..şu anda 200-300 e alınacak sıfır bir fotoğraf makinası tüm cep telefonlarının kamerasından iyi çeker çünkü sensör ve lens buyuk. Boş yere uzmeyelim kimseyi. Konuşan teknik bilgi söylesin. Note7 kamerası pekcok telefonun kamerasından iyi ama pek çoğundan da kötü . 48 MP olayı Samsung un bir satış taktiği gerçek 48 MP değil bu nedenle fazla bir iyileştirme getirmiyor makinaya. Ama 12 MP de de postprocessing iyi bu nedenle kamera güzel sonuçlar veriyor kamera kötü denemez. Bir kamera postprocessing olmadan hicbirseydir. Note7 deki stock kamera yazılımı güzel işler yapıyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte misali.. Keyfinizi kaçırmayın..

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Bilmeyen sensin güzel kardeşim. O sensör kendi kendine mi işliyor sanıyorsun görüntüyü? İşlemci desteklemesi lazım ki işleyebilsin. 660'da bunun gibi iki kameralı (hatta önle 3) 48mp desteklemiyor. Bence de çok haklısın ARAŞTIRMADAN YORUM YAPMA BENCE.
Hiçbir görüntü yazılım desteği olmadan, o sensörün içinden çıkamaz. Bahsettiğiniz bu ise, zaten 48mp modunda tek kamera çalışmakta iki değil. Portre modu vb. iki kamera çalıştıran işlemler çalışmamakta. Dediğiniz gibi olsaydı eğer, bütün telefonlarda 48 mp olurdu. Samsung ISOCELL GM1 sensörünün özelliği, 12mp boyutundaki 4 pixeli birleştirerek 48 mp olarak bize sunuyor. Kamerada bu özellik mevcut değil ise istediğiniz kadar yazılım desteği verin, 48mp çözünürlüğünde bir fotoğraf çözünürlüğüne ulaşamazsınız. Stock kamera uygulaması hariç diğer kamera uygulamalarında 48mp seçeneği göremediğiniz için, 48mp değil sanmayınız.
isterseniz burayıda inceleyebilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

aliytrklkmz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Note 7
Konular
24
Hiçbir görüntü yazılım desteği olmadan, o sensörün içinden çıkamaz. Bahsettiğiniz bu ise, zaten 48mp modunda tek kamera çalışmakta iki değil. Portre modu vb. iki kamera çalıştıran işlemler çalışmamakta. Dediğiniz gibi olsaydı eğer, bütün telefonlarda 48 mp olurdu. Samsung ISOCELL GM1 sensörünün özelliği, 12mp boyutundaki 4 pixeli birleştirerek 48 mp olarak bize sunuyor. Kamerada bu özellik mevcut değil ise istediğiniz kadar yazılım desteği verin, 48mp çözünürlüğünde bir fotoğraf çözünürlüğüne ulaşamazsınız. Stock kamera uygulaması hariç diğer kamera uygulamalarında 48mp seçeneği göremediğiniz için, 48mp değil sanmayınız.
isterseniz burayıda inceleyebilirsiniz.

Sadece aynen diyebiliyorum size. Xiaomi bile tanıtımlarında bunun yazılım desteği ile yapıldığını ortaya koyarken inatla neyi savunmay çalışıyorsunuz acaba? Kamera kötü demedim zaten. Bu fiyata en iyi bu olacağını da söyledim ama inatla kendinizi haklı çıkarma çabasındasınız. Neyse size sadece "aynen aynen" diyebiliyorum. Takılın siz buralarda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt