Soru Kafamda deli sorular

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Merhaba Arkadaşlar birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. Halihazırda 2 aydır migrostan alınma garantili(!) Mi8 128 kullanıyorum.
Telefonuma 3600 veriyor arkadaşım. Ona satıp Mi mix2s almakla almamak arasında gidip geliyorum.
1- Ön kamerası Mi8 e göre çok mu kötü?
2- Yüz tanıma benim için önemli değil zaten bunda da var sanırım kızılötesi olmasa da.
3-Bütün renkları ve hafızaları seramik mi? Mesela bu sitede satılanlar seramik mi?
4-Alt taraftaki kameraya sıkıntı yapıyor mu?

Lafın özü değişmeli miyim? Her iki telefonu da eline alıp kullanmış kişiler varsa çok makbule geçer görüşleri.

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Merhaba Arkadaşlar birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim. Halihazırda 2 aydır migrostan alınma garantili(!) Mi8 128 kullanıyorum.
Telefonuma 3600 veriyor arkadaşım. Ona satıp Mi mix2s almakla almamak arasında gidip geliyorum.
1- Ön kamerası Mi8 e göre çok mu kötü?
2- Yüz tanıma benim için önemli değil zaten bunda da var sanırım kızılötesi olmasa da.
3-Bütün renkları ve hafızaları seramik mi? Mesela bu sitede satılanlar seramik mi?
4-Alt taraftaki kameraya sıkıntı yapıyor mu?

Lafın özü değişmeli miyim? Her iki telefonu da eline alıp kullanmış kişiler varsa çok makbule geçer görüşleri.

Canım kardeşim bende mix2s eşimde de mi8 var. Yaklaşık iki aydır kullanıyorum .
Mix 2s
Tasarım ,kalite ,asalet elli kat daha iyi .
Hız ve arayüz on numara.
Kamera arkada muhteşem önde de gayet iyi ama muhteşem değil.
Seramik beyaz çok şık.sonradan yeşili çıktı içimde kaldı o renk.
3299a gg.dan aldım.kvk garantili.64 gb
Yüz tanıma karanlıkta ekran ışığı ortanın yukarisindaysa çok başarılı , günlük kullanımda da çok iyi ir olmamasına rağmen.
Şarj süresi iki cihaz arasındaki rom farkı da dahil çok daha iyi , bende bir günü çıkarıyor hanım şarjı yanında taşıyor aynıya yakın kullanimlarimiz.
Eğer ön kamera sol üstte yani tam ters çevrilmiş olabilseydi derdim ki yüz numara ama ön kameranın altta olması çok selfie çekeni kanser edebilir . Öyle ters cevirin ekranı ceviriyorum yapmakla olmaz bence kamerayi oraya koymamalisin çok afedersin ben kullanıcı olarak senin bu gereksiz cileni niye cekeyim demi koy üste herkes gibi neyin tribindesin oğlum derler adama. Ama yüz tanıma için aşağıda olması işe yarıyor mesela nankörlük etmeyeyim.
Miui10 8.9.13 betadayim.
Mi 8 e gelirsek
Beyaz renk 128 gb gereksiz ve kullanışsız bir çentik. Kasa beyaz ama ekran kenarları simsiyah zaten orda kalite gitmiş bence. Yani beyazsan komple beyaz yapacaksın illa çerçeve farkedecekse o da beyaza yakın olacak siyah yaparsan beyazla karmaşa oluyor. Ekran siyah diye kenarları siyah yaptıysan da insan kapalı ekranla kullanmıyor bunu demi.
Arkada çok güzel bir mi logosu ama onun altında resmen vizyonsuzluk kokan o iğrenç ve hemen hemen her Türkiye içi modelde gördüğüm dandik boyayla konulmuş zottirik bilgiler.
Ama Ekranı ve sesi mix2 s den daha iyi duruyor. Kamerasını henüz anlayamadım benim cihaz cok daha iyi ama sanıyorum resmi güncelleme de oda oturacak çünkü karanlıkta müthiş vga gibi gölgeleme yapıyor.
128 gb olması çok daha iyi.
Mix 2 s bi daha alsam ikisinin arasında alacağım olandır ama ön kamera biraz üzüyor.
Ver mi8 i al mix2 s i bence ama fiyat yüksek ben yerinde olsam verir yurtdışı kayıtlı mix2 s alırdım.
Ayrıca tüm yorumlar sahsimca yapılmıştır.
Umarım içine sinen olur.

**Yüksek kafada sayfaya girmeyin aşırı derin yorum yapıyor insan çok sakıncalı ;))

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
musti2307 Öncelikle yorumunuz için çok çok teşekkür ediyorum.
Zaten benim en çok merak ettiğim ön kamera konumunun sıkıntı çıkaracağıydı, o biraz üzdü açıkcası. Ben iPhone X i sırf ön kamerası yüzünden satıp Mi8 aldım. Abi olduğun gibi hatta daha çirkin çekiyor meret. Ama mi8 öyle mi. İnsanın özgüvenini tazeliyor.
Şaka bir yana, sesin Mi8 de daha iyi olduğunu söylemeniz de beni hayretler içerisinde bıraktı. Stereo olan mix2 ses şiddeti olarak Mi8 in gerisinde kalıyor sanırım. Malzeme kalitesi olarak seramiğin daha güzel olduğunu tahmin edebiliyorum. Hala kafamda net bir şey oluşmadı.

Son düzenleme:
Oyla:

redblind

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Brk
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
2
Merhabalar. Mi8 henüz tam anlamıyla oturmuş tamam olmuş bir telefon değil ne yazık ki firmanın değişik pazarlama anlayışı yüzünden. Bir çok özellik miui 10 ile birlikte çok daha iyi olacaktır ve daha tatminkar bir telefon olacaktır. Mix2 de mi8 de kullananın seveceği telefonlar ama şahsi fikrim alt kamera yalnızca inovasyon açısından kullanılmıştır yoksa bu kullanımı seven olduğunu zannetmiyorum. Çentik olayına gelirsek ben mi8 den başka çentikli telefon kullanmadım ama bunu kullanıp başka bir telefonu elime aldığımda da (mesela eşimde huawei mate 10 pro var) gözüme üst çerçeve bi boş geliyor, bence bu olay tamamen kullanıp alışmaya dayalı, yoksa çentik bir çok uygulamada zaten kullanılmıyor. Şarjı beni 1 gün çok rahat idare ediyor bolca oyun ve is geregi olan uygulamalari kullanmama rağmen ama mix2 nasil daha mi iyi onu bilmiyorum. Ben telefonu spigen kılıfla kullaniyorum bu yüzden rengini hiç görmüyorum hangi telefonu kullandiysamda hep spigen kullandim hep rahat ettim tavsiyemdir yani, azcik kalınlaşıyor belki ama koruyor kesinlikle. Hangisini alirsan hayirli olsun güle güle kullan kardeşim. İkiside seni üzmez ama ben kullandığım mi8imden çok memnunum. =)

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Merhabalar. Mi8 henüz tam anlamıyla oturmuş tamam olmuş bir telefon değil ne yazık ki firmanın değişik pazarlama anlayışı yüzünden. Bir çok özellik miui 10 ile birlikte çok daha iyi olacaktır ve daha tatminkar bir telefon olacaktır. Mix2 de mi8 de kullananın seveceği telefonlar ama şahsi fikrim alt kamera yalnızca inovasyon açısından kullanılmıştır yoksa bu kullanımı seven olduğunu zannetmiyorum. Çentik olayına gelirsek ben mi8 den başka çentikli telefon kullanmadım ama bunu kullanıp başka bir telefonu elime aldığımda da (mesela eşimde huawei mate 10 pro var) gözüme üst çerçeve bi boş geliyor, bence bu olay tamamen kullanıp alışmaya dayalı, yoksa çentik bir çok uygulamada zaten kullanılmıyor. Şarjı beni 1 gün çok rahat idare ediyor bolca oyun ve is geregi olan uygulamalari kullanmama rağmen ama mix2 nasil daha mi iyi onu bilmiyorum. Ben telefonu spigen kılıfla kullaniyorum bu yüzden rengini hiç görmüyorum hangi telefonu kullandiysamda hep spigen kullandim hep rahat ettim tavsiyemdir yani, azcik kalınlaşıyor belki ama koruyor kesinlikle. Hangisini alirsan hayirli olsun güle güle kullan kardeşim. İkiside seni üzmez ama ben kullandığım mi8imden çok memnunum. =)
Mi 8 şu an kullanıyorum zaten ve kesinlikle de değiştirmeyi düşünmüyordum. Ama arkadaş gelip 3600 verince direk kafam karıştı :)
Mi mix3 beklesem diyeceğim ama çıkınca dünyaınn parasını isteyecekler ona biliyorum. Mi 8 EE alayım dedim satıp onu da mübarek dolarla satıyorlar sahibindende :) (850-1000 dolar arası) Ülkemizdeki fırsatçı zihniyetler yüzünden üzerine para eklemeden ve bana en sıcak gelen bir kaç telefondan biri Mi mix2s olduğu için böyle bi ikilemde kalmıştım.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
iki telefonu da kullanmış birisii olarak, karşılaştırmalarıyla birlikte yorum yapmak istiyorum.
İki cihazın özellikleri aşağı yukarı aynı.
yakın çevren de mix2s kullanan veya eline alıp görebiliceğin bir yer varsa git şmyle 5 dakşka civarı iki telefonu yanyana koyup incelemeni öneririm.
Şahsım adına mi8 in kabalığı ve daha büyük oluşu ekranın kenarındaki çerceve oranı ve çentiği bana hoş gelmiyordu.boyut olarak da biraz büyük tabi.
oturup kalkarken eğilirken vs çepten çıkarma isteği duyuyorsun. kullanıyorsun, biliyorsun ne demek istediğimş azçok.
Mix2s e gelince uzun zamandır kullanıyorum ilk kullanıcılarındanım diyebiliriz hatda.
şuan global beta dayım ama yüz tanıma yok. eğerki farklı custom romlar ile kullanıcaksan, yüz tanıma özelliği ortalama seviye parlaklıkta biraz daha yüksekte gayet iyi çalışıyor.
ön kameranın altta olması alışabilirsen eper bir sıkıntı çıkartmayacaktır. ama çok mükemmel değil. gündüz gayet hoş resimler çekiyorsun başarılı ama gece veya az ışıkta üzüyor.
arka kameraya gelince, kullandığım romdan da olabilir belki de ama mi8 ile yanyana koyduğum da mi8 in renkleri daha iyi daha canlı algılıyor. mesela kırmızı renkte mix2s de biraz soluk çıkıyor ama mi8 de net kırmızı. kötü mü bence değil. dediğim gibi bu romdan da kaynaklanıyor olabilir.
batarya performansı mi8 in bir tık daha iyi yani yarım saat kırk dk kadar daha fazla ekran süresi alabilirsin.
dediğim gibi öncelikle kendin karar ver ve ne istediğini düşün,
tasarım, performans, şıklık, tam ekran, mix2 s?
performans mi8?

Mi MIX 2S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Çok teşekkür ederim. Ben forumda yardım isteyen arkadaşlara daha anlaşılır olmak ve daha net çözümlere ulaşabilmek adına uzun uzun yazardım hep. Karşılığını bu şekilde almak beni gerçekten mutlu etti. Fikir ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Oyla:
Üst Alt