Soru Kafam çok karışık lütfen bakarmıısnızz

AndroKiller

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
s3 mini
Konular
42
selamun aleyküüm arkadaşlar mi8SE almayı düşünüyorum ama bir kaç sorum olacak
cihazı sıfır satanlar var kayıtlı vsvs yani romu düzgünmü g sıkıntı çıkarmı ilerde
birde kayıtlı vs diyolar bunun evrak belge vsvs bi sorgulama şekli varmıdır

sorularım bunlar arkadaşlar en çok kafama takılan global çin mevzusu şimdi global bir cihaz alsam rom atmama falan gerek varmı düzgün çalışırmı yani

Son düzenleme:

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
77
eyvallah hocam :D :D hocam son olarak şuan eu olarak aldığı en son andoıd surumu kaç se nin

Stabil olan romdaydim ben sonra beta roma gectim ve çok memnunum suanda en son sürüm olan 9.4.19 versiyonu kullanıyorum

Oyla:

talhademirtas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Acil Tıp Tek.
Konular
13
Öncelikle bu telefon çin için üretilmiş model global romu yok geliştiriciler tarafından türkçe global romu aratmayan custom rom çeşitleri vardır bir kısmı güncellemeleri otadan (yani gelen güncellemeyi telefon ayarlarından) yaparken sorun yapıyor twrp üzerinden yüklemeniz gerekiyor. Band20 frekansı olmadığı için 4g sıkıntı yapar
Artısı eksisi diye sorarsan bana göre

Artıları: fiyatı, ekranı

Eksileri: diğer telefonlara göre güvenlik düzeyi düşük,
4g
Yazılım (sadece geliştiricilerin hazırladığı sürümleri kullanırsın orjinal yazılımı kullanmak için çin romu kullanman gerek bunun içinde telefonu ingilizce kullanmak zorunda kalırsın
Akılda imei kapanır mı sorusu
Kişiye göre garantisi

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Az daha para ekleyip (biraz da bekleyip) mi9 se bakabilirsin. Kocaman çentik, band20 ve global rom sorunu yaşamazsın.

Oyla:

AndroKiller

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
s3 mini
Konular
42
Öncelikle bu telefon çin için üretilmiş model global romu yok geliştiriciler tarafından türkçe global romu aratmayan custom rom çeşitleri vardır bir kısmı güncellemeleri otadan (yani gelen güncellemeyi telefon ayarlarından) yaparken sorun yapıyor twrp üzerinden yüklemeniz gerekiyor. Band20 frekansı olmadığı için 4g sıkıntı yapar
Artısı eksisi diye sorarsan bana göre

Artıları: fiyatı, ekranı

Eksileri: diğer telefonlara göre güvenlik düzeyi düşük,
4g
Yazılım (sadece geliştiricilerin hazırladığı sürümleri kullanırsın orjinal yazılımı kullanmak için çin romu kullanman gerek bunun içinde telefonu ingilizce kullanmak zorunda kalırsın
Akılda imei kapanır mı sorusu
Kişiye göre garantisi

valla hocam okadar kararsız kaldımki o rom şeyleriyşe eskiden uğraşıyodum çok sıkıldım artık note 6 pro önerirmisiniz o globalmıdır?

Oyla:

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
valla hocam okadar kararsız kaldımki o rom şeyleriyşe eskiden uğraşıyodum çok sıkıldım artık note 6 pro önerirmisiniz o globalmıdır?
Hocam Redmi Note 7 daha iyi bir tercih olur sizin için Note 6 Pro'dan.

Oyla:

talhademirtas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Acil Tıp Tek.
Konular
13
Custom romlarla bende çok uğraştım bir düzen olmuyor sürekli başka romlar tanımaya çalışıyosun telefonunda herşeyi tekrar yüklemek epey zaman alıyor ben mi8 lite 128gb aldım bl yi de açmadım açmıcamda global kararlı devam ediyorum bi sorunda yaşamadım tavsiye ederim redmi note6 pro uzun vadede işini görmez

Oyla:

AndroKiller

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
s3 mini
Konular
42
Custom romlarla bende çok uğraştım bir düzen olmuyor sürekli başka romlar tanımaya çalışıyosun telefonunda herşeyi tekrar yüklemek epey zaman alıyor ben mi8 lite 128gb aldım bl yi de açmadım açmıcamda global kararlı devam ediyorum bi sorunda yaşamadım tavsiye ederim redmi note6 pro uzun vadede işini görmez

valla hoacam içinde olduğum durumu özetlediniz custom romların hiç biri düzgün ollmuyor hep bi sıkıntısı oluyor bana göre sıkıntısız custom rom yoktur hergün rom attığımı bilirim note 3 e baya bi costom romu var ama hep bi sıkıntı çıkarıyor lg 2 kullanmıştım baya öncede onada atıyodum customm rom hep bi sorun çıkıyordu yani demek istediğim custom romdan hayır gelmez hocam sahibindenden bi satıcıyla görüştüm bana şey dedi ''CİHAZ EU ROMDUR AMA 1 AYA YAKIN BİR SÜREDE Mİ8SE YE GLOBAL ÇIKACAK'' DEDİ

Oyla:

Odoganfcb

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Öğrenci:D
Konular
81
valla hoacam içinde olduğum durumu özetlediniz custom romların hiç biri düzgün ollmuyor hep bi sıkıntısı oluyor bana göre sıkıntısız custom rom yoktur hergün rom attığımı bilirim note 3 e baya bi costom romu var ama hep bi sıkıntı çıkarıyor lg 2 kullanmıştım baya öncede onada atıyodum customm rom hep bi sorun çıkıyordu yani demek istediğim custom romdan hayır gelmez hocam sahibindenden bi satıcıyla görüştüm bana şey dedi ''CİHAZ EU ROMDUR AMA 1 AYA YAKIN BİR SÜREDE Mİ8SE YE GLOBAL ÇIKACAK'' DEDİ
Satıcı sizi kandırmış, mi 8se'ye global rom çıkmayacak.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Bahsettiğiniz konu üzerine açıklama yapayım xiaomi mi 8 se için sadece çin için çıkarıldığına dair net bir açıklama yaptı global diye bir şey yoktur bunu söyleyen biri ya yalan söylüyordur yada anlamıyordur mi 8 se ekran kasa ve donanım olarak çok yerinde bir cihaz ayrıca tam olarak fiyat performans bütçeniz kısıtlı ise ve üstüne ekleyemem diyorsanız kesinlikle almanız gerek cihaz mi 8 se dir custom rom ile uğraşmam diyorsanız orijinal çin romunu yükleyip internetten de google play storeyi indirip İngilizce bir şekilde kullanıma başlayabilirsiniz iyi günler dilerim

Oyla:

AndroKiller

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
s3 mini
Konular
42

hocam mi8 de global rom varmı yani offiical

Oyla:
Üst Alt