Yardım k60 pro global rom

maho23

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mahmut
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
3
K60 pro için global versiyon yok ve gelmeyecekte.

Şu an bu cihaz için en akıcı rom elite 14.0.24 sürümü.
Denemek isteyenler için kesinlikle tavsiye ettiğim bir sürüm.

TWRP veya fastboot yolu ile geçilebilir kurulum eu rom ile aynı.

Hocam elite roma geçmeyi düşünüyorum. Şu an Eu 14.0.23.0 sürümündeyim. Bir sıkıntı da yaşamadım bugune kadar. Sizce geçmeye değer mi ? Ne gibi artılarını gördünüz acaba ?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Hocam elite roma geçmeyi düşünüyorum. Şu an Eu 14.0.23.0 sürümündeyim. Bir sıkıntı da yaşamadım bugune kadar. Sizce geçmeye değer mi ? Ne gibi artılarını gördünüz acaba ?
eu 14.0.23 de gayet stabil kalınabilir.
Elite rom tüm uygulamalarda 120 hz destekliyor.
PUBG vs modülsüz 90 FPS aktif.
Ufak tefek ekstra özelleştirmeleri var.

Bana daha akıcı geldi bu elite rom.
Önemli olan sizin ihtiyacınızı görmesi.
MIUI 15 çıkana kadar bunda kalırım muhtemelen ben MIUI 15 sonrası stabil olursa eu roma dönerim.

2 saat 50 dakika ekran süresi 16 saat 40 dakika toplam kullanım ile şarjım %63

Oyun oynamadığım günlerde şarjı bitiremiyorum elite rom ile 24 saatte %50 bile gitmiyor. 2K ekran ve sabit 120 hz kullanıyorum. Çift sim kullanıyorum.

EU rom da iyiydi ondaki verileri hatırlamıyorum ama ondan da memnundum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

maho23

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mahmut
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
3
kafeinsiz Değerli hocam başınızı ağrıtıyorum kusura bakmayın bir iki sorum olacak. Elite Rom indirdim. Verilerimi yedekledikten sonra geçmek düşüncesindeyim. Daha önce de belirtmiştim EuRom kullanmaktayım. Cihazım çift sim direnç kayıtlı ve bootloader kilidi açık. Eliterom yüklerken sizin tavsiyeniz MiFlash üzerinden fastboot ile kurulum yapmak mı yoksa TWRP ile kurmak mı ? IMEI kaybı yaşamamak adına biraz tedirgin olduğum için soruyorum. İlk sorum MiFlash ile yüklersem temiz kurulum seçeneği mi işaretlenmeli ? Diğer sorum ise cihazımda TWRP var mı bilmiyorum ? Daha önce kurcalarken bir TWRP ekranı geldi ama çinçeydi. Yanlış bir işlem yapmamak için power basılı tutup çıktım. TWRP üzerinden yüklememe yapacak olursam eğer wipe kısmında hangilerine tik bırakmalıyım ? Bir de bu cihazda var mı bilmiyorum ? Rom yüklerden TWRP de A/B diye bölümler çıkabiliyor. Bu durumda yapılması gereken bir işlem var mıdır ?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
kafeinsiz Değerli hocam başınızı ağrıtıyorum kusura bakmayın bir iki sorum olacak. Elite Rom indirdim. Verilerimi yedekledikten sonra geçmek düşüncesindeyim. Daha önce de belirtmiştim EuRom kullanmaktayım. Cihazım çift sim direnç kayıtlı ve bootloader kilidi açık. Eliterom yüklerken sizin tavsiyeniz MiFlash üzerinden fastboot ile kurulum yapmak mı yoksa TWRP ile kurmak mı ? IMEI kaybı yaşamamak adına biraz tedirgin olduğum için soruyorum. İlk sorum MiFlash ile yüklersem temiz kurulum seçeneği mi işaretlenmeli ? Diğer sorum ise cihazımda TWRP var mı bilmiyorum ? Daha önce kurcalarken bir TWRP ekranı geldi ama çinçeydi. Yanlış bir işlem yapmamak için power basılı tutup çıktım. TWRP üzerinden yüklememe yapacak olursam eğer wipe kısmında hangilerine tik bırakmalıyım ? Bir de bu cihazda var mı bilmiyorum ? Rom yüklerden TWRP de A/B diye bölümler çıkabiliyor. Bu durumda yapılması gereken bir işlem var mıdır ?
Custom romlar için mi flash seçeneği mevcut değil.
Bu cihazda imei kaybı genelde resmi recovery ile wipe yapılırsa oluyor yani hard reset ile.

TWRP ile yapılan sıfırlamada hiçbir şey zarar görmez. TWRP açıp full wipe yapın (her şey) ve format data yes yapın. İşlem bitince geri dönüp reboot recovery deyin. Elite romu cihaz hafızasına atıp kurun. Kurulum sonrası tekrar Reboot recovery yapın format data yes deyin ardından Reboot system.
A/B menülerine müdahale etmeyin doğrudan kurulum yapıp geçin.

maho23

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mahmut
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
3
kafeinsiz Hocam kontrol ettim de cihazda TWRP kuruluymuş . Ekran görüntülerini ekliyorum. Sizin paylaştığınızın bir önceki sürümü sanırım. Ne olur ne olmaz diye EFS yedeği alayım dedim ama seçeneklerde EFS yok. Modem dosyasını yedeklemek olası bir IMEI kaybında geri yüklemek için yeterli olur mu acaba ? Bir de şu görünen wipelerin hepsini seçiyorum değil mi Metadata da dahil olmak üzere ?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
kafeinsiz Hocam kontrol ettim de cihazda TWRP kuruluymuş . Ekran görüntülerini ekliyorum. Sizin paylaştığınızın bir önceki sürümü sanırım. Ne olur ne olmaz diye EFS yedeği alayım dedim ama seçeneklerde EFS yok. Modem dosyasını yedeklemek olası bir IMEI kaybında geri yüklemek için yeterli olur mu acaba ? Bir de şu görünen wipelerin hepsini seçiyorum değil mi Metadata da dahil olmak üzere ?

Modem dosyası bu konuda işe yaramaz.
Benin paylaştığım üst sürüm evet.

TWRP üzerinden TWRP güncelleme yapabilirsiniz. Konuda var yöntemi.

Kayıt işini yapan kişi size QCN ve EFS yedekleri vermedi mi ?

Eğer yoksa forumda EFS yedeği almak için yollar var ama TWRP üzerinden işlem yaptığınız sürece EFS yedeği çok önemli değil.

Bu cihazda stok rom dışında imei riski yok.
Stok recovery yani hard reset menüsü imei götürüyor bir tek. Bir de fastboot Çin rom kurulumu da götürebilir.

TWRP üzerinde custom romlarda rahat olabilirsiniz.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
K60 pro kullanıcıları olarak çok sessiz kalmışız.

Şu an Elite 14.0.24 romu bırakıp eu beta son sürüme geçtim.

Artık K60 pro için eu beta Android 14'e kadar durdu. Bir sonraki beta güncellemesi Android 14 olarak gelecek.

Son yayınlanan Android 13 beta sürümü tek kelimeyle şahane durumda.

Rom değiştirmek durumunda olan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.

mbak63

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
k60 pro
Konular
19
K60 pro kullanıcıları olarak çok sessiz kalmışız.

Şu an Elite 14.0.24 romu bırakıp eu beta son sürüme geçtim.

Artık K60 pro için eu beta Android 14'e kadar durdu. Bir sonraki beta güncellemesi Android 14 olarak gelecek.

Son yayınlanan Android 13 beta sürümü tek kelimeyle şahane durumda.

Rom değiştirmek durumunda olan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.

512 ligini ariyorum hocam cihazin bulursam alip deniycm insallah

Üst Alt