Ana Başlık K20 & MI 9T Genel bilgiler & Teknik özellikler

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Arkadaşlar iyi akşamlar benim bir sorum olacaktı mi 9t de İnternet açılırken bir yere tıklayınca varsayılan olarak kendi tarayıcısı açılıyor varsayılan olarak Chrome olarak nasıl ayarlarım uygulamalara baktım ama başaramadım

Ayarlar-uygulamalari yönet sağ üst üç noktadan..

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Arkadaşlar iyi akşamlar benim bir sorum olacaktı mi 9t de İnternet açılırken bir yere tıklayınca varsayılan olarak kendi tarayıcısı açılıyor varsayılan olarak Chrome olarak nasıl ayarlarım uygulamalara baktım ama başaramadım
Tam hatırlamıyorum ama uygulamadan tarayıcıya girip varsayılanları temizle deyin. Sonra bir şey açmak istediğinizde varsayılanı soracak. O zaman Chrome'yi seçersiniz.

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
Ayarlar-uygulamalari yönet sağ üst üç noktadan..

Temanız güzelmiş, nedir bu? Birde xpossed mi kurulu sizde, bildirim alanında günü-tarihi gösteriyor

KadoReyz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kado
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
24
Redmi Note 8 Prodan geçeceğim. Mi 9T Türkiye garantili olacak

Arama ve Kişiler uygulaması MIUI mı yoksa bizdeki gibi Google mı?
Ekrandan parmak izi ve pop up kamera sorun yaratıyor mu? Ayrıca başka sorunu vs var mı?
Son olarak kopyalanan ögeler için pano geçmişi var mı?

merttamer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi9 T 6gb 128
Meslek
Öğretmen
Konular
7
Arayüz miu sms, arama falan... Parmak izi hızlı sayılır ama bazen geciktiği olur. Ter, kir, ıslaklık geciktirebiliyor. Pop up kamerayı sık kullanmıyorum ama kolay kolay sorun yapmaz. Kopyaladığın pano geçmişini bilemem ama genelde önceden kopyalananını iyi yapıştırdığını hatırlıyorum :D. Bütçe meselesi ama mi note 10 düşünülebilir.

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Redmi Note 8 Prodan geçeceğim. Mi 9T Türkiye garantili olacak

Arama ve Kişiler uygulaması MIUI mı yoksa bizdeki gibi Google mı?
Ekrandan parmak izi ve pop up kamera sorun yaratıyor mu? Ayrıca başka sorunu vs var mı?
Son olarak kopyalanan ögeler için pano geçmişi var mı?
MIUI arayüzü mevcut, parmak izi rn7'ye göre biraz yavaş, pop-up kamera WhatsApp aramalarında otomatik açılmıyor, cebimden cikarip yüzüme doğru tutunca çıkıyor. Google klavyede pano ile ilgili bir şeyler gördüm ama hiç kullanmadığım için bir şey diyemiyorum.
Mi Note 10 ise o fiyatları asla hak etmiyor.

ömi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
A2 Lite 64GB
Konular
2
Merhaba arkadaşlar. A2 lite I emekliye ayırıp tavsiyeler üzerine 9t almayı düşünüyorum.

Tercihime en büyük etken ana ekrana gömülü parmak izi okuyucu olması ve bu sayede elime masada, eller kirliyken vs tuşları kolayca açabilmek.

Fakat a2 lite saf Android olduğu için yazılımlar sebebiyle pek adapte olamadım.
Benzer sorunlar yaşar mıyım diye endişe ediyorum.

Sizlerden cihazım olumlu ve olumsuz yönleri konusunda yorum rica ediyorum.

Teşekkürler.

merttamer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi9 T 6gb 128
Meslek
Öğretmen
Konular
7
Gömülü parmak izi diğeri kadar hızlı okumayabiliyor. En azından global ve bazı custom romlardan edindiğim tecrübem bu. Nitekim mi8 lite var ve arkada fiziki parmak okuyucu gayet stabil ve hızlı mi9t ye oranla. Can sıkıcı diğer kronik sorun da; her cihazda görünmemekle beraber hayalet ekran, yada kendi kendine dokunan ekran... Mesele benim sıklıkla yaşadığım, konuşurken kapatmak üzere ekrana baktığım esnada ekteki ekranla karsilasmam. O da sanirim sensör ya da dokunmatikten kaynaklanıyor. Genelde olan bir durum. Onun dışında gayet memnunum. Yazılimsal sorun kullandığiniz roma göre değisir ama hemen hemen bir cok rom ve root işlemlerini sorunsuz yapabiliyorum. Saf android hiç kullanmadim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-18-17-10-27-618_com.opera.browser.jpg
    Screenshot_2020-05-18-17-10-27-618_com.opera.browser.jpg
    235,3 KB · Görüntüleme: 17

ömi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
A2 Lite 64GB
Konular
2
Gömülü parmak izi diğeri kadar hızlı okumayabiliyor. En azından global ve bazı custom romlardan edindiğim tecrübem bu. Nitekim mi8 lite var ve arkada fiziki parmak okuyucu gayet stabil ve hızlı mi9t ye oranla. Can sıkıcı diğer kronik sorun da; her cihazda görünmemekle beraber hayalet ekran, yada kendi kendine dokunan ekran... Mesele benim sıklıkla yaşadığım, konuşurken kapatmak üzere ekrana baktığım esnada ekteki ekranla karsilasmam. O da sanirim sensör ya da dokunmatikten kaynaklanıyor. Genelde olan bir durum. Onun dışında gayet memnunum. Yazılimsal sorun kullandığiniz roma göre değisir ama hemen hemen bir cok rom ve root işlemlerini sorunsuz yapabiliyorum. Saf android hiç kullanmadim.

Bilgiler için çok teşekkür ederim.

Kendi segmenti içerisinde önerir misiniz?

Yüksek bedeller ödeyip pahalı bir telefon almak istemiyorum açıkçası.
Hafıza kartı yuvası olmaması da beni düşündürdü aslında...

merttamer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi9 T 6gb 128
Meslek
Öğretmen
Konular
7
Bilgiler için çok teşekkür ederim.

Kendi segmenti içerisinde önerir misiniz?

Yüksek bedeller ödeyip pahalı bir telefon almak istemiyorum açıkçası.
Hafıza kartı yuvası olmaması da beni düşündürdü aslında...
Kullanım alışkanlığınıza bağlı hocam. Oyun oynamam ben. Ama bir çok oyuncu mi9t yi tercih etmektedir işlemci ve batarya artısından dolayı. Kendi segmentinde en iyilerinden diyebilirim. Ben garantisiz imei işlemli 128 gb lik kullanıyorum. Hafıza olarak 93 gb boşluğum var. Doldu mu yedeklersiniz pc ya da harici belleğe. Elektronik çok zamlandı. Bu fiyatlarla nereye kadar bilemem. İfade etmek isteğim bana fiyat performans olarak en iyilerimden diyebilirim. Ben de 10 bin lira para verip en iyisini alabilirim ama ne için? Bu bile bana fazla giggle~~

Üst Alt