Yardım Isınma ve Kasma

MCEYLAN34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Kalite Teknisyeni
Konular
2
Arkadaşlar Merhaba

4 ay önce aldığım mi8 cihazımda pugb 60 FPS de kasma donma yaşamadan oynarken son bir kaç aydır telefon da bariz kasmalar olmaya başladı ve telefon aşırı derecede ısınır oldu arka tarafı geçtim on yüzeyinde bile fazla ısınma oluyor oyun oynarkeb rahatsız edici derecede ısınıyor son aylarda mi8 cihazlarında bu sorunu yaşayanlar olduğunu gördüm Telefonun Disbiritör u olan evophone yi aradım onlar telefonu kontrol etmek için göndermemi istediler sizce ne yapmalıyım

MCEYLAN34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Kalite Teknisyeni
Konular
2
Pil tuketiminde oyundan fazla pil tuketen neler var bakin manuel olarak kapatmaya calisin
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
chrome ve diğerlerini manuel olarak kapatmam performans i arttırır mı

Oyla:

LoqqaL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Samsung S21+
Meslek
Android Developer
Konular
23
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
chrome ve diğerlerini manuel olarak kapatmam performans i arttırır mı
Chromedan birsey olcagini sanmiyorum bence temiz kurulum deneyebilirsin yedek alip yada garantin varsa gonderebilirsin. Telefonda isinma illaki olur ama oyun bariz bir sekilde kasiyor diyorsan sıkıntı var bence.
Oynarken sarja takmiyorsun degilmi?

Oyla:

MCEYLAN34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Kalite Teknisyeni
Konular
2
Chromedan birsey olcagini sanmiyorum bence temiz kurulum deneyebilirsin yedek alip yada garantin varsa gonderebilirsin. Telefonda isinma illaki olur ama oyun bariz bir sekilde kasiyor diyorsan sıkıntı var bence.
Oynarken sarja takmiyorsun degilmi?
Tr Garantili Cihaz aslında hiç uğraşmayip garantiye mi göndersem diye düşünüyorum evofone ile görüştüm durumu anlattım gönderin dediler ama 20 Gün telefonsuz kalmayı göze alamadım. Hayır özellikle dikkat ediyorum sarjdayken hiç oyun oynamıyorum. Bariz belli yani bir kaç ay önce ki hissiyat la şuan hissiyat çok farklı oyun takılıyor yani

Oyla:

LoqqaL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Samsung S21+
Meslek
Android Developer
Konular
23
Tr Garantili Cihaz aslında hiç uğraşmayip garantiye mi göndersem diye düşünüyorum evofone ile görüştüm durumu anlattım gönderin dediler ama 20 Gün telefonsuz kalmayı göze alamadım. Hayır özellikle dikkat ediyorum sarjdayken hiç oyun oynamıyorum. Bariz belli yani bir kaç ay önce ki hissiyat la şuan hissiyat çok farklı oyun takılıyor yani
Telefona temiz kurulum yap bence olmassa 20gunlugu dusunebilirsin

Oyla:

JohnSmith96

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mido
Konular
10
Hocam bu ısınma sorunu pubg'da 0.10 surumuyle beraber geldi, o guncelleme geldiginde kış aylarındaydık belki ısınmayı pek farketmediniz ama havalar ısındıkça cihaz da ısındığını belli etti. Telefon fazla ısınınca da muhtemelen işlemci frekansını düsürüyor. Mi8 kullanmıyorum, bence tamamen oyun kaynaklı.

Oyla:

MCEYLAN34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Kalite Teknisyeni
Konular
2
Hocam bu ısınma sorunu pubg'da 0.10 surumuyle beraber geldi, o guncelleme geldiginde kış aylarındaydık belki ısınmayı pek farketmediniz ama havalar ısındıkça cihaz da ısındığını belli etti. Telefon fazla ısınınca da muhtemelen işlemci frekansını düsürüyor. Mi8 kullanmıyorum, bence tamamen oyun kaynaklı.
Hocam yorumun için çok teşekkür ederim. Ama bende şöyle düşünüyorum geçen senenin amiral gemisiydi bu telefon yani bu denli performans düşüşü olmaması gerekiyor bence cihaz kaynaklı olacağını ciddi ciddi düşünmeye başladım çünkü ekran geçişlerinde de anlık takilmalar oluyor özellikle pugb oynadıktan sonra
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Güncelleme yaptıktan sonra böyle olduysa hard reset atmakta fayda var
Hard reset denicem umarım faydası olur düzelme olursa bilgi vericem

Oyla:

JohnSmith96

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mido
Konular
10
Hocam yorumun için çok teşekkür ederim. Ama bende şöyle düşünüyorum geçen senenin amiral gemisiydi bu telefon yani bu denli performans düşüşü olmaması gerekiyor bence cihaz kaynaklı olacağını ciddi ciddi düşünmeye başladım çünkü ekran geçişlerinde de anlık takilmalar oluyor özellikle pugb oynadıktan sonra
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hard reset denicem umarım faydası olur düzelme olursa bilgi vericem

Hocam dediklerinizde haklı olabilirsiniz ama bir de şu açıdan bakın; gecen yaz oyunun 0.6 ve 0.7 sürümleri vardı telefonun yazın ortasında gordugu en yuksek sıcaklık maksimum 43-44 derece idi, oyun gittikce bozmaya basladı. Bunun kasıtlı oldugunu dusunuyorum, pubg'nin bilerek telefonları eskittigini dusunuyorum. Ayrica menu arası gecisler telefon sıcaklığı dustugunde de mi takılıyor?

Oyla:
Üst Alt