Sohbet iPhone 7’den Mi8’e geçilir mi?

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Hocam nedense orta-üst seviye olan telefonlara karşı çok ön yargılıyım. Büyük ihtimalle temiz garantili bir mi8 bulup gittiği yere kadar kullanıcam. Umarım pili üzmez. Bunun dışında oneplus 7 de alabilirim ama hem daha pahalı, hem ikinci el hemde garantisi yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İphone 7 yılına göre iyi, sıradan bir kullanıcıyı 3 yıl daha götürür. Ama ben oyun ve performans odaklı olduğum için artık üzüyor. O yüzden amiral gemisi bir cihaza terfi etmek istiyorum. Eskide olsa.
Snapdragon diyenlere pek aldanmamak gerek benchmark sonuçları herşeyi belli ediyor ki keza ios kullanıcısı olduğundan root vs bulaşmazsın ve bu yüzden mediatek işlemci seni üzmez şuana kadar henüz kastığına da rastlamadım ıps ekranında tek dezavantajı sanırım karanlık modda aşırı şekilde hatta hiçbir şekilde enerji tasarrufu sağlamaması he bu ekranında diğer avantajı güneşli ortamda çok daha parlak ekran imkanı karar size kalmış önyargıları kırmanızı tavsiye ederim iyi forumlar

wedoman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Vedat
Cihazım
Xiaomi Mi8
Konular
5
kardeşim ben yaklaşık 2 sene önce iphone 7 den mi8 e geçiş yaptım. o zamanlar tabiki telefon daha hızlıydı. en başta uçak gibi gelmişti. şuan hala kullanıyorum. yeni versiyonları mi flash ile sıfırlayarak kuruyorum.(iphonedaki restore gibi düşün). şuanda hala kullanmaktayım ve herhangi bir problemi yok çok şükür. pil kısmına gelirsek tabiki performansı düştü 2 yıllık cihaz fakat iphone a göre hala süper diyebilirim. pubg ilk başlarda deli gibi oynardım fakat son 1 senedir oynamıyorum. belki batarya performansı olarak seni üzebilir çünkü anladığım kadarıyla 2. el cihaz alacaksın. ama kamera olarak iphone 7 den bin kat iyi diyebilirim. özellikle portre modu için almıştım ve herkes hayran kalıyor çektiğim fotoğraflara. telefon şuanda hala hızlı diyebilirim. benim işimi fazlasıyla görüyor. çok nadir arada takılma vs. yapıyor, büyük ihtimalle son versiyonu ota üzerinden güncellediğim için klasik android şişme yaptı. o kadarı kadı kızında da olur diyorum :) ekran kalitesi olarak iphone dan çok iyi. tam ekran film izlemek çok zevkli. ben özellikle youtube çok kullandığım için video izlemek çok keyifli oluyor. mi8 kral cihazdır bana göre. hiçbir cihazımı bu kadar uzun soluklu kullanmamıştım.

FK9N6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
iPhone 7
Konular
8
Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum. 3 gün önce kapalı kutu 2 yıl rizy Garantili mi8 128 aldım. İlk kamerayı açtım bi baktım kasıyor. Dedim neler oluyor:) eve geldim 3 defa üst üste miui güncellemesi yaptı. Cihaz miui 10'daymış. 1080 veya 4k'da max 30 fps veriyordu. Güncelleme yaptıktan sonra 4k da bile 60fps aldım. Kesinlikle efsane. Güncelleme yaptıktan sonra cihaz garip bir şekilde dahada hızlandı. Pilinden vs. aşırı memnun kaldım. Ve iPhone'a nasıl dayanmışım, şaşırdım arayüzü iPhone'a çok benziyor. Ayrıca bir sürü ayarları var. Android'i yeniden keşfetmek çok iyi hissettirdi. O kadar güncelleme yaptım, oyun uygulama yükledim, pubg yi 20 dk kadar hdr aşırı yüksekte oynadım cihaz çok az ısındı. Çeyrek parlaklıkta oynadım ama.. amoled yanığını tetiklemek istemediğimden. Gerçi forumlarda veya YouTube da mi8'in ekranıyla ilgili sorun yaşayan çok az kişi gördüm.
Pil konusunda iyi ama gariptir ki %100'den 99'a biraz kurcalayınca 2 dk içinde düşüyor. Diğer telefonlarda 10-15 dk sonra 99'a düşüyordu ondan sonra su gibi akıp gidiyordu. Bu pilin polimer olmasından kaynaklı sanırsam. Ama genel olarak memnunum. iPhone'un eksikliğini bir kaç yerde hissetsemde aratmadı.( Klavye, bazı ekran hareketleri) şimdilik memnunum bakalım 6 ay sonra neler değişecek..

Üst Alt