Sohbet iPhone 7’den Mi8’e geçilir mi?

FK9N6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
iPhone 7
Konular
8
Merhaba arkadaşlar. Benim iPhone artık ömrünü doldurdu diyebilirim. Pil sağlığı %82’lere düştü. Arada sistem şişiyor. Takılıp tepkilere geç cevap veriyor. Pubg açıyorum, akıcı- aşırı yüksekte oynatıyor. O da bir süre sonra ısınıp kasabiliyor. Özellikle şarjda oynarsam. En yüksekte hdr - yüksek grafiklerde çalıştırıyor. Ama oynanacak gibi değil. Pil zaten su gibi gidiyor. Genel performansı iyi olsa dahi, ara sıra takılıp kasılması veya şişmesi canımı sıkıyor.
Şimdi bu nedenlerle artık bütçem çok olmadığı için mi8 cihazlara baktım. Arkadaşımda vardı. Mesela pubg yi hdr da aşırıda oynayabiliyordu.
1-Mi8 bu yılda alınır mı? Alırsam beni oyun konusunda 2 yıl götürür mü?
2- Kasmasın donmasın, takılmasın ve ısınmasın istiyorum.
3- kronik sorunları var mı? Özellikle amoled yanığı.. benim androidden ios’a geçiş sebebim:)
4- stabilizasyonu nasıl? iPhone’dan geçicem üzülmek istemem..
5-oyun oynarken ısınıp kasma gibi şeyler oluyor mu?
6- ses kalitesi iPhone’u aratır mı?(kulaklık için)
7-kronik sorunları nelerdir?
8- güncel sürümle pil nasıl gidiyor?
Son olarak tavsiyeleriniz neler?
-deli gibi oyun oynarım
-müzik dinlerim
-fotoğraf çekerim
-pili iyi gitmeli
-performans delisiyim:)
-cihaz sağlam olmalı kolay kolay bozulmamalı. Durduk yere anakart gidecekse ekranı yanacaksa hiç bulaşmam daha iyi.
Bütçem zorlarsam 2700-800 arkadaşlar. 128 GB mi8 arıyorum. Sıfır kapalı kutu ve İstanbuliçi. Evet, şuan 4000’e yakın ama ben yurtdışı alıp imei atıp kullanmak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Merhaba arkadaşlar. Benim iPhone artık ömrünü doldurdu diyebilirim. Pil sağlığı %82’lere düştü. Arada sistem şişiyor. Takılıp tepkilere geç cevap veriyor. Pubg açıyorum, akıcı- aşırı yüksekte oynatıyor. O da bir süre sonra ısınıp kasabiliyor. Özellikle şarjda oynarsam. En yüksekte hdr - yüksek grafiklerde çalıştırıyor. Ama oynanacak gibi değil. Pil zaten su gibi gidiyor. Genel performansı iyi olsa dahi, ara sıra takılıp kasılması veya şişmesi canımı sıkıyor.
Şimdi bu nedenlerle artık bütçem çok olmadığı için mi8 cihazlara baktım. Arkadaşımda vardı. Mesela pubg yi hdr da aşırıda oynayabiliyordu.
1-Mi8 bu yılda alınır mı? Alırsam beni oyun konusunda 2 yıl götürür mü?
2- Kasmasın donmasın, takılmasın ve ısınmasın istiyorum.
3- kronik sorunları var mı? Özellikle amoled yanığı.. benim androidden ios’a geçiş sebebim:)
4- stabilizasyonu nasıl? iPhone’dan geçicem üzülmek istemem..
5-oyun oynarken ısınıp kasma gibi şeyler oluyor mu?
6- ses kalitesi iPhone’u aratır mı?(kulaklık için)
7-kronik sorunları nelerdir?
8- güncel sürümle pil nasıl gidiyor?
Son olarak tavsiyeleriniz neler?
-deli gibi oyun oynarım
-müzik dinlerim
-fotoğraf çekerim
-pili iyi gitmeli
-performans delisiyim:)
-cihaz sağlam olmalı kolay kolay bozulmamalı. Durduk yere anakart gidecekse ekranı yanacaksa hiç bulaşmam daha iyi.
Bütçem zorlarsam 2700-800 arkadaşlar. 128 GB mi8 arıyorum. Sıfır kapalı kutu ve İstanbuliçi. Evet, şuan 4000’e yakın ama ben yurtdışı alıp imei atıp kullanmak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Mi 8 de alinir ama eylüyde çin betasi sona ericek bence Mi9 yada Mi9T Pro alın derim

FK9N6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
iPhone 7
Konular
8
Mi 8 de alinir ama eylüyde çin betasi sona ericek bence Mi9 yada Mi9T Pro alın derim
Hocam bütçem maalesef 2800 en fazla. Mi9 almak isterdim ama bütçe yetmez. Benim için güncelleme çok önemli değil. Sadece kasmasın ve 2 yıl götürsün yeter. Bu beni fazlasıyla mutlu eder.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
hocam 2018'de ilk telefonundan itibaren iphone kullanan arkadaşımı iphone 7'den Mi 8'e geçirdim çok memnun sizinde memnun kalacağınızı düşünüyorum şüpheniz olmasın

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Hocam bütçem maalesef 2800 en fazla. Mi9 almak isterdim ama bütçe yetmez. Benim için güncelleme çok önemli değil. Sadece kasmasın ve 2 yıl götürsün yeter. Bu beni fazlasıyla mutlu eder.
2 yıl alıcağını sanmıyorum en fazla 1 yil daha stabil alır sonra desteği kesilir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam stabil olmasını istediği için çin beta ile işi olmaz diye düşünüyorum
Belki merak edip yükler diye hocam betalarda stabil oluyor ama pil süresi az maalesef

md.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Diler
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
4
Mi Note 10 Lite düşünebilir bütçesini biraz aşıyor ama letgo sahibinden de felan bulabilir bütçesine göre

FK9N6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
iPhone 7
Konular
8
2 yıl alıcağını sanmıyorum en fazla 1 yil daha stabil alır sonra desteği kesilir

Belki merak edip yükler diye hocam betalarda stabil oluyor ama pil süresi az maalesef
Hocam güncelleme almasada olur. Stabil olsun yeter. Benim iPhone 7 iOS 10’dayken inanılmaz stabildi. iOS 11 ve sonrası tam bir facia oldu. Güncelle almasın ama oyunlarda takılıp donmasın yeter. Gerekirse alt sürüme bile düşürebilirim

hocam 2018'de ilk telefonundan itibaren iphone kullanan arkadaşımı iphone 7'den Mi 8'e geçirdim çok memnun sizinde memnun kalacağınızı düşünüyorum şüpheniz olmasın
Anladım hocam. Yani iPhone zengin adam işi. Pilini değiştirmek istesem 350 lira oldu bugünkü zamlarla birlikte. Dediğim gibi sağlam olsun, Ekranında yanıklar oluşmasın ve 2 yılın sonunda pubg’yi aynı şekilde kasmadan oynamaya devam edebileyim yeter. Şu an cod’u bile zor oynatıyor telefon.. şarjının hızlı bitmeside çabası.

Mi Note 10 Lite düşünebilir bütçesini biraz aşıyor ama letgo sahibinden de felan bulabilir bütçesine göre
Hocam onun işlemcisi mi8 den yeni olmasına rağmen daha düşük diyebiliyorum. Benim için performans önemli. Ayrıca mi8’in tasarımını beğeniyorum.

Üst Alt