Tavsiye iPhone 15 Pro vs S24 Ultra

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Hocam birşey sorucam aosp rom nedir Poco X6 pro da varmı kurabilirmiyim
Skorpi hocam daha detaylı bir şekilde öğrenmeniz için yapmanız gerekeni söylemiş söylemesine de ben size Aosp romu bir iki cümle ile izah edeyim. ( Aosp sever dostlarım belki kızacak ama yazdıklarım tamamen kişisel deneyimime dayanmaktadır)
Aosp rom Xiaomi cihazlarda emanet gibi duran, hangisini kurarsanız kurun mutlaka bir bugu olan, daha iyi ve daha stabil olanı bulmak için sürekli olarak aralarında dolaşılan; ama kesinlikle tecrübe edilmesi gereken basit, sade ve özelleştirme fakiri bir rom çeşididir.
İlgi alanım dışında olduğu için cihazınıza uygun bir Aosp rom var mıdır bilemiyorum.

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
20
Skorpi hocam daha detaylı bir şekilde öğrenmeniz için yapmanız gerekeni söylemiş söylemesine de ben size Aosp romu bir iki cümle ile izah edeyim. ( Aosp sever dostlarım belki kızacak ama yazdıklarım tamamen kişisel deneyimime dayanmaktadır)
Aosp rom Xiaomi cihazlarda emanet gibi duran, hangisini kurarsanız kurun mutlaka bir bugu olan, daha iyi ve daha stabil olanı bulmak için sürekli olarak aralarında dolaşılan; ama kesinlikle tecrübe edilmesi gereken basit, sade ve özelleştirme fakiri bir rom çeşididir.
İlgi alanım dışında olduğu için cihazınıza uygun bir Aosp rom var mıdır bilemiyorum.
Peki elite romlar iyimi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Aosp rom Xiaomi cihazlarda emanet gibi duran, hangisini kurarsanız kurun mutlaka bir bugu olan, daha iyi ve daha stabil olanı bulmak için sürekli olarak aralarında dolaşılan; basit, sade ve özelleştirme fakiri tatsız tutsuz bir rom çeşididir.
Değerli hocam, Siz zamanında tavsiyem üzerine Mi6 da bir kaç AOSP rom denemiştiniz ve tabiki haklı olarak, bir Miui sever olarak, oldukça sade ve işlevsiz bulmuştunuz. Ancak güncelleme desteği biten cihazlar için, ki o cihazlar bir de zamanın çok popüler olan cihazlar ise, bir çok geliştirici harika AOSP romlar çıkarmaktadır. Bir zamanlar mesela RR rom vardı, şimdilerde ise başta LineageOS olmak üzere, Crdroid, Pixel Experience, Evolution X vs gibi. Ben sahsen bir zamanlar Crdroid ve Ancient kullanmıştım

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Peki elite romlar iyimi
Bilmiyorum, hiç kullanmadım. MIUI bazlı bir rom olması lazım. Ve bütün özelliklerinden istifade edebilmek için zannediyorum ücretli sürümünü kurmak gerekiyor.
Şu an nickini hatırlamıyorum ama forumda sürekli bu romu tavsiye ederek reklamını yapan bir üye vardı. Konuyu görürse belki o size daha ayrıntılı bilgi verebilir.

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
20
Bu Poco X6 Proya destek veren aosp rom yok galiba

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Bu Poco X6 Proya destek veren aosp rom yok galiba
MTK işlemcili cihazlara pek rom desteği verilmiyor hocam. Yine de X6 Pro f/p cihaz olduğu ve Hintliler tarafından Poco markası sevildiği için zaman içinde gelecektir yüksek ihtimalle ama çok da beklentiye girmeyin derim.

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
20
MTK işlemcili cihazlara pek rom desteği verilmiyor hocam. Yine de X6 Pro f/p cihaz olduğu ve Hintliler tarafından Poco markası sevildiği için zaman içinde gelecektir yüksek ihtimalle ama çok da beklentiye girmeyin derim.
Bu MTK kini ne o sıkıntılı bu sıkıntılı. Ne var bu MTK de anlamadım

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
İyi bir fiyat farkı bulursanız s23U daha iyi bir seçim olabilir. Yabancı forumlardaki bir çok kullanıcıdan edindiğim fikre göre s23U ile s24u arasında zaruri hiç fark yok. Ancak cihazın yapısı, ekranı istisna.

İphone için Pro yerine Pro Max sormuş olsaydınız kesinlikle Pro Max derdim. Fotoğraf video anlamında da s24U dan çok çok daha iyi sonuçlar veriyor.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Mi 10 T artık güncelleme almıyor olabilir, bulun uygun bir AOSP rom ve gerekirse de bataryayı değiştirin, rom sıkıntılı mı, başka bir rom... Devir ekonomi devri, bu şekilde rahat 2 sene daha kullanırsınız. Ama illaki 30k param var ve yeni bir cihaz alacağım diyorsanız, bir şey diyemem tabiki, cihazlar konusunda oldukça bilgili ve tecrübeli olduğunuzu biliyorum, o nedenle cihaz önerisinde bulunmayacağım

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Çok haklısınız, ekonomi devrinde bu parayı vermek cidden beni de tabii ki zorlayacak bir durum. Ayrıca sizin bilginiz ve tecrübeniz yanında bizimkisi hiç sayılır sayın hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İyi bir fiyat farkı bulursanız s23U daha iyi bir seçim olabilir. Yabancı forumlardaki bir çok kullanıcıdan edindiğim fikre göre s23U ile s24u arasında zaruri hiç fark yok. Ancak cihazın yapısı, ekranı istisna.

İphone için Pro yerine Pro Max sormuş olsaydınız kesinlikle Pro Max derdim. Fotoğraf video anlamında da s24U dan çok çok daha iyi sonuçlar veriyor.
Geçen ay ablama almıştık 15 hocam, cidden güzel çekimlere sahip yazılımıyla.

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
20
Çok haklısınız, ekonomi devrinde bu parayı vermek cidden beni de tabii ki zorlayacak bir durum. Ayrıca sizin bilginiz ve tecrübeniz yanında bizimkisi hiç sayılır sayın hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Geçen ay ablama almıştık 15 hocam, cidden güzel çekimlere sahip yazılımıyla.
alın bence s24 ultra hocam çok seviyorsanız

Üst Alt