Tavsiye iPhone 15 Pro vs S24 Ultra

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Al pro max i bak keyfine dua edersin....Anladığım kadarıyla stabilite yani sağlıklı yazılım taraftarısın..Bu işin uzmanı apple .Kamera olarak dxomarka bak yine ıphone önde..öyle 50 mp 100 mp kamera koyarakta değil 12 mp kamera ile öndeler...hele hele tüm android telefonlar arka kameraya yüklenip ön kamerayı boşlarken apple ın tüm telefonları nerdeyse ön kameradada zirveye oynuyor çünkü aynı donanımı ve yazılımı ön tarafada koyuyor paradan kaçmıyor...Zaten yazılım stabilite güvenlik açısından üzerine su dökemiyor hiçbir firma..Ben şuan android kullanıyorum çünkü apk kurma ,özgürlük filan biraz değişiklik olsun dedim..Maddi durumum düzelir düzelmez hemen apple e geçeceğim.İnan yüklediğin uygulamaların tasarımından , uygulamaların daha sağlıklı hatasız çalışmasından dolayı bile iyiki apple almışım diyeceksin..Yahu android ile en kral fotoyu videoyu çek ne yapıcan o fotoyu videoyu illaki instaya atıcan demi...atınca ne oluyor çamur...apple ise paraya kıyıp sosyal medya üreticileri ile anlaşma yapıyor benim telefonlarıma özel olarak medya kalitesi düşmeyecek diye...kullanıcısını her türlü düşünen malsef başka firma yok..2.el durumumdaki fiyat olayına değinmiyorum bile..Tr de para ile ıphone alınmaz ama yurt dışından irandan ıraktan çinden gürcülerden yarı fiyatına alıyorsan alınır...8 ay da paşalar gibi çif sim olarak kullanılır 4 ay bir şekil idare edilir her türlü
Kısmen bunlardan dolayı hocam. Rom, root işleriyle ilgi, zevkten çok son zamanlarda zorunluluktan düştük ama bahsettiğiniz özgürlük olayı da çok zor gelecek iOS üzerinde.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet Samsung rom root konusunda sıkıntılı bir marka, Xiaomi gibi 2 tıkla root rom atılmıyor maalesef. Fakat yinede yapılamaz mı? Yapılır.
H.kadioglu hocam ile de iyice akraba oluruz artık :D Bir de yazılım güncellemesi olayı da sıkıntı, her güncellemeyi yükleyemeyip, güncelleme sonrası IMEI fiyatları da değişiyor.

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
20
Kısmen bunlardan dolayı hocam. Rom, root işleriyle ilgi, zevkten çok son zamanlarda zorunluluktan düştük ama bahsettiğiniz özgürlük olayı da çok zor gelecek iOS üzerinde.

H.kadioglu hocam ile de iyice akraba oluruz artık :D Bir de yazılım güncellemesi olayı da sıkıntı, her güncellemeyi yükleyemeyip, güncelleme sonrası IMEI fiyatları da değişiyor.
Samsung'un kayıtı server üzerinden diye biliyorum pahalı fakat çok dayanıklı ve dirençden kat ve kat daha iyi diye biliyorum

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Instagram daha kaliteli foto video yükleme yalan bence. Aero insta gibi şeylerle bypass ediliyor zaten
Yalan değil de en azından 3.parti uygulamalar ile uğraşmıyorlar hocam. En kral android de olsa video yüklemesinde özellikle hiç yarışamıyor maalesef.

Samsung'un kayıtı server üzerinden diye biliyorum pahalı fakat çok dayanıklı ve dirençden kat ve kat daha iyi diye biliyorum
Knox hizmetleri kapanıyor hocam ve format atana kadar güncelleme hangisi alırsa kar sayıyorsun. Format sonrası IMEI zaten uçuyor ve 230$ ücret istiyorlar ultra model için.

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
20
Yalan değil de en azından 3.parti uygulamalar ile uğraşmıyorlar hocam. En kral android de olsa video yüklemesinde özellikle hiç yarışamıyor maalesef.

Knox hizmetleri kapanıyor hocam ve format atana kadar güncelleme hangisi alırsa kar sayıyorsun. Format sonrası IMEI zaten uçuyor ve 230$ ücret istiyorlar ultra model için.
Atmayın ozaman zaten 8 ay kullansanız yılbaşında yenileniyor bi 8 ay daha kullanırsınız beklemeden

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Bu iki cihaz arasından kullanım açısından BENCE S24U alınır.

S24U'da şu an server kayıt var mı bilmiyorum ama yd iPhone düşünmezdim şahsen ben. Ya ikinci bir yurtiçi iPhone taşımanız lazım ya iki aynı seri iPhone'u kayıt yapmanız lazım ya da yılın son 4 ayını başka cihazla geçirmeniz lazım. S23U'daki gibi server kayıt olursa ne format, ne güncelleme hiçbir sorun yaşamazsınız IMEI konusunda S24U'da.

Ha bana genel olarak durumunuzu soracak olursanız 10T'yi kullanmaya devam edin derim ancak rom seçimlerinizi MIUI yerine AOSP romlarından yana kullanın derim. En güncelini kurmayın, A11 veya A13 AOSP romlarda iyi olanlar vardır illaki. En azından 1 sene daha kullanırsanız gelecek sene daha iyi bir cihaza geçebilirsiniz.

Yeni cihaz almaya kararlıysanız da alternatif olarak Xiaomi 14 Ultra'yı düşünebilirsiniz. Direnç kayıt yapılıyormuş.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Yurtdışı telefon kullanma devri artık bitti. Eskiden yurtdışından ucuz telefon getirtir 3-5 bine kayıt yaptırıp kullanırdık ama o dönem sona erdi. Yazılım yoluyla IMEI atılamadığı için direnç kaydı yaptırmak ta pek akıl kârı değil. Server kaydı yapılan Samsung' lar da problemli. İşlem hem çok pahalı, hem güncelleme yapılırken sıkıntı yaşanabiliyor hem de format yapınca IMEI uçması durumu var. iPhone olayına girmiyorum zira her baba yiğidin kullanabileceği bir cihaz değil.
Her sene 4+4 kullanmak yurtdışında ikamet edenler için belki uygun olabilir ama Türkiye'de yaşayan biri için ne kadar mantıklı?
Ve bu yüzden yurtiçi kayıtlı bir telefon almak daha doğru tercih olur diye düşünüyorum. Şu an revaçta olan bir cihaz var ; Honor magic 6 pro. Kamera, ekran, batarya, selfie... Velhasıl kelam her özelliğiyle Dünya'nın bir numaralı telefonu. Fiyatı da Türkiye şartlarında makul sayılır. Dxomark ta ancak 14. olan Xiaomi 14 ultra 75 binden satılırken Honor magic 6 pro akıllı saat hediyesi ve telefon iadesi ile 45 bin civarına alınabiliyor.
Rom root olayını bilmem ama bence düşünülmesi gereken bir cihaz.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81

S24U'da şu an server kayıt var mı bilmiyorum ama yd iPhone düşünmezdim şahsen ben. Ya ikinci bir yurtiçi iPhone taşımanız lazım ya iki aynı seri iPhone'u kayıt yapmanız lazım ya da yılın son 4 ayını başka cihazla geçirmeniz lazım. S23U'daki gibi server kayıt olursa ne format, ne güncelleme hiçbir sorun yaşamazsınız IMEI konusunda S24U'da.

Ha bana genel olarak durumunuzu soracak olursanız 10T'yi kullanmaya devam edin derim ancak rom seçimlerinizi MIUI yerine AOSP romlarından yana kullanın derim. En güncelini kurmayın, A11 veya A13 AOSP romlarda iyi olanlar vardır illaki. En azından 1 sene daha kullanırsanız gelecek sene daha iyi bir cihaza geçebilirsiniz.

Yeni cihaz almaya kararlıysanız da alternatif olarak Xiaomi 14 Ultra'yı düşünebilirsiniz. Direnç kayıt yapılıyormuş.
AOSP romlara göze atayım bir de hocam haklısınız, ne kadar uzun gitse kar bu devirde. Bütçe olarak 30 seviyesine çıksam da bir telefon için 30k verebilecek bir düşünce rahatlığı halen yok içimde.

Yurtdışı telefon kullanma devri artık bitti. Eskiden yurtdışından ucuz telefon getirtir 3-5 bine kayıt yaptırıp kullanırdık ama o dönem sona erdi. Yazılım yoluyla IMEI atılamadığı için direnç kaydı yaptırmak ta pek akıl kârı değil. Server kaydı yapılan Samsung' lar da problemli. İşlem hem çok pahalı, hem güncelleme yapılırken sıkıntı yaşanabiliyor hem de format yapınca IMEI uçması durumu var. iPhone olayına girmiyorum zira her baba yiğidin kullanabileceği bir cihaz değil.
Her sene 4+4 kullanmak yurtdışında ikamet edenler için belki uygun olabilir ama Türkiye'de yaşayan biri için ne kadar mantıklı?
Ve bu yüzden yurtiçi kayıtlı bir telefon almak daha doğru tercih olur diye düşünüyorum. Şu an revaçta olan bir cihaz var ; Honor magic 6 pro. Kamera, ekran, batarya, selfie... Velhasıl kelam her özelliğiyle Dünya'nın bir numaralı telefonu. Fiyatı da Türkiye şartlarında makul sayılır. Dxomark ta ancak 14. olan Xiaomi 14 ultra 75 binden satılırken Honor magic 6 pro akıllı saat hediyesi ve telefon iadesi ile 45 bin civarına alınabiliyor.
Rom root olayını bilmem ama bence düşünülmesi gereken bir cihaz.
Magic 6 Pro bütçemi fazla aşıyor diyebilirim hocam, daha yeni saat aldığım için bir de ihtiyacım da yok.

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
20

Hocam birşey sorucam aosp rom nedir Poco X6 pro da varmı kurabilirmiyim

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
AOSP romlara göze atayım bir de hocam haklısınız, ne kadar uzun gitse kar bu devirde. Bütçe olarak 30 seviyesine çıksam da bir telefon için 30k verebilecek bir düşünce rahatlığı halen yok içimde.

Magic 6 Pro bütçemi fazla aşıyor diyebilirim hocam, daha yeni saat aldığım için bir de ihtiyacım da yok.
Mi 10 T artık güncelleme almıyor olabilir, bulun uygun bir AOSP rom ve gerekirse de bataryayı değiştirin, rom sıkıntılı mı, başka bir rom... Devir ekonomi devri, bu şekilde rahat 2 sene daha kullanırsınız. Ama illaki 30k param var ve yeni bir cihaz alacağım diyorsanız, bir şey diyemem tabiki, cihazlar konusunda oldukça bilgili ve tecrübeli olduğunuzu biliyorum, o nedenle cihaz önerisinde bulunmayacağım

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam birşey sorucam aosp rom nedir Poco X6 pro da varmı kurabilirmiyim
Forumun sağ üst köşesinde arama butonu var, oraya AOSP rom yazın ve çıkanları yarım saat civarında okursanız, konu hakkında oldukça aydınlanmış olacaksınız

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Üst Alt