Sohbet İnternet Sağlayıcı Seçimi

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Turknet kesinlikle canlı biri ile konuşma düşünceni unutabilirsin. 80tl dediği rakam üzerine birde 90tl aktivasyon parası ister bununda 3 taksite böler. Kuzenimin turknet ile kötü bir başlangıcı oldu. Bağlantı yapmaya gelen turknet ekibi binanın otomatik kapı ve zil kablolarını bağlantılarını karıştırıp üzerine internet bağlantısını sağlıklı yapmayıp üzerine cebimizden onların yaptığı hataya rağmen 150tl elektrikçi çağırıp yaptırmışlardı. Hiç bir şekilde sorumluluk almayıp attığımız destek isteme maillerine de cevap vermediler sadece bağlantınız koptuğunda geri dönüş yapıyorlar. Merkezi yerde oturmamıza rağmen 2 3 günde bir kopma yaşanıyor kontrol ettik modemi aç kapa diye mesaj atıyorlar modemi gittik sıfır aldık yine aynı ankastreden daire içine gelen yeri komple kontrol ettirip yeni hat çektirdik bağlantı yine kötü. 3. Taksit ödemesi bittiğinde taahhüt gerektirmeyen başka bir internet hizmeti veren firmaya geçeceğiz. Attığımız destek maiillerine verdikleri cevapları isterseniz özelden paylaşabilirim ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Çözüm odaklı ve kısa sürede dönüş yapabilen ve ezberlemiş gibi sürekli aynı cevabı yazmayan en azından canlı biri ile derdimizi tam olarak anlatıp dinleyebilecek birini arıyorsanız başka firmaların alternatiflerini düşünmelisiniz diye düşünüyorum en azından bizim düşüncemiz olumsuz yönde maalesef.
Konuyu açan arkadaş hali hazırda Türk Telekom kullandığını belirtmiş yani kablo bağla sök tak gibi bir olay gerçekleşmeyecek, aktivasyon ücreti de alınmayacak.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Telekom ile şimdiye kadar ciddi sorunlar (kopma, hız düşüklüğü, ping yüksekliği) yaşamadıysanız, geçeceğiniz servis sağlayıcı ile de yaşamazsınız, çünkü alt yapı telekomun, hız ve fiyat olarak en uygun şirkete geçebilirsiniz.

zran

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zoran
Cihazım
MIUI+Android
Konular
0
Konuyu açan arkadaş hali hazırda Türk Telekom kullandığını belirtmiş yani kablo bağla sök tak gibi bir olay gerçekleşmeyecek, aktivasyon ücreti de alınmayacak.
Konuyu açan arkadaşın Türk Telekom kullandığını mesajından anlıyorum ve devam edersem türk telekom firmasına bana bu fiyatı sundular demiş ve
Tecrübesi olan var mı diye de yazmış.
Ama alternatif olarak Turknet firması var bu firma nasıldır diye de sormuş. Kararını verip niyetlenirse Turkneti seçtiğinde gerçekleşecek bir sök tak olayı var, aktivasyon ücreti de alınacak.

Ofsayt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Redmi 7a
Konular
1
İki yıldan fazladır turknet kullanıyorum, canlı destek olmamasının eksiğini yaşamadım, play uygulamasınından şehir dışı nakil işlemini yaptım ertesi güne arıyorlar, ayrıca Twitter'a canlı desteği var anında dönüyorlar.

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29
Eğer altyapınızda sıkıntı yoksa tercih edilebilir. Ne var ki diğer bütün İnternet sağlayıcıları gibi Türk Telekom altyapısını kullanıyor ve herhangi bir arıza olması durumunda firma ile iletişim kurma ve arızanın giderilmesi konusunda ciddi problemler yaşayabilirsiniz.

Efsaneden Tapatalk vasıtasıyla gönderildi
Türk Telekom da hiç arıza yaşamadım, teşekkür ederim hocam angel~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Turknet kesinlikle canlı biri ile konuşma düşünceni unutabilirsin. 80tl dediği rakam üzerine birde 90tl aktivasyon parası ister bununda 3 taksite böler. Kuzenimin turknet ile kötü bir başlangıcı oldu. Bağlantı yapmaya gelen turknet ekibi binanın otomatik kapı ve zil kablolarını bağlantılarını karıştırıp üzerine internet bağlantısını sağlıklı yapmayıp üzerine cebimizden onların yaptığı hataya rağmen 150tl elektrikçi çağırıp yaptırmışlardı. Hiç bir şekilde sorumluluk almayıp attığımız destek isteme maillerine de cevap vermediler sadece bağlantınız koptuğunda geri dönüş yapıyorlar. Merkezi yerde oturmamıza rağmen 2 3 günde bir kopma yaşanıyor kontrol ettik modemi aç kapa diye mesaj atıyorlar modemi gittik sıfır aldık yine aynı ankastreden daire içine gelen yeri komple kontrol ettirip yeni hat çektirdik bağlantı yine kötü. 3. Taksit ödemesi bittiğinde taahhüt gerektirmeyen başka bir internet hizmeti veren firmaya geçeceğiz. Attığımız destek maiillerine verdikleri cevapları isterseniz özelden paylaşabilirim ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Çözüm odaklı ve kısa sürede dönüş yapabilen ve ezberlemiş gibi sürekli aynı cevabı yazmayan en azından canlı biri ile derdimizi tam olarak anlatıp dinleyebilecek birini arıyorsanız başka firmaların alternatiflerini düşünmelisiniz diye düşünüyorum en azından bizim düşüncemiz olumsuz yönde maalesef.
Geçmiş olsun kötü bir tecrübe olmuş. Aktivasyon ücreti alınacak mı diye de sorayım aradığım zaman.

Türk Telekom kullanıyorduk. Malum zam çılgınlığından sonra bizde türknet e geçtik. 35 mbps sınırsız ve en iyi yanı da taahhüt istemiyor oluşları. 2 aydır kullanıyoruz herhangi bir sorun yaşamadık.
Sağolun kararımı verdim sanırım, taahhüt olmadığı için sorun olursa değişiklik yaparız artık.

Türknet +1
Kullanıyorum ve tavsiye ederim hocam.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim hocam.

zran

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zoran
Cihazım
MIUI+Android
Konular
0
Merhaba hocam. Uzun yıllardır evde internet kullanıcısı olarak denemediğim sağlayıcı kalmadı diyebilirim.
ilk önceleri telekom varken (diğer sağlayıcılar yokken) mecbur kullanıyordum. Sonra diğer sağlayıcılar geldiler ancak onlarda da taahhüt vardı. Doping ADSL den tutunda hemen hemen hepsini bir sene taahhüt vererek kullanmışımdır. Son dönemde Türk net kullandım. Ancak onda da son zamanlarda yaşanan abuk kopma durumları ve kimseye ulaşamama durumundan dolayı vazgeçtim. Şu anda durumları nedir bilmiyorum ama hala müşteri hizmetleri namına ulaşabileceğiniz bir telefonları yok. Bir sıkıntı olduğunda sadece online destek açabiliyorsunuz. Şu anda ben Millenicom kullanıyorum. Bu servis sağlayıcıya da kendim abone oldum. Herhangi bir taahhüt yok. En güzel yönü de bu zaten. İstediğiniz zaman iptal edebiliyorsunuz. Benim oturduğum yerde alabileceğim maksimum hız 35mbit download. Zaten paketlerde de bu var. isteyene eğer altyapı destekliyorsa 100mbit hızda verebiliyorlar. Ayrıca Türknet de aynı şartları sağlayabiliyor. Yinede dediğim gibi ben müşteri hizmetleri ve ulaşılabilirlik açısından millenicom u tercih ettim. Sonuçta tüm sağlayıcılar Türk Telekom altyapısını kullanıyorlar. Uydunet heryerde yok olsa aslında en güzeli o. Yıllar yıllar önce döşenen alt yapı ile hala mükemmel internet bağlantısı sunabiliyorlar. Tabiki fiyatlar göreceli. Diğer Superonline ve Türkcell gibi kendi altyapısını yani gerçek fiberi döşeyebilen servis sağlayıcılar ise maalesef mahallelere falan yapmıyor bu hizmeti. FTTH yani Fiber to the home (eve kadar fiber) bağlantısını sitelere yada büyük iş yerleri gibi plazaların olduğu yerlere veriyorlar.
Eğer millenicom abonesi olmak isterseniz, benim size vereceğim kod ile beraber hem siz hemde ben bir ay ücretsiz kullanım sağlayabiliriz.
İndirim kodunu kullanmak için sitedeki numarayı aramayın. Siteden beni arayın diyerek numaranızı bırakın. Yetkili ve bilgili bir arkadaş sizi arayacaktır ona kodunuz olduğunu söyleyin. Eğer siz ararsanız home office çalışanlara bağlanıyor ve pek bişey bilmedikleri için kampayadan faydalandırmada sıkıntı yaşatıyorlar.

Eğer ilgilenirseniz kampanya kodum şu.
FC4FC293

08503330333 numarasını da arayabilirsiniz. altyapı sorgusu yapabilirsiniz.
Turknet harici hizmet sağlayıcılarına bakan birileri olarak milenicom tecrübelerini paylaşmanı sabırsızlıkla bekleyeceğiz ve tarife ücreti dışında başka bir ücret talep ediyorlar mı turknet gibi. Bu arada netspeed isminide sık sık duyar oldum. Kaliteli internet hizmeti veren taahhütsüz firmaların daha da yaygınlaşır umarım.

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Yaklaşık bir senedir millenicom kullanıyoruz. 24 mbps sınırsız 80 TL. Ufak tefek problemler dışında bir sorun yaşamadık. WhatsApp'tan da 12 saat hizmet veren yardim hatları var. Yani müşteri hizmetlerine hemen ulaşabiliyorsunuz.

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
türknet tercihin olsun

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Ayrıca Türk Telekom veya başka bir hatta abone iken millenicoma tasirsaniz hat bağlama ücreti dahil hiçbir ücret ödemiyorsunuz

zran

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zoran
Cihazım
MIUI+Android
Konular
0
Üst Alt