Sohbet İnternet altyapısı

Glorious

Teknoloji Delisi, Supporter
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Poco X4 Pro 5G
Konular
28
Arkadaşlar bişey sormak istiyorum. Şuanda türk telekom ev interneti kullanmaktayım bana verdikleri maksimum hız 10 mbps. Oturduğum binanın altında dükkan vb bir yer var alt yapı sorgulaması yaptığımda 55 mbps internet hızı veriyor hemen üstü benim oturduğum ev neden böyle farklılık var acaba bilgisi olan var mı ?
Hocam bu genelde bölgedeki port serbestliği ile alakalı. Yüksek hızlı boş port yok ise alabileceğiniz yüksek hız bulunmuyor standart ADSL ağı için verilen en yüksek hızlara çıkabilirsiniz. Servis sağlayıcı ile port konusunda görüşme yapmanızı öneririm.

emcbobo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kadir
Cihazım
mi9 se
Konular
21
İnternet kablosu dışarıdaki direk'ten mi geliyor yoksa bina içindeki ankastre kutusundan mı?
Hat zayıflamanız var, SNR değeri de çok düşük. Kabloda ek var ise kesip yeniden bağlamayı deneyebilirsiniz. Hattınıza 9 Mbps tanımlı, 6-7 Mbps alıyor olabilmeniz lazım.
Hocam bina girişinde bi kutu var ordan geliyor herhalde port ankastre vs nasıl oluyor fazla anlamıyorum. Bugün btk ya şikayetçi oldum hemen aradılar ttnetten altyapı çalışması başlatıyoruz diye inşallah bir sonuç çıkar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bu genelde bölgedeki port serbestliği ile alakalı. Yüksek hızlı boş port yok ise alabileceğiniz yüksek hız bulunmuyor standart ADSL ağı için verilen en yüksek hızlara çıkabilirsiniz. Servis sağlayıcı ile port konusunda görüşme yapmanızı öneririm.
görüşne yaptım altyapı çalışması başlatıcaz dedi bakalım düzelir inşallah.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam siz adsl hizmeti alıyorsunuz araştırın vdsl abonesi olmak istiyorum deyin vdsl modem alın ikinci el sonra o 55hızı alırsınız göreceksiniz farkı bir yol gösteren olmadı üç yıl süründük sonra bir türk telekom çalışanı tavsiye etti aynı sizin gibi on alıyordum hatta daha az bazen şimdi aynı kablo aynı yer 35 netspeed 76tl ye alıyorum
Hocam vdsl yok diye biliyorum o yüzden adsl bağlamışlardı. Tekrardan görüşeceğim vdsl varsa tarife değişikliği yaparım.

Üst Alt