Sohbet İnternet altyapısı

emcbobo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kadir
Cihazım
mi9 se
Konular
21
Arkadaşlar bişey sormak istiyorum. Şuanda türk telekom ev interneti kullanmaktayım bana verdikleri maksimum hız 10 mbps. Oturduğum binanın altında dükkan vb bir yer var alt yapı sorgulaması yaptığımda 55 mbps internet hızı veriyor hemen üstü benim oturduğum ev neden böyle farklılık var acaba bilgisi olan var mı ?

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Bu durumda müşteri hizmetlerinden bilgi almanız daha sağlıklı olur. Sizin sorguladığınız sistemle onların sistemi çok farklı.

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Arkadaşlar bişey sormak istiyorum. Şuanda türk telekom ev interneti kullanmaktayım bana verdikleri maksimum hız 10 mbps. Oturduğum binanın altında dükkan vb bir yer var alt yapı sorgulaması yaptığımda 55 mbps internet hızı veriyor hemen üstü benim oturduğum ev neden böyle farklılık var acaba bilgisi olan var mı ?
Hocam kendiniz alt yapı sorgulaması yaptınız mı kendi adresinizden bakarak?

emcbobo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kadir
Cihazım
mi9 se
Konular
21
Hocam kendiniz alt yapı sorgulaması yaptınız mı kendi adresinizden bakarak?
Kendi adresimde sorgulama yapınca 10 mbps görünüyor ttnet de bana en fazla 10 mbps alabilirsiniz demişti fakat binadaki evlerin hızları farklı çıkıyor mesela üst kat 8 mbsp alt kattaki dükkanda 55 mbsp çıkıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu durumda müşteri hizmetlerinden bilgi almanız daha sağlıklı olur. Sizin sorguladığınız sistemle onların sistemi çok farklı.
Arayıp soracağım ama net bir bilgi sahibi olduklarını sanmıyorum 10 mbps destekliyor dedikleri internet 5 mbps zor görüyor

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Hocam dükkanların çoğuna bu hızlar böyle veriliyor aslında altyapınız var fakat, aktif edilmiyor. Mesela bende 1 ay öncesine kadar altyapımız olduğunu bilmiyordum gelip ne bir kazı ne bir başka bir şey olmadı geldiler kutuda bir kaç işlem yaptılar 2 gün internete bağlanamadık daha sonra hız testi yapayım ve alt yapı sorgulama yapayım dedim bide ne göreyim hız testinde 4 ten yukarı göremediğim download 15 görüyor altyapı sorgulamasına bir baktım 83 mbsp gözüküyor altyapım... Şaşırdım 83mbps görünce dona kaldım. Sizin de muhtemelen altyapınız var fakat, aktif edilmemiş ya da aktif edildiyse bile sizden alınıp dükkanlara dağıtılmıştır :(

emcbobo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kadir
Cihazım
mi9 se
Konular
21
Hocam dükkanların çoğuna bu hızlar böyle veriliyor aslında altyapınız var fakat, aktif edilmiyor. Mesela bende 1 ay öncesine kadar altyapımız olduğunu bilmiyordum gelip ne bir kazı ne bir başka bir şey olmadı geldiler kutuda bir kaç işlem yaptılar 2 gün internete bağlanamadık daha sonra hız testi yapayım ve alt yapı sorgulama yapayım dedim bide ne göreyim hız testinde 4 ten yukarı göremediğim download 15 görüyor altyapı sorgulamasına bir baktım 83 mbsp gözüküyor altyapım... Şaşırdım 83mbps görünce dona kaldım. Sizin de muhtemelen altyapınız var fakat, aktif edilmemiş ya da aktif edildiyse bile sizden alınıp dükkanlara dağıtılmıştır :(
Maalesef hocam büyük ihtimalle dediğiniz gibi oluyor cadde üstü bina ve metroya 300 metre mesafedeyim sanmıyorum ki 10 mbps internet alt yapım var

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Arayıp soracağım ama net bir bilgi sahibi olduklarını sanmıyorum 10 mbps destekliyor dedikleri internet 5 mbps zor görüyor

Bunun sebebi bina ici tesisatinin sagligi, port sagligi ya da santrale olan uzakliginizdir. Musteri hizmetleri size kesin bilgiyi aktarabilir, net bilgi sahibidirler elbette, ezbere konusmak diye bir sey yok.
Modem ayarlariniza girin xDSL degerlerinizi paylasin su anki hattinizi inceleyeyim.

Klcgl19

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi note 7
Konular
9
Maalesef hocam büyük ihtimalle dediğiniz gibi oluyor cadde üstü bina ve metroya 300 metre mesafedeyim sanmıyorum ki 10 mbps internet alt yapım var
şu devirde 10mb internet vermek kadar saçma bişey yok vede o internete dünyalar kadar para alıyolar diyecek bişey bulamıyorum

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
şu devirde 10mb internet vermek kadar saçma bişey yok vede o internete dünyalar kadar para alıyolar diyecek bişey bulamıyorum

Gönül ister ki 10-20 Gbps hat çektirelim eve. :D
İş adamı çektirebilir ancak o da TurkTelekom'dan metro ethernet hizmeti alarak. :D

Üst Alt