İpucu IMEI ve EFS nedir ve neden yedeği alınmalıdır?

• Konbuyu başlatan Skorpi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 146
  • Görüntüleme 49K

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam oncelikle emeğinize sağlık.

Efs Restore hakkinda bir soru sormak istiyorum, Efs Backup i hangi Twrp sürümü ile yaptiysak, restore yi de o sürümle yapmamiz gerektiğini duydum sorunsuz geri yükleme yapilabilmesi icin ama? Doğrulugu yanlisligi nedir acaba bu isin?
Teşekkür ederim, evet doğru, aynı TWRP ile yapılmalı

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam oncelikle emeğinize sağlık.

Efs Restore hakkinda bir soru sormak istiyorum, Efs Backup i hangi Twrp sürümü ile yaptiysak, restore yi de o sürümle yapmamiz gerektiğini duydum sorunsuz geri yükleme yapilabilmesi icin ama? Doğrulugu yanlisligi nedir acaba bu isin?
Son yıllarda pek yapmadım ama Galaxy S kullanırken hemen her rom değişiminde EFS uçardı. Hepsini de aynı TWRP ile geri döndüğümü hiç sanmıyorum. Sistemi hep güncel tutardım. TWRP de mutlaka güncellenmiştir.
Tabi bunların 4-5 sene önce olduğunu tekrar hatırlatayım.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

WriteMortagel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi Max
Meslek
Garson
Konular
6
Skorpi Hocam Vallahi Helal Olsun Tek KRAL sın

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Son yıllarda pek yapmadım ama Galaxy S kullanırken hemen her rom değişiminde EFS uçardı. Hepsini de aynı TWRP ile geri döndüğümü hiç sanmıyorum. Sistemi hep güncel tutardım. TWRP de mutlaka güncellenmiştir.
Tabi bunların 4-5 sene önce olduğunu tekrar hatırlatayım.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
Hocam çok haklısınız, Samsung apayrı bir konu, ancak benim bildiğim kadarı ile mesela marshmallow backupınızı, Nougat versiyonuna restore etmeye çalıştığınızda, cihazınız soft brick oluyor

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Skorpi Hocam Vallahi Helal Olsun Tek KRAL sın
Teşekkür ederim, O sizin güzelliğiniz, ancak emin olun, diğer tüm yönetici arkadaşlarımın hepsi benden çok daha bilgili ve tecrübeli ve asıl Kral olan onlar.

WriteMortagel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi Max
Meslek
Garson
Konular
6
Teşekkür ederim, O sizin güzelliğiniz, ancak emin olun, diğer tüm yönetici arkadaşlarımın hepsi benden çok daha bilgili ve tecrübeli ve asıl Kral olan onlar.
bırakın hocam diğer yöneticileri fazla konularda göremiyoruz ama siz hem forum hem yardım hem bilgi açık ve net

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
bırakın hocam diğer yöneticileri fazla konularda göremiyoruz ama siz hem forum hem yardım hem bilgi açık ve net
Diğer arkadaşlar işlerinin çok yoğun olması nedeniye fazla vakit ayıramadıkları oluyor sadece

• Beğen
Tepkiler: VSM

WriteMortagel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi Max
Meslek
Garson
Konular
6
Diğer arkadaşlar işlerinin çok yoğun olması nedeniye fazla vakit ayıramadıkları oluyor sadece
hocam seninde bir görevin var onlarında benimde forumum vardı forum işleri en fazla güvenlik tasarım desek en fazla 4 saat geriye kalan 20 saat ben diğer yöneticilerin çoğunu göremedim açıkcası

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
hocam seninde bir görevin var onlarında benimde forumum vardı forum işleri en fazla güvenlik tasarım desek en fazla 4 saat geriye kalan 20 saat ben diğer yöneticilerin çoğunu göremedim açıkcası
Bu konuya daha önce açıklık getirildi ama bu hitabınıza karşılık forum destek ekibi olarak cevap hakkımız doğmuştur. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki burası bir forum sitesi ve burada destek ekibinde bulunan arkadaşların kendilerine ait bir iş,aile ve sosyal yaşamları mevcut. Yani sizin bahsettiğiniz gibi 24 saatimizi forumda geçirme gibi bir zorunluluğumuz yok. Forumda her soruya cevap vermemiş olmamız ilgisiz kaldığımız anlamına da gelmiyor. Gerek açılan konularda gerekse mesaj yoluyla elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.Bizler Xiaomi çalışanı değil sadece bu markaya gönül vermiş ve bildiklerimiz ile diğer Xiaomi kullanıcılarına yardımcı olmaya çalışan gönüllüleriz.Lütfen bunları göz önünde bulundurarak hitap şeklinize dikkat etmenizi rica ediyorum.

WriteMortagel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi Max
Meslek
Garson
Konular
6
Bu konuya daha önce açıklık getirildi ama bu hitabınıza karşılık forum destek ekibi olarak cevap hakkımız doğmuştur. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki burası bir forum sitesi ve burada destek ekibinde bulunan arkadaşların kendilerine ait bir iş,aile ve sosyal yaşamları mevcut. Yani sizin bahsettiğiniz gibi 24 saatimizi forumda geçirme gibi bir zorunluluğumuz yok. Forumda her soruya cevap vermemiş olmamız ilgisiz kaldığımız anlamına da gelmiyor. Gerek açılan konularda gerekse mesaj yoluyla elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.Bizler Xiaomi çalışanı değil sadece bu markaya gönül vermiş ve bildiklerimiz ile diğer Xiaomi kullanıcılarına yardımcı olmaya çalışan gönüllüleriz.Lütfen bunları göz önünde bulundurarak hitap şeklinize dikkat etmenizi rica ediyorum.
hocam ben görevinize veya forumunuza hakret etmedim girer girmessiniz beni ilgilendirmez ben diğer yöneticilerin çoğunu yardım konularında filan göremiyorum dedim

Üst Alt