İpucu IMEI ve EFS nedir ve neden yedeği alınmalıdır?

• Konbuyu başlatan Skorpi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 146
  • Görüntüleme 49K

@realycex

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 9 SE 128/6
Konular
16
Denedim fakat değişen bir şey yok. Cihazımın bootloader kilidi kendiliğinden kapanmış durumda ve twrp sanırım dosyalarıma tam erişim sağlayamıyor dosya adlarından anladığım kadarıyla.

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Muhtemelen dosyalarınız şifrelenmiş. Format data yapmanız icap eder. Ama dosyalarınız gider bilginiz olsun
Denedim fakat değişen bir şey yok. Cihazımın bootloader kilidi kendiliğinden kapanmış durumda ve twrp sanırım dosyalarıma tam erişim sağlayamıyor dosya adlarından anladığım kadarıyla.

uynsogl

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Curtana
Konular
1
Muhtemelen dosyalarınız şifrelenmiş. Format data yapmanız icap eder. Ama dosyalarınız gider bilginiz olsun

Arkadaş bildiğim kadarıyla yurtdışı kayıtsız kullanıyordu Buse hocam bir anda kendiliğinden bl kilidi kapanmış format data çözüm olabilir ama geri bl kilidini açmak sıkıntı olacaktır sanırım. Bende bl kilidi kapandığı için riske etmek istemedim arkadaşı işlemler sırasında sıkıntı oluşabilir mi acaba diyerekten.

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Sadece twrpdeki sorununu çözmesi için söyledim hocam. Bence BL kilidi için teknik servis desteği almadan ve/veya başvuru yapmadan cihazı kurcalamayalım.
Arkadaş bildiğim kadarıyla yurtdışı kayıtsız kullanıyordu Buse hocam bir anda kendiliğinden bl kilidi kapanmış format data çözüm olabilir ama geri bl kilidini açmak sıkıntı olacaktır sanırım. Bende bl kilidi kapandığı için riske etmek istemedim arkadaşı işlemler sırasında sıkıntı oluşabilir mi acaba diyerekten.

@realycex

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 9 SE 128/6
Konular
16
2-3 ay önce imei attırdım sanırım ondan sonra bl kapandı. Şimdi ne yapmamı önerirsiniz?
Sadece twrpdeki sorununu çözmesi için söyledim hocam. Bence BL kilidi için teknik servis desteği almadan ve/veya başvuru yapmadan cihazı kurcalamayalım.
Bl kilidini açma amacıyla imei uçmasın diye yedeğini almaya geldim. İlk amacım yeniden bl kilidini açmak -Bl kilidi açılış esnasında açık kilit işaretiyle açık görünüyor fakat geliştirici seçeneklerde bl kilidi kapalı olarak görünüyor.- ve twrp üzerinden dün gelen (MIUI12.0.2) güncellemesini yapmak
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şimdi bl başvurusu yapayım mı?

Son düzenleme:

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Eski kullandığım kardeşime verdiğim note8 in imeisi düştü, bende yeni imei yazdığım note8'den efs yedeği alıp ona gönderdim, kendisi geri yükle yaptığında imeiler 0'a düştü. Sorun nedir? Bende ki yedeği ona direk atıp yollasam o cihaza yükleyemez mi ?

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
kimse görmedi mi konuyu bi bilgi alabilsem..

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Eski kullandığım kardeşime verdiğim note8 in imeisi düştü, bende yeni imei yazdığım note8'den efs yedeği alıp ona gönderdim, kendisi geri yükle yaptığında imeiler 0'a düştü. Sorun nedir? Bende ki yedeği ona direk atıp yollasam o cihaza yükleyemez mi ?
Hayır bir başka cihaza sizin EFS yedeğiniz yüklenemez.

Üst Alt