Yardım IMEI Repair ve MIUI 13 durumu

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2
Hocam tartışmaya dönüştürmemek adına yazmamıştım ancak ben de fikir beyan edeyim. Apple 1 liraya üretir 100 liraya satar, Passat sevgisi gibi haybeden bir iPhone sevdası almış başını gidiyor. iPhone evde yedek telefon olarak zor günlerde belki kullanılır diye duruyor. Gizlilik veya işlemciyi kasten yavaşlatma gibi bir çok konuda Apple ceza almış bir firmadır. Yazılımı deseniz her ne kadar linux olmasa da freebsd üzerinden inşaadır. Kullanıcıyı kendisine mahkum etmeye çalışan bir firmadır. Bluetooth bile yalnızca Apple cihazlarla çalışır. Diğer firmalar tablet üretmesin diye mahkemeye vermişti mesela, hatta type c çıkmadan evvel, kaba tabirle anlatayım, benim şarj ucum iki yönlü çalışıyor, kullanıcı dostu ama diğerleri böyle değil, diğerleri de böyle yapsın ve bana da fikrimin karşılığını ödesinler diye mahkemeye vermişti. Bu kısıtlayıcı mantık, düşük donanım, düşük maliyet ama pahalı fiyatlar Apple ürünlerini bana cazip olmanın çok uzağında hissettiriyor. Kullanmaya alışıp severek kullananlar var muhakkak ama bir yazılımcı olarak Apple a sövmeden geçirdiğim gün sayısı çok azdır.
Samsung u uzun süreler kullandım ancak birer seneden fazla idare edemedim. S3,S4,S5 sırayla almak zorunda kaldım. Şimdi evdeki robot süpürge, kamera, mutfak aletleri, oğlumun scooterı, benim, eşimin, kardeşimin, babamın telefonları Xiaomi. İlk kez bir telefonum(en not7) bozulmadan yenisini aldım(en not10pro). Bu konuda kesinlikle marka takıntım yok, keza bir çok üründe LG de çok hoşuma gider, bir çok marka hoşuma gidebilir ama günün birinde Apple'ın hoşuma gideceğini düşünmüyorum.

Yani netice olarak telefonunuzdan soğumayın, mutlaka bir çözüm bulunur.
aynı sorun bendede var kardeşim tutturdu iphone alacağım diye birde ikinci el alacaktı sadece marka takıntısı ya
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

aynı sorun bendede var kardeşim tutturdu iphone alacağım diye birde ikinci el alacaktı sadece marka takıntısı ya
sonuç mi 11t aldı giggle~~

aral44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aral güzel
Cihazım
xiaomi mi 9
Konular
6
Merhabalar iyi forumlar,

Bir sorum olacaktı. Cihaza direnç değişimi yapıp IMEI kaydettirmeyi düşünüyorum fakat bunu yapacak olan kişi bana cihaza MIUI 13 yüklendiğinde cihazın çöktüğünü, çift sim kullanılamadığını ve Vodafone hat ile çalışmadığını söyledi. Dirençli cihaz kullanıp böyle problemlerle karşılaşanınız var mı? AOSP Custom ROM ile cihazı kullanırsam yine çökme durumu olur mu? Cihazı nasıl kullanmamı önerirsiniz?

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.
valla benim de merakla beklediğim bi durum. telefonu çok kurcalıyorum fakat okul olduğundan da şu an deneyip brick olmasını göze alamıyorum deneyen olursa bilgi verirse sevinirim.

nebula72

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
MI 8 SE
Konular
13
valla benim de merakla beklediğim bi durum. telefonu çok kurcalıyorum fakat okul olduğundan da şu an deneyip brick olmasını göze alamıyorum deneyen olursa bilgi verirse sevinirim.
11t de direnç yok bildiğim kadarıyla..patch ile atılıyor güncelleme ve sıfırlamada gidiyormuş.

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377

nebula72

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
MI 8 SE
Konular
13

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
hocam efs yedeği alıp günceleme sonrası atmak atmak işe yarar mı? benim tlf 12.5.3 te 13 e geçip yeniden atmaya değermi? yoksa bu versiyonda beklemelimiyim?ne önerirsiniz?

cam
13 sürümden memnun olan kişi sayısı az, önerim, şu anki sürümden memnunsanız hiç değişmeyin.

aral44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aral güzel
Cihazım
xiaomi mi 9
Konular
6
hocam efs yedeği alıp günceleme sonrası atmak atmak işe yarar mı? benim tlf 12.5.3 te 13 e geçip yeniden atmaya değermi? yoksa bu versiyonda beklemelimiyim?ne önerirsiniz?

cam
hocam valla denerseniz beklerim benim efs yedeğim maalesef yok deneyemiyorum atılan sitede bi problem olmayacağı söyleniyor

aral44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aral güzel
Cihazım
xiaomi mi 9
Konular
6
Hala bir değişiklik yok mu?