Yardım IMEI Repair ve MIUI 13 durumu

ilica1407

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arda
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
8
Merhabalar iyi forumlar,

Bir sorum olacaktı. Cihaza direnç değişimi yapıp IMEI kaydettirmeyi düşünüyorum fakat bunu yapacak olan kişi bana cihaza MIUI 13 yüklendiğinde cihazın çöktüğünü, çift sim kullanılamadığını ve Vodafone hat ile çalışmadığını söyledi. Dirençli cihaz kullanıp böyle problemlerle karşılaşanınız var mı? AOSP Custom ROM ile cihazı kullanırsam yine çökme durumu olur mu? Cihazı nasıl kullanmamı önerirsiniz?

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Dostum Xiaomi devri kapandı artık fiyat/performans desen değil kayıt devride kapandı böyle şeylerle kendinize acı çektirmeyin telefon = yazılım demektir Apple dünyada en çok satmasının sebebide donanımı değil yazılımı. Mi 11 alıp aosp rom kurucaksın ne düzgün bi kamera yazılımı ve nede yazılımsal özellik olmayacak bomboş aosp romu kullanıcaksın paranı çöpe atmış olucaksın benim tavsiyem bütçenin yettiği Samsung veya Apple marka cihaz alman olucaktır gönül rahatlığıyla kullanırsın güncellemelerini yaparsın başınıda ağrıtmazsın hiç.
Xiaomi bu fiyatlarla resmi olarak türkiyede tutunamayacak zaten işini bilen kullanıcı gider samsung alırım en azından yazılımı güncellemeleri kaliteli diyor çünkü.

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Hocam fiyat aralığınız geniş ise oneplus cihazlara da bakabilirsiniz kayıt durumları nedir bilmiyorum ama kayıt oluyorsalar çok daha mantıklı olacaktır

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2
Dostum Xiaomi devri kapandı artık fiyat/performans desen değil kayıt devride kapandı böyle şeylerle kendinize acı çektirmeyin telefon = yazılım demektir Apple dünyada en çok satmasının sebebide donanımı değil yazılımı. Mi 11 alıp aosp rom kurucaksın ne düzgün bi kamera yazılımı ve nede yazılımsal özellik olmayacak bomboş aosp romu kullanıcaksın paranı çöpe atmış olucaksın benim tavsiyem bütçenin yettiği Samsung veya Apple marka cihaz alman olucaktır gönül rahatlığıyla kullanırsın güncellemelerini yaparsın başınıda ağrıtmazsın hiç.
Xiaomi bu fiyatlarla resmi olarak türkiyede tutunamayacak zaten işini bilen kullanıcı gider samsung alırım en azından yazılımı güncellemeleri kaliteli diyor çünkü.
hocam size şöyle bir şey söyleyeyim bağlantının olduğu her yerde güvenlik açıcığı olacaktır apple da kullansanız böyle samsungda xiaomide n bir modelde samsung cihazlar yenilerine bir şey diyemem ama fiyat performans olarak cihazlarını sevmiyorum maximum 3 yıl kullanılıyor ve google ile çok içli dışlı olduğu için cihazda performans sorunlarıda oluyor kullanıcıdan kullanıcıya değişir tabi onun dışında güncellemeler konusundada şunu söyleyeyim her para kazanmak şirketi büyütmek isteyen yöneticiler ve markalar planlı eskitme yapmakta her cihazda bu böyle son olarakta xiaomi kullananlar ve root atmak cihazı sonuna kadar kurcalamak isteyenler için xiaomi için bulunan bir çok modül mod vs desteği diğer markalara göre daha kolay ve daha çok

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21

hocam size şöyle bir şey söyleyeyim bağlantının olduğu her yerde güvenlik açıcığı olacaktır apple da kullansanız böyle samsungda xiaomide n bir modelde samsung cihazlar yenilerine bir şey diyemem ama fiyat performans olarak cihazlarını sevmiyorum maximum 3 yıl kullanılıyor ve google ile çok içli dışlı olduğu için cihazda performans sorunlarıda oluyor kullanıcıdan kullanıcıya değişir tabi onun dışında güncellemeler konusundada şunu söyleyeyim her para kazanmak şirketi büyütmek isteyen yöneticiler ve markalar planlı eskitme yapmakta her cihazda bu böyle son olarakta xiaomi kullananlar ve root atmak cihazı sonuna kadar kurcalamak isteyenler için xiaomi için bulunan bir çok modül mod vs desteği diğer markalara göre daha kolay ve daha çok
Burda konu güvenlik değil hocam güvenlik zaten benim için önemli değil Android güvenlik yamaları hiç umrumda değil mesela söz konusu yazılım kalitesi stabilite ben mecbur muyum telefona rom kernel aramaya resmen stock rom kullanılmıyor ağır hantal ve bi çok sorun barındırıyor instagramdan soğudum xiaomi yüzünden mesajlaşmak sorun bildirimler sorun story kalitesi kamera yazılımı yahu geriye ne kaldı? Samsungda Appleda bunlar yok en azından verdiğin parayla rezil olmazsın xiaomi gibi bu forumun bile bu kadar gelişmiş ve kalabalık olma sebebi yine xiaomi sayesinde dandik BugUI sağolsun.

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2

Burda konu güvenlik değil hocam güvenlik zaten benim için önemli değil Android güvenlik yamaları hiç umrumda değil mesela söz konusu yazılım kalitesi stabilite ben mecbur muyum telefona rom kernel aramaya resmen stock rom kullanılmıyor ağır hantal ve bi çok sorun barındırıyor instagramdan soğudum xiaomi yüzünden mesajlaşmak sorun bildirimler sorun story kalitesi kamera yazılımı yahu geriye ne kaldı? Samsungda Appleda bunlar yok en azından verdiğin parayla rezil olmazsın xiaomi gibi bu forumun bile bu kadar gelişmiş ve kalabalık olma sebebi yine xiaomi sayesinde dandik BugUI sağolsun.
sizde haklısınız hocam herkese göre olmaya biliyor benim gibi kurcamalayı seven kullanıcılar için biçilmez kaftan gibi xiaomi cihazlar redmi note 9 pro (joyeuse) kullanıyorum ondan öncede redmi note 7 (lavender) kullandım ikisindende memnun kaldım redmi note 9 pro joyeuse üzerine kali linux bile kurdum kali nethunter bile kurdum her türlü ihtiyacımı karşıladı devam edeceğim xiaomi kullanmaya taki Azerbaycandan ayrılana kadar xiaomi :)

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
sizde haklısınız hocam herkese göre olmaya biliyor benim gibi kurcamalayı seven kullanıcılar için biçilmez kaftan gibi xiaomi cihazlar redmi note 9 pro (joyeuse) kullanıyorum ondan öncede redmi note 7 (lavender) kullandım ikisindende memnun kaldım redmi note 9 pro joyeuse üzerine kali linux bile kurdum kali nethunter bile kurdum her türlü ihtiyacımı karşıladı devam edeceğim xiaomi kullanmaya taki Azerbaycandan ayrılana kadar xiaomi :)
O zaman burdan Azerbaycan'a selamlar dostum :) ben seni anladım sen ileri düzey bi kullanıcısın bende bilgisayarda öyleyim telefon günlük kullanım standart kullanıcı :)

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2
O zaman burdan Azerbaycan'a selamlar dostum :) ben seni anladım sen ileri düzey bi kullanıcısın bende bilgisayarda öyleyim telefon günlük kullanım standart kullanıcı :)
Aleyküm selam saygılar ve sevgiler hocam ileri düzey saymıyorum kendimi amatörüm hatta ama ister pc ister telefon üzerine çok büyük bir ilgim var kucalamak yeni şeyler öğrenmek test etmekten haz alıyorum python üzerinde küçükde olsa bir şeylerde yapıyorum ama ileri düzey değilim dediğim gibi ilginiz ve alakanız için teşekkürler

ilica1407

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Arda
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
8
Hocam merhabalar, halihazırda elimde cihaz aslında kayıt durumu olmasa memnundum ama bu iş çelişkiye soktu beni (satmak için ilana koydum hemen umarım bulurum bir alıcı :)). Şimdi ne yapmalıyım arada kaldım direnç taktırıcam gibi duruyor her şartta. Yazdığım problemler hakkında bir bilginiz var ise bilgilendirebilirseniz ve durumum hakkında öneride bulunabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
Hocam merhabalar, halihazırda elimde cihaz aslında kayıt durumu olmasa memnundum ama bu iş çelişkiye soktu beni (satmak için ilana koydum hemen umarım bulurum bir alıcı :)). Şimdi ne yapmalıyım arada kaldım direnç taktırıcam gibi duruyor her şartta. Yazdığım problemler hakkında bir bilginiz var ise bilgilendirebilirseniz ve durumum hakkında öneride bulunabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.
Hocam tartışmaya dönüştürmemek adına yazmamıştım ancak ben de fikir beyan edeyim. Apple 1 liraya üretir 100 liraya satar, Passat sevgisi gibi haybeden bir iPhone sevdası almış başını gidiyor. iPhone evde yedek telefon olarak zor günlerde belki kullanılır diye duruyor. Gizlilik veya işlemciyi kasten yavaşlatma gibi bir çok konuda Apple ceza almış bir firmadır. Yazılımı deseniz her ne kadar linux olmasa da freebsd üzerinden inşaadır. Kullanıcıyı kendisine mahkum etmeye çalışan bir firmadır. Bluetooth bile yalnızca Apple cihazlarla çalışır. Diğer firmalar tablet üretmesin diye mahkemeye vermişti mesela, hatta type c çıkmadan evvel, kaba tabirle anlatayım, benim şarj ucum iki yönlü çalışıyor, kullanıcı dostu ama diğerleri böyle değil, diğerleri de böyle yapsın ve bana da fikrimin karşılığını ödesinler diye mahkemeye vermişti. Bu kısıtlayıcı mantık, düşük donanım, düşük maliyet ama pahalı fiyatlar Apple ürünlerini bana cazip olmanın çok uzağında hissettiriyor. Kullanmaya alışıp severek kullananlar var muhakkak ama bir yazılımcı olarak Apple a sövmeden geçirdiğim gün sayısı çok azdır.
Samsung u uzun süreler kullandım ancak birer seneden fazla idare edemedim. S3,S4,S5 sırayla almak zorunda kaldım. Şimdi evdeki robot süpürge, kamera, mutfak aletleri, oğlumun scooterı, benim, eşimin, kardeşimin, babamın telefonları Xiaomi. İlk kez bir telefonum(en not7) bozulmadan yenisini aldım(en not10pro). Bu konuda kesinlikle marka takıntım yok, keza bir çok üründe LG de çok hoşuma gider, bir çok marka hoşuma gidebilir ama günün birinde Apple'ın hoşuma gideceğini düşünmüyorum.

Yani netice olarak telefonunuzdan soğumayın, mutlaka bir çözüm bulunur.

Üst Alt