Yardım imei repair işlemi ve imei klonlama arasında ki fark ?

Aytanbey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi note 7
Konular
1
Konuyla alakalı internet sitelerinde dolaştım. İmei nin atılmasının illegal olduğu dışında bişi yazılmıyor. Repair olayı ile arasında ki farkları tam olarak bilmiyorum. Benim gibi olan varsa diye. Konuyu açmış bulundum. Rica etsem. Aydınlatılabilirmiyiz?

fasttracker23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erman
Cihazım
Rn8 pro
Konular
0
tarakbumba Sonuç olarak operatörler İMEİ numarası üzerinden cihazı biliyorlar. Elimizde olan cihazı ancak uygulama yüklerlerse bilebilirler.
Banka uygulamaları bu yüzden biliyor hangi cihazı kullandığımızı Yes~~
Merhaba hocam, peki operatör ve banka uygulamalarında bu ihtimal varsa kullanılmamalı mı sizce?

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Oyla:

ozantankus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
deep2kTV
Cihazım
Redmi Note 7PRO
Meslek
Ağ işletmenliği BT
Konular
2
banka uygulamaları vs kullanılabilir.Şöyle kullanılabilir.Cihaz rootlanırsa sizin gezdiginiz siteler indirdiginiz kotu huylu casus uygulamalar vs sizin banka uygulamalarınıza yada rehberinize (uygulamaya hangı ızınlerı verdıgınızze gore degısıyor) bu bılgılerı rahatlıkla çalabilir.Ama Temiz ROM orjinal yazılım vs atılıp Root kaldırılırsa (boot kilidi de kapatılırsa) sizin açınızdan bir sorun çıkmaz.Ben cihazlarımı yıllardır Root'lu kullanırım.Asus LG Xiaomi vs vs bütün telefonlarım rootlu'idi.halen de rootlu.banka uygulamalarınıda kullanıyorum.Şuan için sorun yok :) Bence de sorun olmaması lazım.Çünkü root ile uğraşan sadece Magisk grubu diye biliyorum.Uygulamalarını düzgün tutmaya çalışıyorlar.açık vs olmasın istiyorlar.Sorun olursa zaten kimse magisk(root) kullanmaz parada kazanamazlar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

banka uygulamaları vs kullanılabilir.Şöyle kullanılabilir.Cihaz rootlanırsa sizin gezdiginiz siteler indirdiginiz kotu huylu casus uygulamalar vs sizin banka uygulamalarınıza yada rehberinize (uygulamaya hangı ızınlerı verdıgınızze gore degısıyor) bu bılgılerı rahatlıkla çalabilir.Ama Temiz ROM orjinal yazılım vs atılıp Root kaldırılırsa (boot kilidi de kapatılırsa) sizin açınızdan bir sorun çıkmaz.Ben cihazlarımı yıllardır Root'lu kullanırım.Asus LG Xiaomi vs vs bütün telefonlarım rootlu'idi.halen de rootlu.banka uygulamalarınıda kullanıyorum.Şuan için sorun yok :) Bence de sorun olmaması lazım.Çünkü root ile uğraşan sadece Magisk grubu diye biliyorum.Uygulamalarını düzgün tutmaya çalışıyorlar.açık vs olmasın istiyorlar.Sorun olursa zaten kimse magisk(root) kullanmaz parada kazanamazlar.
Gerçi şöyle birşeyde var.hırsızlık bilgilerin çalınması vs bunun önüne bir tık geçildi.Eskisi kadar kolay değil.

Oyla:
Üst Alt