Yardım imei repair işlemi ve imei klonlama arasında ki fark ?

Aytanbey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi note 7
Konular
1
Konuyla alakalı internet sitelerinde dolaştım. İmei nin atılmasının illegal olduğu dışında bişi yazılmıyor. Repair olayı ile arasında ki farkları tam olarak bilmiyorum. Benim gibi olan varsa diye. Konuyu açmış bulundum. Rica etsem. Aydınlatılabilirmiyiz?

Devransahinx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Devransahinx
Cihazım
Redmi note 7
Konular
79
İmeisini attığınız telefonu parçalarsanız kullanmazsanız imei sorunu yaşamazsınız, fakat kullandığınız telefonun imeisini başka telefona atarsanız iki telefonu kullanırsanız klonladığınız için ikisi kapanır bilgim bu kadar.

Oyla:

edmin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Oppo reno 4
Meslek
HVKK Astsubay
Konular
25
İme
Konuyla alakalı internet sitelerinde dolaştım. İmei nin atılmasının illegal olduğu dışında bişi yazılmıyor. Repair olayı ile arasında ki farkları tam olarak bilmiyorum. Benim gibi olan varsa diye. Konuyu açmış bulundum. Rica etsem. Aydınlatılabilirmiyiz?
İmei repair : Cihazınızın yasal faturasında kayıtlı olan imei li rom yüklerken silindi diyelim aynı imei li telefona yükleme işlemine denir.

İmei klonlama : Cihazınızın yasal faturasında kayıtlı olmayan imei li telefona yükleme işlemine denir

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
İme

İmei repair : Cihazınızın yasal faturasında kayıtlı olan imei li rom yüklerken silindi diyelim aynı imei li telefona yükleme işlemine denir.

İmei klonlama : Cihazınızın yasal faturasında kayıtlı olmayan imei li telefona yükleme işlemine denir

Peki ne gibi durumlarda cihazın faturasında yazan IMEI numarası siliniyor? Neye dikkat etmek veya kaçınmak gerekir?

Oyla:

msstss

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Mİ MAX
Konular
12
Teknik olarak bir sorun çıkmıyor öyle rom yüklemekle filan imei gitmiyor ama örnek olarak imei atılmış cihazları operatörler istese çok kolay tespit edebilirler devlet yarın yasaklasa tüm imei atılmış cihazlar kapatılır.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Teknik olarak bir sorun çıkmıyor öyle rom yüklemekle filan imei gitmiyor ama örnek olarak imei atılmış cihazları operatörler istese çok kolay tespit edebilirler devlet yarın yasaklasa tüm imei atılmış cihazlar kapatılır.

Nasıl tespit edecek operatör elimdeki cihazı ?

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Oyla:

habib723

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habib
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
Ustam malesef hangi telefonun imeisi atıldıysa o telefon aktif olarak gözüküyor sistemde .. Yani elinde Samsung var diyelim ama İnternete bağlantısı bile olmayan bir telefon imei atınca telefon operatorunde imeisi atılmış telefon gözüküyor...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bu imei saçmalığı bizim ülkeye özel bi durum. misal türkiyeden aldığın cihazı herhangi bi ülkede istediğin gibi kullanabilirsin her yerimize vergi sıkıştıran bu devlet eğer yapabilseydi tespit edebilseydi tüm kaçak cihazları kapatırdı zaten senelerdir imei patladı muhabbeti var ama bu işin sonu yok biri patlar öteki atılır.

Oyla:
Üst Alt