Yardım imei repair işlemi ve imei klonlama arasında ki fark ?

Aytanbey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi note 7
Konular
1
Forum puanı
1
Konuyla alakalı internet sitelerinde dolaştım. İmei nin atılmasının illegal olduğu dışında bişi yazılmıyor. Repair olayı ile arasında ki farkları tam olarak bilmiyorum. Benim gibi olan varsa diye. Konuyu açmış bulundum. Rica etsem. Aydınlatılabilirmiyiz?

Devransahinx

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Devransahinx
Cihazım
Redmi note 7
Konular
41
Forum puanı
163
İmeisini attığınız telefonu parçalarsanız kullanmazsanız imei sorunu yaşamazsınız, fakat kullandığınız telefonun imeisini başka telefona atarsanız iki telefonu kullanırsanız klonladığınız için ikisi kapanır bilgim bu kadar.

edmin

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Mi6
Meslek
HVKK
Konular
20
Forum puanı
258
İme
Konuyla alakalı internet sitelerinde dolaştım. İmei nin atılmasının illegal olduğu dışında bişi yazılmıyor. Repair olayı ile arasında ki farkları tam olarak bilmiyorum. Benim gibi olan varsa diye. Konuyu açmış bulundum. Rica etsem. Aydınlatılabilirmiyiz?
İmei repair : Cihazınızın yasal faturasında kayıtlı olan imei li rom yüklerken silindi diyelim aynı imei li telefona yükleme işlemine denir.

İmei klonlama : Cihazınızın yasal faturasında kayıtlı olmayan imei li telefona yükleme işlemine denir

SertaGE

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Jeoloji Mühendisi
Konular
13
Forum puanı
189
İme

İmei repair : Cihazınızın yasal faturasında kayıtlı olan imei li rom yüklerken silindi diyelim aynı imei li telefona yükleme işlemine denir.

İmei klonlama : Cihazınızın yasal faturasında kayıtlı olmayan imei li telefona yükleme işlemine denir
Peki ne gibi durumlarda cihazın faturasında yazan IMEI numarası siliniyor? Neye dikkat etmek veya kaçınmak gerekir?

msstss

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Mİ MAX
Konular
8
Forum puanı
29
Teknik olarak bir sorun çıkmıyor öyle rom yüklemekle filan imei gitmiyor ama örnek olarak imei atılmış cihazları operatörler istese çok kolay tespit edebilirler devlet yarın yasaklasa tüm imei atılmış cihazlar kapatılır.

Stoya

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
Mİ 9T
Konular
20
Forum puanı
3.667
Teknik olarak bir sorun çıkmıyor öyle rom yüklemekle filan imei gitmiyor ama örnek olarak imei atılmış cihazları operatörler istese çok kolay tespit edebilirler devlet yarın yasaklasa tüm imei atılmış cihazlar kapatılır.
Nasıl tespit edecek operatör elimdeki cihazı ?

habib723

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habib
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
5
Forum puanı
295
Ustam malesef hangi telefonun imeisi atıldıysa o telefon aktif olarak gözüküyor sistemde .. Yani elinde Samsung var diyelim ama İnternete bağlantısı bile olmayan bir telefon imei atınca telefon operatorunde imeisi atılmış telefon gözüküyor...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
Forum puanı
230
Bu imei saçmalığı bizim ülkeye özel bi durum. misal türkiyeden aldığın cihazı herhangi bi ülkede istediğin gibi kullanabilirsin her yerimize vergi sıkıştıran bu devlet eğer yapabilseydi tespit edebilseydi tüm kaçak cihazları kapatırdı zaten senelerdir imei patladı muhabbeti var ama bu işin sonu yok biri patlar öteki atılır.

Üst Alt