Soru IMEI Kayıtlı şekilde MI 9T Pro alacağım ama birkaç sorum var

kvadankpakal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
iPhone 7
Meslek
MILF Commander
Konular
2
Merhabalar, forumda yeniyim. Android alemini öğrenmeye çalısıyorum, yaş 37 konum İstanbul.
iPhone 4'den beri Apple markasını kullanıyorum, şu anda Hong Kong Apple Store'dan alıp kendi pasaportuma kayıt yaptırdığım iPhone 7'yi kullanıyorum.

iPhone 7'yi elden çıkarıp, yerine ilk önce Redmi Note 8 Pro düşündüm, sonra Mi 9T 'de karar kıldı Xiaomi TR garantili olacak şekilde.
Fakat daha sonra burada ve başka mecralarda hakkında olumlu yorumlar okuduktan sonra, Teknomehmet firmasından Xiaomi Mi 9T PRO 6/128GB Kayıtlı 2800 TL modelini almaya karar verdim.

Burada açıkcası konuya hakim üstadlardan bilgi almak isterim.
Alacağım ürün Türkiye garantili olmayacak, spot olacak ve bunun riskinin farkındayım.
Bilmem yada farkında olmam gereken başka noktalar var mıdır? Firmanın belirttiği "kayıtlı" ifadesi ne anlamına gelmektedir?
Burada bir risk var mıdır? Veya ileride muhtemel bir sıkıntı potansiyeli mevcut mudur?

Dikkat etmem gereken noktaları belirtebilirseniz çok sevinirim.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Blackelectro

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz Orhan
Cihazım
Xiami mi9t pro
Meslek
Bilgisayar Bileşen
Konular
6
Bazı satıcılar, sattiktan sonra uzaktan bağlantıp imei işini hallediyoruz diyorlar fakat, 2 telefon da da yapmadılar.. Telefonu onlara göndermemi istediler.. Hala Kayıtsız kullanıyorum o yüzden ve belkide öğrenebilirsem kendim atacağım.. Sizde alırken bunu göz önünde bulundurun hocam.

Oyla:

LORDBONZ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MEHMET
Cihazım
POCO F3 250Gb
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Bazı satıcılar, sattiktan sonra uzaktan bağlantıp imei işini hallediyoruz diyorlar fakat, 2 telefon da da yapmadılar.. Telefonu onlara göndermemi istediler.. Hala Kayıtsız kullanıyorum o yüzden ve belkide öğrenebilirsem kendim atacağım.. Sizde alırken bunu göz önünde bulundurun hocam.
Eger kendin yapma yolunu bulursan ben de isterim hocam

Oyla:

yazir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Huseyın
Cihazım
Mi6
Konular
1
Antalya da yaşıyorum. Bu çin versiyonu olanlar varmış. Global diye satıyorlar mış fikri olan var mı?

Oyla:

kvadankpakal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
iPhone 7
Meslek
MILF Commander
Konular
2
Sağlam bi satıcıdan aldığınız müddetçe ve işini bilen birisi olduktan sonra repair de felan bir sıkıntı yaşamazsınız. Xiaomi de garanti olayı çok net değil bende açıkçası daha fazla veripte garantili diye almıyorum böylesi cihazlar çok daha mantıklıya geliyor. Yöneticimiz ve diğer arkadaşlar açıklamışlar gerçi sizin aklınıza takılan bir takım şeyleri ama bende fazladan yazmış bulundum sadece kayıtsız cihazlar düşüneni varsa diye yazıyorum çünkü insanlar bu meselede biraz doğal olarak endişeli olabiliyorlar ama inanın çok daha uyguna geliyor ve öyle sorun yaşayanınıda pek görmedim ama en büyük faktör burada satıcılar oluyor temiz düzgün bir satıcıda pek sıkıntı yaşayacağınızı sanmam bu yönden o yüzden garantili felan diye aradaki fiyat farkını vermeye pekte gerek yok.

Hocam satıcı diyorsunuzda, satıcı kapalı kutu ürünü satan X kişi. Neticede süreç oradan sonra başlıyor, ben telefonu aldıktan sonra yazılımı ile ilgilenip, telefonu hazır hale getiren kişilerin daha önemli oldugunu düşünüyorum.
Satıcı çok cana yakındır, iyidir, çay bile ısmarlamıştır sana hop IMEI repair'de yapılmıştır peki 6 ay sonra imei klon yada 7 yıl muhabbeti ortaya çıkarsa ne olacak?

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Hocam satıcı diyorsunuzda, satıcı kapalı kutu ürünü satan X kişi. Neticede süreç oradan sonra başlıyor, ben telefonu aldıktan sonra yazılımı ile ilgilenip, telefonu hazır hale getiren kişilerin daha önemli oldugunu düşünüyorum.
Satıcı çok cana yakındır, iyidir, çay bile ısmarlamıştır sana hop IMEI repair'de yapılmıştır peki 6 ay sonra imei klon yada 7 yıl muhabbeti ortaya çıkarsa ne olacak?
Bir bardak soğuk su içilecek :)

Oyla:

Tuxs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ESR
Cihazım
Mi9 T Pro 6/128
Konular
2

O işlemi ben kendim yaptığım için çok sıkıntı yok, cihazı aldım sadece. Tercih sizin hocam ben garantili almıyorum. Öyle bir sıkıntı çıkarsa yenisini yazarım büyütülecek bir problem değil yani. Forumun yarısı bu şekilde kullanıyor. Siz garantili alın en iyisi kafanız rahat etsin benimki bir öneri.

Oyla:

saliih.aliis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salih Alış
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
7
bootloader kilidi cihazın harici rom atılmasına imei atılmasına vs gibi şerylerin olmaması için Xiaomi tarafından sunulan korumadır. bunun kaldırılması için cihaza önce bir eposta tanımlamalısınız sonra programına bu e postayı girip bootloadır kilidini kaldırılması için sizden gerekli izinleri isteyecek eğer verirseniz 1 hafta gibi bir sürede kilit kalkıyor. sonra imei atılabilir halde oluyor ve X marka telefonun imei buna kayıt ediliyor. gelen büyük güncellemelerle bu imei benim kanaatimce sıfırlanır tekrardan imei atılması gerekebilir bundan tam emin değilim denemek lazım. birde devletin imei kayıtlı cihazlar için bir uygulama yaparsa piyasadaki tüm cihazlar hapı yutar. benden size tavsiye xiaomi Türkiye garantili bir telefon alın. başta bende sizin gibi imei kayıtlı alacaktım son anda karar değiştirdim.

Oyla:

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Telefonunu sıfır paketli halde alıp imei atmaya kadar tüm işlemleri kendisi yapan bir arkadaş var mı? (Yardım için bana ulaşırlarsa sevinirim)

Varsa sıralama bu şekilde mi?
Bootloader Kilidini Açma İşlemi
TWRP Recovery Yükleme İşlemi
ROOT İşlemi
EFS ve QCN Yedeği Alma İşlemi
IMEI Tamir İşlemi

ve burada dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir?

Mesela bootloader kilidi açılana kadar telefona bir şeyler yüklemiştik. Kilit açıldıktan sonra fabrika ayarları yapsak bu kilit kapanır mı?
Fabrika ayarlarına çevirmekteki amaç orijinal romunu yedeklemek.

Mesela romu hangi adımlarda yedeklemeliyiz?
Böylece bu konu hakkında daha da düzgün net bir sıralama oluşturabiliriz.

Oyla:
Üst Alt