Yardım IMEI işlemi sonrası WhatsApp hatası

iLK3R!

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
117
Öncelikle hata olabilecek gözüme çarpan şeyleri listeleyeyim size, daha hızlı bi süreç olur bizler için, (play store şçinde play protect sertifikası kısmında cihaz sertifikalı değil yazıyotw )
1- magisk i twrp içinden kurdum otomatik yükleme yaptı sonrasında telefonu açtık ve uygulama kurulumu için ek indirme gerekli diye uyarı verdi ve güncelle dedim ama güncellemedi magisk güncel apk yı elle indirip kurdum, sonrasında açıldı ve ek kurulum gerekiyor uyarısı çıktı, güncelliyorum ama açılınca yine aynını yapıyor, şuan kurulu olan modülleri listeleleyeyim sizlere,
1.1-PIFS CHINA
1.2-PLAY INTEGRITY FIX
1.3-RIRU (ZYGISK ETKİNLEŞTİRİLDİĞİ İÇİN MODÜL ASKIYA ALINDI UYARISI VERİYOR)
1.4-SYSTEMLESS HOSTS
1.5-UNIVERSAL SAFETYNET FIX
1.6-ZYGISK-LSPOSED

2- LSPOSED uygulamasını playstore aracılığı ile indirdim sonrasında modül kurunca lsposed kullanımı aktifleşti ve uygulama simgesi ve içeriği değişti lakin uygulamayı açınca ekrana pupop pencere açılıyor ve parazit yönetici önerilir diyor, altında açıklamada lsposed tespit edilmeyi önlemek için sistem parazitlemeyi destekliyor, parazit yöneticiyi bildirimden açabilirsiniz, şu anki uygulamayı kaldırınız (bahsettiği kaldırmam gereken hangi uygulama bilememedim) asla gösterme ve tamam seçenekleri mevcut tamam diyorum , uygulama içinde ekranın üzerinde zygisk 1.9.2 kısmen etkinleştirildi uyarısı mevcut, altında ise sepolicy düzgün yüklenmemiştir, bazı özellikler çalışmayacaktır lütfen magisk geliştiricisine bildirin diye bir uyarı mevcut

hatam olduysa affola uykusuzum ve birazdan işe gideceğim facepalm~~
Öncelikle root yetkisi olup olmadığını kontrol et ve zygisk sistemini aktif et. Zaten Riru ile Zygisk'i aynı anda kullanamazsın. Sonra dan kurulu olan modüllerin hepsini kaldırıp Play Integrity Fix - Bootloader Spoofer - LSposed uygulamaları kurun. Play store verilerini yeniden temizleyip kontrol et.

Masra

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Semai
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
30
eftsu ilk defa duydum hocam nasıl bir root yöneticisi acaba
Genellikle Samsung cihazlar kullanıyor diye biliyorum hocam Odin ile flashliyorlar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Öncelikle hata olabilecek gözüme çarpan şeyleri listeleyeyim size, daha hızlı bi süreç olur bizler için, (play store şçinde play protect sertifikası kısmında cihaz sertifikalı değil yazıyotw )
1- magisk i twrp içinden kurdum otomatik yükleme yaptı sonrasında telefonu açtık ve uygulama kurulumu için ek indirme gerekli diye uyarı verdi ve güncelle dedim ama güncellemedi magisk güncel apk yı elle indirip kurdum, sonrasında açıldı ve ek kurulum gerekiyor uyarısı çıktı, güncelliyorum ama açılınca yine aynını yapıyor, şuan kurulu olan modülleri listeleleyeyim sizlere,
1.1-PIFS CHINA
1.2-PLAY INTEGRITY FIX
1.3-RIRU (ZYGISK ETKİNLEŞTİRİLDİĞİ İÇİN MODÜL ASKIYA ALINDI UYARISI VERİYOR)
1.4-SYSTEMLESS HOSTS
1.5-UNIVERSAL SAFETYNET FIX
1.6-ZYGISK-LSPOSED

2- LSPOSED uygulamasını playstore aracılığı ile indirdim sonrasında modül kurunca lsposed kullanımı aktifleşti ve uygulama simgesi ve içeriği değişti lakin uygulamayı açınca ekrana pupop pencere açılıyor ve parazit yönetici önerilir diyor, altında açıklamada lsposed tespit edilmeyi önlemek için sistem parazitlemeyi destekliyor, parazit yöneticiyi bildirimden açabilirsiniz, şu anki uygulamayı kaldırınız (bahsettiği kaldırmam gereken hangi uygulama bilememedim) asla gösterme ve tamam seçenekleri mevcut tamam diyorum , uygulama içinde ekranın üzerinde zygisk 1.9.2 kısmen etkinleştirildi uyarısı mevcut, altında ise sepolicy düzgün yüklenmemiştir, bazı özellikler çalışmayacaktır lütfen magisk geliştiricisine bildirin diye bir uyarı mevcut

hatam olduysa affola uykusuzum ve birazdan işe gideceğim facepalm~~
Kardeşim ilk önce magiske lsposed zygisk kur ardindan play integrityfix kur ve bootloader spoofer.apk kur telefonu yeniden başlat sonra lsposeda gir > modüller kısmına gir orda bootloader spoofer adında birşey olucak ona tıkla ve aktif et sonra o bootloader spoofer içinde WhatsApp apksina tik✔️ at ardından WhatsApp verileri sil ardından telefonu yeniden başlatın sonra cihaz acildiğinda tekrar WhatsApp verileri silip WhatsApp uygulamasına girin aynı hata devam ederse custom (aosp) rom kurmayı deneyin bazı rom geliştiricileri bu hatayı alanlar için romun içine gömülü şekil'de play integrityfix ve bootloader spoofer oluyor onlarida ayarlardan aktif ediyorsun crdroid varsa onu kur baktın olmuyor cihazdan rootu kadlirip bootloader kilidini kilitlersin

Genellikle Samsung cihazlar kullanıyor diye biliyorum hocam Odin ile flashliyorlar

Kardeşim ilk önce magiske lsposed zygisk kur ardindan play integrityfix kur ve bootloader spoofer.apk kur telefonu yeniden başlat sonra lsposeda gir > modüller kısmına gir orda bootloader spoofer adında birşey olucak ona tıkla ve aktif et sonra o bootloader spoofer içinde WhatsApp apksina tik✔️ at ardından WhatsApp verileri sil ardından telefonu yeniden başlatın sonra cihaz acildiğinda tekrar WhatsApp verileri silip WhatsApp uygulamasına girin aynı hata devam ederse custom (aosp) rom kurmayı deneyin bazı rom geliştiricileri bu hatayı alanlar için romun içine gömülü şekil'de play integrityfix ve bootloader spoofer oluyor onlarida ayarlardan aktif ediyorsun crdroid varsa onu kur baktın olmuyor cihazdan rootu kadlirip bootloader kilidini kilitlersin
Bu arada demeyi unuttum play integrity fix kurduktan sonra play store önbellek sil hala cihaz sertifikalı değil diyorsa verileri sil yeniden başlat cihaz sertifikalı diyince bootloader spoofer işlemine devam edersin

Son düzenleme:

hamzaaates

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hamzaaates
Cihazım
Poco F5
Konular
0
Merhaba arkadaşlar şöyle bir sorunum var cihazım redmi note 12 pro 5g(ruby)
IMEI atılmadan önce WhatsApp ı sorunsuz kullanıyorken IMEI bizzat kendim attım sorunsuz bir şekilde fakat artık WhatsApp orjinal sürüm olduğu halde resmi olmayan sürüm hatası veriyor ve whatsappıma şuan bootloader kilidi açık olan hiçbir cihazda giremiyorum, daha önce hiç modlu WhatsApp vb kullanmadım 15 yıldır resmi WhatsApp sürümünlerini kullandım ama işlem yapılmamış bootloader kilidi kapalı olan Android cihazlarda sorunsuz WhatsApp hesabıma girebiliyorum , WhatsApp hesabımda engel olsa tamamen engellenirdi öyle değil mi ?
Sorun tam olarak nedir ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz ?
Strong hatası aldığınız için WhatsApp hatası veriyor ve bu olay çok nadiren yaşanır IMEI repair ile WhatsAppin alakası yoktur sanırım numaranız yada cihaz sertifikasında sorun var diye düşünüyorum

Masra

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Semai
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
30
Merhaba arkadaşlar şöyle bir sorunum var cihazım redmi note 12 pro 5g(ruby)
IMEI atılmadan önce WhatsApp ı sorunsuz kullanıyorken IMEI bizzat kendim attım sorunsuz bir şekilde fakat artık WhatsApp orjinal sürüm olduğu halde resmi olmayan sürüm hatası veriyor ve whatsappıma şuan bootloader kilidi açık olan hiçbir cihazda giremiyorum, daha önce hiç modlu WhatsApp vb kullanmadım 15 yıldır resmi WhatsApp sürümünlerini kullandım ama işlem yapılmamış bootloader kilidi kapalı olan Android cihazlarda sorunsuz WhatsApp hesabıma girebiliyorum , WhatsApp hesabımda engel olsa tamamen engellenirdi öyle değil mi ?
Sorun tam olarak nedir ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz ?
Kardeşim play storeda swift Back-Up diye uygulama var yeşil renkte olucak o programı WhatsApp çalişan ve rootlu yada shamiko olan bi cihaza kur ardından WhatsApp hesabını yedekle tabiki WhatsApp hesabına girebilmen lazım (not: WhatsApp hesabına girilmiş olmalı ) sonra WhatsApp hesabını telefona yedekliyosun sonra telefonuna swift Back-Up diye bir dosya oluşacak storage/emulated/0 konumunda olucak onu bir yere yedekle onu WhatsApp çalişmayan telefona geri kur aynı konuma sonra swift Back-Up uygulamasını kur sonra uygulamaya root yada shamiko izni ver sonra yedeklediğin WhatsApp kur ve tadaaaa artık WhatsApp kullanabiliceksin (not: bu hatayı gidermez sadece hazır girilmiş WhatsApppi kurmuş oluyorsun) şunu unutmayin WhatsApp silersebiz veya geri yüklerseniz aynı hata alamay devam ederseniz bu yüzden WhatsApp yedekinizi hiç silmeyin ve kaybetmeyiniz çünkü ileri zamanlarda bir daha ihtiyacınız olabilir

Üst Alt