Soru IMEI global yazılım Hint fakat kilitle oynanmamış?

atmacamustafa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
note 8 pro
Konular
3
Ablam bir adet note 9 pro almış rastgele bir telefoncudan. Telefondaki yazılım Hint sürümü kamerası 48mb NFC yok. Ancak imeilerin 2side fabrikasyon IMEI numaralar sonuna kadar aynı sonunda farklı oluyor. İmeiyi xiaomi sitesinde kontrol ettiğimde global sürüm olduğunu söylüyor. Hatta dışının rengi bile doğru çıkıyor.
Aklıma şu şüphe geldi imeiyi oynayıp global diye satmışlardır ancak imei1 değiştirilemez diye biliyorum. Ancak telefonun bootloaderı kapalı twrp vs kurulu değil yani oynanmamış sanırım. Kilidi ben açtım 1 hafta bekleyip. İmeisi global olup yazılım nasıl Hint olur arkadaşlar mantıklı bir açıklaması var mı ?

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Ablam bir adet note 9 pro almış rastgele bir telefoncudan. Telefondaki yazılım Hint sürümü kamerası 48mb NFC yok. Ancak imeilerin 2side fabrikasyon IMEI numaralar sonuna kadar aynı sonunda farklı oluyor. İmeiyi xiaomi sitesinde kontrol ettiğimde global sürüm olduğunu söylüyor. Hatta dışının rengi bile doğru çıkıyor.
Aklıma şu şüphe geldi imeiyi oynayıp global diye satmışlardır ancak imei1 değiştirilemez diye biliyorum. Ancak telefonun bootloaderı kapalı twrp vs kurulu değil yani oynanmamış sanırım. Kilidi ben açtım 1 hafta bekleyip. İmeisi global olup yazılım nasıl Hint olur arkadaşlar mantıklı bir açıklaması var mı ?
Hocam hint dediğiniz cihaz curtana olan versiyon maalesef bunu bende yeni öğrendim varmıs bu sekil de olan sürümü piyasa da bende gecenlerde öğrendim bunu çok şaşırdım ilk duyduğumda bir telefoncu arkadasım söyledi 3 farklı model var diye dedim nasıl yani Hint olan versiyonun global çift imei kiliti kapalı olan sürümü var dedi bunu sey gibi düşünün Hindistan'da satılan orjinal cihaz ordan öyle alınmıs kaçak sanırım öyle düşünüyorum

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Evet, Curtana model isimli cihaz, Hindistan da Redmi Note 9 Pro olarak geçiyor. Global pazar da bu cihaz Redmi Note 9S olarak geçiyor. 48 Mp kameraya sahip ve Nfc bulunmamaktadır.Model numarası M2003J6A1I / M2003J6A1G dir.
Global olan cihaz ise Redmi Note 9 pro model isimi Joyeuse dir. 64 mp kamera ve Nfc Vardır. Model numarası M2003J6B2G
2 cihazı, en kolay bu iki özellikten ayırabilirsiniz.

atmacamustafa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
note 8 pro
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet cihaz Hint sürümü ama IMEI sorgulamada global sürüm olduğunu yazması buna benim global rom yükleme yapabileceğim anlamına mı gelir peki? Yani kamera özellikleri farklı sorun çıkmaz mı ?

2. Sorum ise IMEI global olması band 20 olduğu anlamına mı gelir? Band 20yi görmek için birkaç uygulama denedim ama göremedim. Maalesef cihaz sürekli elimde değil çok da deneyemedim. Bu yazılım merakı öldürecek beni

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Evet cihaz Hint sürümü ama IMEI sorgulamada global sürüm olduğunu yazması buna benim global rom yükleme yapabileceğim anlamına mı gelir peki? Yani kamera özellikleri farklı sorun çıkmaz mı ?

2. Sorum ise IMEI global olması band 20 olduğu anlamına mı gelir? Band 20yi görmek için birkaç uygulama denedim ama göremedim. Maalesef cihaz sürekli elimde değil çok da deneyemedim. Bu yazılım merakı öldürecek beni
hocam o cihaza sadece curtana için olan romları kurabilirsiniz yani redmi note 9s için olan her romu kurabilirsiniz joyeuse kod adlı bir romu kurarsanız cihaz hard brick olur ama curtana kod adına sahip her türlü romu kurabilirsiniz o cihaza ve sadece bu bant aralıkları mevcut o cihazda 4G Bands:TD-LTE 2300(band 40) / 2500(band 41) FD-LTE 2100(band 1) / 1800(band 3) / 900(band 8) / 850(band 5)3G Bands: UMTS 1900 / 2100 / 850 / 900 MHz2G Bands: GSM 1800 / 1900 / 850 / 900 MHz GPRS:Available EDGE:Available

atmacamustafa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
note 8 pro
Konular
3
Çok net ve akıcı açıklamalar için teşekkür ederim bütün olay anlaşılmıştır. Şimdi 9s sayfasına akıyorum

kerimcelik1717

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
16
Çok net ve akıcı açıklamalar için teşekkür ederim bütün olay anlaşılmıştır. Şimdi 9s sayfasına akıyorum
Kardeşim elinde olmayan telefon için bence bu yazılım işlerine girme derim. Çünkü yazılım işlemleri beraberinde fabrika ayarlarına getirmeyi vs. gerektiriyor. Yada cihazı kullanan kişiyle değişin öyle yapın. Telefonun sahibini zora sokabilirsiniz.

Benimki bir tavsiye yanlış anlaşılmasın lütfen. Yazılım merakı güzel. O konuda diyecek bir lafım yok.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atmacamustafa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
note 8 pro
Konular
3
Kardeşim elinde olmayan telefon için bence bu yazılım işlerine girme derim. Çünkü yazılım işlemleri beraberinde fabrika ayarlarına getirmeyi vs. gerektiriyor. Yada cihazı kullanan kişiyle değişin öyle yapın. Telefonun sahibini zora sokabilirsiniz.

Benimki bir tavsiye yanlış anlaşılmasın lütfen. Yazılım merakı güzel. O konuda diyecek bir lafım yok.

Uyarı için teşekkür ederim. 3 4 seneden beri bu işleri yapmış deneyimlemiş ve hard brickten geri getirmiş olduğum için korkmadan ama dikkatle olaya girebiliyorum. Bilgisayar alanında da bilgim yeterli olduğundan anormal durumlarda hatayı görmek önemli

kerimcelik1717

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
16
Ben de meraklıyım severim bu işleri. Her yeni rom yeni uğraş program ayarlama falan.... Yaşlandım galiba

krmyldz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Redmi note 8
Konular
0
Evet, Curtana model isimli cihaz, Hindistan da Redmi Note 9 Pro olarak geçiyor. Global pazar da bu cihaz Redmi Note 9S olarak geçiyor. 48 Mp kameraya sahip ve Nfc bulunmamaktadır.Model numarası M2003J6A1I / M2003J6A1G dir.
Global olan cihaz ise Redmi Note 9 pro model isimi Joyeuse dir. 64 mp kamera ve Nfc Vardır. Model numarası M2003J6B2G
2 cihazı, en kolay bu iki özellikten ayırabilirsiniz.

selamın aleyküm öncelikle

bende de bi cihaz var model kodu m2003j6a1i ama note 9 pro yazıyor buna 9s curtana yazılımı mı atmalıyım ?

Üst Alt